Cisarsky rez

Príspevok v téme: Cisarsky rez
zvedava345

Dobry den, prosim skuste pochopit moj problem, budem vdacna za radu a pochopenie- ja si vazim vsetky matky aj bezdetne zeny, biomatky aj nebiomatky a pod, a aj normalnych muzov si vazim a samozrejme deti, preto ocakavam pochopenie na oplatku aj ja. Hanbim sa s tym zverit kolegyniam. Na gyndu sa nedostanem asi tak skoro, najskor o pol roka }kedze deti tak skoro neplanujem, chodievam len na preventivky a paragrafov z prace uz nemam vela| ale chcem byt kludnejsia zena co najskor ohladom palcivej veci.
Viem, ze nie je dobre citat drasticke pribehy tych horsich porodov, ale par som ich precitala a je mi z toho dost zle. Po detoch navyse ani netuzim najblizsie roky, ale v buducnosti si viem predstavit take jedno, ved vidim, ako sa z deti tesia moje kolegyne a hlavne partner si to zela ( sa mu lahko povie :)
Mam vsak vazny strach z prirodzeneho porodu, mam dost skolioznu chrbticu, problemy s ocami a usami (mala som prasknuty bubienok). Casto beham na malu potrebu (!!!). Vidina Nastrihnutej hradze a nasledneho zasivania (citala som o zenach, ktore tam dole neumrtvili a strasne ich to boleo!!!) je pre mna ponizujucejsia nez vela inych veci. Ved aj pisem, ze uz teraz casto beham na malu potrebu.
Vysvetlila som svojmu partnerovi, (aj ked som sa hanbila, vysvetlila som mu aj tie hradze atd. - nech vie, ake ma stastie, ze je chlap a nic take mu nehrozi!) ze jeho podpora v buducnosti ak by ku dietatu doslo je pre mna najpodstatnejsia, ze netuzim po neviemakych blbostiach ako ine zeny ale ze tuzim po zdravom tele a ze si nezelam rodit prirozdene, snazil sa ma podporit a ukludnovat ma. Esteze ho mam. Mam vsak skepsu voci SVK zdravotnictvu, je mozne si CR vybrat dobrovolne na zaklade mojich problemov so zdravim? Ak nie, radsej ostanem bezdetna, len sa obavam o cely vztah potom. P.S. mozno sa dopredu stresujem "zbytocne", no tie zeny, tkore to dopredu neriesili mali fakt tazke porody a dopadli dost zle , su toho plne nielen fora, ale aj cakarne u lekarov :( Je mi to luto, najradsej by som bola, keby vsetky zeny rodili co najrychlejsie a najsetrnejsie pre ich telo a psychiku. P.S. citala som, ze WHO odporuca aby max 10% porodov malo nastrih, na SVK je ich 60% ! :( to je viac, nez odpudivy fakt. Dakujem za vase rady, hladam hlavne nejake pozitivne informacie, viem, ze CR nie je sranda, ale su schopni to urobit, ked mam taketo problemy?

zvedava345

dakujem, neboj sa, ja sa do nicoho nenutim / priatelovi som jasne povedala, ze este chcem par rokov klud a potom uvidime, podla toho, ako sa na to budem citit / pretoze on ako chlap nemusi znasat tehotenstvo a porod, kojit dieta, atd., tie bolesti strasne, musi brat na moje zdravie a hlavne TUZBU ohlad. Ved on sa ani so svadbou este neponahla, tak naco sa stresovat, uzivame si jeden druheho, ale myslime aj na buducnost / predsa s nim ratam do buducnosti, podla mna je ten pravy pre mna. Samozrejme , pochopil ma a sam mi povedal, ze sa s tym neponahla a ze je blbost ma do takeho vazneho rozhodnutia nutit , ze chce nech som pokojna :) a kolegyne / tie dotierave / som odbila s dotieravymi otazkami, ale mnohe ma chvalabohu neotravuju s touto temou, lebo ma aj chapu, lebo su uz po tridsiatke a na deti sa este netesia uprimne, ja este nemam ani tridsat , takze v praci mam aj kamosky, co ma tiez chapu a su to super zeny :)
Len sesterka moja je salena, ponahla sa a zacala ma strasit s nastrihmi a pripravovat na buducnost...tak sme jedna druhu chceli podporit / ona to nemyslela zle/ a nechtiac mi to sposobilo az nocne mory. aj moja vlastna mama mi robi nervy dotieravostou, lebo ona je ten materinsky typ ... tak akoze aj ja mam byt hahaha :D:D:D
Riesim to kvoli tomu, ze zo zvedavosti mi to nedalo, a fakt som sa zacala dost bat buducnosti... a na ociach mam dost silne dioptrie, mam nervove tiky s okom { tie liecim Mg a spankom ak sa da viac spat :) aj alergie obcas ale ine veci s ocami ani netusim ci mam, ved to by som potom chodila na kontroly. Proste chcela som mat istotu ze aj na SVK je niekto normalny kto ma nenecha sa trapit v bolstiach s takou hlavou, ale da sa problemom predist a mat aj nejaku radost z prichodu dietata na svet, nie len ciste utrpenie. joj som cistlivka, ale fakt by som si zelala, ze by milionov na zbrane a vojny davali ludia radsej rpachy na svoje zdravie a na bezpecnejsie a bezbolestnejsie porody zien po celom svete :)

Alessandra99

Nie som MUDr., Ale tiež si myslím - že si ideál prípad na cisársky rez, najmä kvôli ušiam, konkrétne prasknutemu bunienku v minulosti. Neviem, čo máš s ocami, či zvýšený vnutroocnicovy tlak ( katarakta ) , ale ak by si rodila prirodzene a musela tlačiť - neprospelo by to ani ušiam a ani očiam v takomto prípade...

Už len jedna poznámka : dieťa by si mala chcieť predovšetkým TY !! a nie že tvoj partner si to želá alebo že kolegyne maju,tak len kvôli tomu otehotnies.

zvedava345

dakujem za odpoved :) samozrejme, v buducnosti to budem riesit s Dr., ale nedalo mi to v noci spat uz tieto dni.