Alergia na šampón

Príspevok v téme: Alergia na šampón
Lucy 23

Vyskúšala som už dosť šampónov, no po každom je rovnaký výsledok: svrbí ma hlava a mám veľa lupín. Mala som aj šampóny proti lupinám, ale nezaberajú. Myslím, že na nich mám alergiu. Skúsila som si umyť vlasy len vodou - koža ma nesvrbí, mám menej lupín, ale zato fakt mastné vlasy :D . Čo si myslíte o umývaní vlasov bez šampónu? Máte s tým skúsenosti, príp. čo používate namiesto šampónu? Dá sa bez šampónu fungovať dlhodobo? Ďakujem za všetky normálne odpovede :).

Memory Lane

Určite sa nájdu priaznivci tejto metódy, teda umývania vlasov len čistou vodou, príp. to kombinujú so sódou bikarbónou a jablčným octom, ja som to však nikdy neskúšala, takže to neviem zhodnotiť. Jediná vec, ktorú som skúšala, je umývanie vlasov len kondicionérom a vyhovovalo mi to. Lenže ja nemám mastné vlasy, ale suché kučeravé. Momentálne však používam Dr. Bronner´s tekuté mydlo a môžem ho len odporučiť. Mám konkrétne to s vôňou ruže a vonia krásne, nie tak prehnane umelo ako gro bežnej drogerkovej kozmetiky, ale presne ako lupienky ruží. Zloženie je čisto prírodné, kombinácia olejov bez nejakej syntetiky atď, takže alergiu by si z neho nemala mať. Pekne pení, napriek tomu, že neobsahuje žiadne sulfáty a môžeš ho používať aj ako šampón, mydlo/sprchový gel, dokonca aj na umývanie riadu, ale na to by ho využíval asi málokto :). Dostať ho už aj v niektorých slovenských e-shopoch.