Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Mama ma zraňuje

Príspevok v téme: Mama ma zraňuje
dnes24

Ahojte..neviem čo mám robiť, prežívam sústavné zraňovanie od mojej mamy. Niekedy ma to tak bolí, žeby som radšej zomrela. Ťahá sa to tak výrazne odkedy som odišla na vš...proste najprv mi prikazovala a zakazovala úplne všetko..aj čo si obliecť a tak...po čase a po tvrdých hádkach keď sa so mnou aj 2 alebo 3 týždne nerozprávala a povedala mi že už nie som jej dcéra a také...že tvrdo doplatím v živote..tak po rokoch trochu zmiernila...ale ked som doma dlhšie ako týždeň zase začína s tou kontrolou..dokonca chodí kontrolovať či si náhodou v izbe nevetrám..(je to južná izba a mne je tam hrozne teplo ked slnko nahreje veľké drevené okná) a proste ked zbadá že vetrám sa vyvrieska..Budem mať 25 ale stále počúvam aká som stará a neschopná..že som už stará dievka..a že moje kamošky si vedeli nájsť chlapcov...a že ja som tak skončila a podobne...Ja už neviem ako to mám riešiť..ked jej skúšam odporovať..trestá ma tým, že sa mi vyhráža že zle v živote dopadnem, že také deti ako ja nebudú môcť mať ani rodinua pod....alebo sa so mnou nebaví..ja sa pokúšam aj osamostatnovať lenže vždy to bolo také ťažké..zraňuje ma bývať osamote..a u nás mám aj kamošky, ostatnú rodinu zázemie...rozmýšľam odísť niekde do BA ale bojím sa toho, nikoho tam nemám, neviem či by som to zvládla..a ja mám rada náš kraj, chela by som tam mať aj chlapca alebo tam ostať..ale aj keby som si tam našla chalana..ako takto žiť? Ako jej mám stanoviť hranicu? Mám sa stále hádať a trpieť potom tým, že na mňa hnusne pozerá, trieska dverami a nebaví sa so mnou? Neviem trpím pri oboch možnostiach už neviem čo mám robiť :(

proste-ja

Na toto ti môžem dať iba jednu rada. Svoju matku nezmeníš. Jediné, čo môžeš ovplyvniť je, že ti bude jej správanie ľahostajné.