Ako prestať žiarliť na naj kamarátku

Príspevok v téme: Ako prestať žiarliť na naj kamarátku
Tinka1994

Ahojte mam 22 rokov a moja kamaratka tiez, od malinka sme ako sestry. Po zakladnej skole sme sa kazda vybrali inym smerom no stale sme sa viac a viac zblizovali. Teraz kamaratka konci vysoku, isla na 8rocny gympel a potom hned na vysku. Ja som isla na normálnu strednú, 5 ročnú a lete mi aj vychádzali zle roky tak kamaratka bola vzdy 3 roky dopredu co sa tyka skoly.
tento rok som nastúpila na vysoku, ktoru som nezvladla, bola pre mna velmi narocna a dohnalo ma to k depresiám, ktore liečim liekmy a sedeniami.
Velmi sa porovnávam a žiarlim. To je môj velky problem.. ziarlim na moju naj kamarátku pretože zz bude mat po vysokej skole, a ma frajera z inej krajiny ktorý ma uz byt a úžasnú pracu, chcu mat hned babo, chystajú svadbu,, strasne jej to prajem, ale velmi jej to závidím. Ja mam este 5 rokov skoly, budem koncit ako 27/28 rocna, priateľ je uzasny a nikdy ho nevymenim za to ze nema byt pracu atd, ze vsetko bude u nas inak, ze na babo a vsetko si budeme musiet dlho šetriť.
Proste závidím, ze to ma jednoduchšie, ze ma vsetko vyriešené. Casto mu to dava najavo, ze by nechcela riesit pôžičky a peniaze, ze je uzasne ze ona na to nemusi mysliet. Vtedy sa ma to vzdy strasne dotkne :(

Bubliii

A mne sa zdalo, že už som čítala niečo podobné. Do minulej témy som ti aj prispela, lebo aj mňa trápili veľmi podobné problémy a dotyčná mi dávala dosť okato najavo, akí sú zabezpeční a my chudáci (podľa jej merítka). U mňa to dopadlo škaredo. Jedného dňa sme sa stretli a pekne úprimne som jej povedala, že takéto jej správania ma proste zraňuje a nemôžem jej ho ďalej tolerovať. Ale že jej to vravím preto, aby si uvedomila, kde robí chybu a môžeme na našom priateľstve popracovať a zlepšiť ho. Výsledok? Urazila sa a odvtedy sa mi neozvala a ani sa nebavíme.. už je to pomaly 3/4 roka. najprv som bola dosť v šoku, lebo sme kontakt uťali po 18 rokoch doslova zo dňa na deň, ale aj takéto veci sa stávajú. Takže nie vždy to "pravé priateľstvo" vydrží...
Ak sa necháš zožierať žiarlivosťou a ona sa bude ku tebe správať netaktne, asi vám to dopadne rovnako ako mne a jej. Ale stojím si za tým, čo som napísala aj minule: Ľudia k nám do života prichádzajú a odchádzajú a vždy to má nejaký dôvod.

a_dr1a

Ja neviem, ci toto robi admin, alebo si ludia myslia, ze teraz dostanu ine reakcie ci rady, ktore im budu vacsmi vyhovovat....

Tento prispevok tu uz totiz bol. Identicky. Pamatam si to, lebo ked tu bol 1x cca pred rokom, ci ako, som nan uz reagovala, pisala reakciu, odpoved. Niekedy je lepsie mat asi horsiu pamat. Ale hladat sa mi to v historii uz nechce

tarapaca

jatt pise perfektne :)
ziarlit na kamaratku je tiez nejaka choroba, ale ked pises, ze mas depresie a si na liekoch, tak to bude s tym suvisiet, musis sa spytat svojich lekarov

Jatt

Autorke témy by som odporúčal, aby si po čase, ktorý venovala písaniu textu tejto témy, našla ešte malé množstvo, cirka 30 sekúnd času na to, aby sformulovala otázkú viažúcu sa na obsah témy. Keď chýba otázka, najpodstatnejšia časť úvodného príspevku témy, je pre návštevníkov stránky pomerne obtiažné započať konverzáciu o tej-ktorej problematike.

Aj v prípade, že by otázka bola obsiahnutá už v nadpise témy (o čom si vzhľadom na chýbajúce interpunkčné znamienko otáznik dovolim pochybovať), táto vôbec nezodpovedá už spomínanému obsahu tejto témy.