On je zamilovany ja nie

Príspevok v téme: On je zamilovany ja nie
EmEf

Ahoj,
chcela by som poradit, mam jeden problem s jednym fajn kamaratom. Nepozname sa dlho ale zacali sme spolu chodievat von. Od zaciatku som ho brala ako kamarata, pretoze mi nebol nejako moc sympaticky, ale nazaciatku som si povedala, ze ked ho spoznam moze sa z toho vyvynut nieco viac. Lenze nestalo sa tak. Tak som to neriesila. Len som si zacala v poslednom case vsimat jeho spravanie, ktore pravdupovediac ma niekedy aj otravuje. Kupuje mi same darceky, vola na obedy, pise mi kazdy den, ma ma na pozadi v mobile :D kontroluje ma, vola mi ci sa mi nieco nestalo, kedze robi v restauraci kuchara nosi mi obed, pizzu a ja ho o nic neprosim ..vidim, ze je zamilovany a ja som mu uz davnejsie povedala na co som, ze ho beriem iba ako kamarata, mozme ist von pokecat, zabavit sa a poprosila som ho ze ked pojdeme tak si bude kazdy zvlast platit a aby mi nenosil darceky atd. proste vsetky veci ktore mi vadili som mu povedala, na to ma zacal citovo vydierat, ze som pre neho vynimocna osoba, ze to vsetko robi aby som bola stastna atd. zacal mi pisat,odhanat ostatnych odomna tym ze im cez jednu socialnu siet zacal pisat, ze nech mi daju pokoj lebo ich poriesi. Vie kde byvam, uz aj sam pride bez toho aby som ho cakala, chce so mnou travit kazdy den. Viem ze je zamilovany, ja to na nom vidim ja tie jeho prejavy citim ..lenze ja nie a berem to vsetko iba v kamaratskej rovine. Takze neviem ako dalej, kazdy mi radi, ze ked nerespektuje, ze ja to tak nechcem, nech s nim prerusim kontakt, lenze to nejde pretoze sa ho nemozem zbavit, ako som napisala vie kde byvam vie kde si ma ma vyhladat a vsetko urobi preto aby to tak bolo a ak nie citovo ma vydiera ..ide ma porazit..poradili by ste mi prosim ako by ste to riesili, alebo co ribit, lebo ja uz naozaj neviem :( dakujem

vankus

ze zamilovany kamarat :-)

no zvelicovat jej pripad netreba ale asi si necital poriadne jej prispevky lebo by si inak nepouzil tento ehm...eufemizmus ze "zamilovany kamarat". osol...

vankus

"a on chce byt iba dobry ku mne"

no toto si praveze zle vysvetlujes. on je nevyrovnany clovek ktory nedokaze akceptovat odmietnutie a ktory mozno nedokaze uverit ze ho naozaj nechces. trochu si to sposobujes tym ze si mu davala falosne nadeje a si k nemu mäkká.

"ja sa potom bojim, myslim si ze by si mohol aj nieco spravit"

no nepredbiehaj ale mozne je vselico. prave preto zapoj do toho este dalsich ludi. kto o tom este vie ? je vhodne si taketo veci nenechavat pre seba ale ist s tym na bubon. minimalne nejakym kamoskam, este lepsie nejakym muzom ktori by ta mohli nejak ochranit, najlepsie nejaki muzi z rodiny. su na blizku alebo kde su ?
kazdopadne mozno ho to prejde len to chce cas. ani som necakal ze by to hned prijal. ty vsak k nemu musis byt razna. ziadne hodinove rozhovory a ziadna lutost. nic take. kratky a razny rozhovor a pekne mu vysvetli ze NEMAS ZAUJEM. a pripadne spomen policiu, vobec sa s nim neser.

osol

Ty si sama pripustila jeho spravanie a teraz nevies kam z konopi. Normalne sa porozpravat nevies? Tebe cela situacia asi vyhovuje, hlavne tie vyhody, o ktore nechces prist. Kazdy normalny clovek by to rozhovorom vyriesil.

