Prvá samostatná služobná cesta KS - BB

Príspevok v téme: Prvá samostatná služobná cesta KS - BB
Nataly_1

Ahojte,
mám 20 rokov a v pondelok ma čaká prvá samostatná služobná cesta, čiže si musím poradiť sama autom. Jazdím necelý rok a idem z Moldavy nad Bodvou do BB, čiže pôjdem cez RV, RS, LC a ZV. Rožňava mi problém nerobím, ale ešte v živote som nebola v RS, LC a ZV, BB. Do týchto miest musím aj zájsť a mám panický strach z neznámeho. Mám najazdených 8 tis. km, ale nie sama, viete mi poradiť ako komplikované sú tieto mestá, resp. čoho sa vyvarovať? Mám šancu to vôbec zvládnuť? Poväčšine som jazdila tak, že vždy sedel niekto pri mne, ale takto sama to bude premiéra.

Nataly_1

O.k., skúsim si požičať navigáciu. Ja sa bojím hlavne premávky a toho ako komplikované sú dané mestá.
V BB idem do Rooseveltovej nemocnice, tak som si pozerala na nete, že zrejme sa musím prejsť širším centrom. RS, LC je asi aké komplikované a aká je tam premávka? Strašia ma, že tieto mestá sú otrasné.
Cez Sorošku som párkrát bola, ale určite si dám pozor.

navigacia

Keďže vo ZV chýba severný obchvat smerom na BB, premávka smerom od LC tiahne mestom a je to naozaj komplikované. V BB je to lepšie, ale je to veľké mesto - smerom od ZV sú ale dobré navigačné tabule, len sa musíš preradiť do správneho pruhu, podľa toho, kam ideš - ak ideš priamo do mesta, tak vpravo, ak ideš smerom na Podlavice, tak vľavo. Potom sa cesty zasa rozdeľujú. Strašne záleží, kam v BB ideš, lebo zjazdov z diaľnice je viac, ale teoreticky aj keby si nezišla správne a dostala sa do centra, tak sa dá odtiaľ dostať všade, len to chvíľu potrvá. Takže jediná rada: Naťukaj si adresu do nejakej navigácie a choď podľa nej. A daj si pozor cez Sorošku :)