Kycera

Mesačný princ,
nie sme všetci rovnakí, nerozmýšľame rovnako a ani naše pohnútky nie sú rovnaké.
Sú ľudia, kt. robí radosť, ak druhého obdarujú. Nerobia to za účelom, že si chcú danú osobu darom pripútať k sebe, nič za to nečakajú, snáď len to obligátne "ďakujem", ale...
Ale na druhej strane sú ľudia, kt. si darmi skutočne doslova a do písmena darmi iných kupujú a za to vyžadujú protihodnoty - poslušnosť, plnenie ich prianí a želaní,...
Tak nech Ty na svojej púti životom stretneš len tých prvých! : )

neviem111111

ked ta niekto slovne vydiera, tak je postup celkom jednoduchy. vsade si ho zablokovat, nech ti nema ako zavolat a ani napisat.

EmEf

Tak som sa dnes rozhodla to ukoncit, dlho som mala taky vnutorny pocit, ze by to bolo lepsie, vela ludi v okoli mi to hovorili a teraz aj vy tu ste mi poradili, ze by to bolo lepsie s nim prerusit kontakt. No lenze .. skoncilo to tak ze sa nic neskoncilo ..nemohla som sa ho cely den zbavit, volal mi v kuse, prosil nech sa porozpravame, ze on nechce prist o take super dievca. Nakoniec sme mali viac ako hodinovy telefonat, lebo v najblizsej dobe sa s nim nechcem stretnut, slubil, ze sa zmeni, ze uz taky nebude, ze sa bude snazit respektovat moje poziadavky aj to co sa mi nepaci, vsetko zdovodnoval tym, ze mi chce iba pomoct, tym ze chodim do skoly este a par tych darcekov a obedov ho nezabije, kedze dobre zaraba a nech si neminam peniaze, ale radsej odlozim na skolu alebo na oblecenie, alebo na nieco co budem potrebovat. Neviem fakt .. Nechavam tomu cas, nebudem sa s nim urcitu dobu stretavat, pockam si na jeho reakcie, ci to vydrzi alebo nie. Lebo nedokazem to sama skoncit, on ma slovne vydiera, ja sa potom bojim, myslim si ze by si mohol aj nieco spravit, potom ma to mrzi co mi rozprava ako sa ja k nemu chovam a on chce byt iba dobry ku mne, pomahat mi a neziadat od toho nic :/

vankus

To si bud ista ze mu davas falosne nadeje. S tymto suhlasim. Takto sa ho nezbavis. Treba to cele prerusit. On uz nevie a nebude vediet byt kamarat ani len dobry znamy.

EmEf

Ze som mu dlzna tak to som myslela ako tie platenia obedov, darčeky atď, lebo ja nechcem byt voci nemu nic dlzna, pretoze ja mu to nikdy tym cim on chce nesplatim (tym myslim laska, vztah)Pre mna su to nanutene darceky, ktore su sice pekne ale aj bez nich by som zila. Nemam na to uz sily ich odmietat, lebo viem ze aj tak dosiahne svoje, zacne cloveka vydierat, ze sa citi menejcenny ked mi nemoze pomoct, potesit ma atd. A niekto tu napisal, ze tym ze ich primam tym mu davam nadeje - tak ja som to doteraz takto nebrala, pretoze som ich primala aby som zas nepocuvala tie jeho vydieracske emocialne vylevy ako ma chce potesit aspon niecim, ze su to malickosti atd. a aj tak dosiahne, ze si ho musim zobrat inac je zle.

vankus

a hlavne nemaj problem s tym ukoncit kamaratstvo. zda sa ze mozno to bude nevyhnutne. mozno sa to bude vyvijat inak, civilizovanejsie, kludnejsie, neviem, bodaj by. ale bud pripravena aj ukoncit to kamaratstvo.