Práca vo firme Zepter - čo mám robiť? Prijať, alebo počkať?

Príspevok v téme: Práca vo firme Zepter - čo mám robiť? Prijať, alebo počkať?
1_Dominiqua

Ahojte,
mám 26 rokov a som absolventka UVL v Košiciach. Keďže som mala vážnejšie zdravotné problémy, ako veterinárka nemám šancu pracovať, teda aspoň zatiaľ nie a navyše pochádzam z regiónu, kde sa za čerstvými absolventmi veteriny ani nehrnú.
Na jednom portáli s ponukami pracovných miest som našla ponuku na manažéra predaja v kancelárii, ale väčšina mojich známych sa mi vysmiala, že to bude nejaký zavádzajúci inzerát. Ponúkajú 200 eur fixný plat + 600 - 800 eur pohyblivú zložku a živnosť nevyžadujú (vraj vítaná). Keď som sa informovala, tak mi povedali, že to nie je trvalý pracovný pomer, ale práca na mandátnu zmluvu.
Jedná sa mi o to, že na UPVSaR som sa informovala a pani mi povedala, že mandátnu zmluvu môže uzatvoriť iba podnikateľ s podnikateľom a potom mám za povinnosť automaticky odvádzať odvody. Taktiež mi povedala, že oni v kanceláriách nepracujú a dosť zavádzajú ľudí.
Som od septembra evidovaná ako nezamestnaná a niečo určite robiť chcem, ale nerada by som sa nechala využívať, príp. nerada by som si platiť odvody. Od júla mám prácu na 100% ako obchodný zástupca pre jednu farmaceutickú spoločnosť, kde je to ale riadny trvalý pracovný pomer.
Chcela by som sa s vami poradiť:
1.) pracoval niekto pre spol. Zepter a aké máte skúsenosti, ale čo viete o ich práci? Mne povedali iba toľko, že sú bohatá firma a ľudí si vyberajú, lebo každý chce robiť u nich.
2.) Čo s tou mandátnou zmluvou? Musím platiť odvody?
3.) Išli by ste vôbec do toho, alebo už počkali do júla?
Ďakujem za odpovede.

Kakadu000

Pri firme platia jedine 2 kréda: Všetci sme si rovný, ale niektorý sú si rovnejší.Mýliť sa je ľudské, ale zvaliť vinu na niekoho iného je ešte ľudskejšie! Pre ľudí vo firme si človekom iba kým s teba zderú kožu a zarobia na tebe.

Jariso

Fúúú, tak firma na vysokej úrovni. Bol som v ich kancelárii nie raz, normálne sa tam "tlačili" zákazníci a predbiehala sa, kto má čo skôr kúpiť. :-D :-D To až tak strašne, že pracovníčka kancelárie stíhala úradovať aj pomimo zepter, akurát sa nato využívala kancelária za firemné love. Chodil som tam riešiť osobné problémy a moja mati tam sedela vo dne v noci.
Mňa evidovali tiež na firme, nahlásila ma tam jedna preblbá ženská, ktorá od fľaše vodky ďalej nevidela ale ja ani neviem čo vlastne predávajú a to som nejakú zmluvu ani nepodpisoval. Ona všetko robila za mňa a na mňa. Viem, že prachy chodili na jej účet, lebo ja mám exekútora a občas mi dačo hodila, aby mi zapchala papuľu.
Moju mamu takto tiež namotali, ale ona je iný prípad a podpísala by aj obesenie. Prachy chodili na účet baby ktorá robila na ňu. Inak kúpila masážny, ale ten je na 2 veci vhodný a to radšej nenapíšem.
Ona tiež nebola nikde, nič nerobila, ale ako ťava podpísala všetko. Ešte aj papiere z firmy jej chodili k mojej ex svokrinej mame, aby doma o tom nikto nevedel. Pekná firma.

MMiro

Dievča nedaj sa oklamať. Fix len tak pri firme nedostaneš, zrejme v tom bude nejaký háčik, čo je potrebné splniť. O 600 - 800 eur ani nesnívaj, lebo to zarobia asi tak vedúci, ktorým to zarobíš ty. Oni ti síce budú vykladať ako super fičí firma, ale realita je od toho ďaleko a ako ľahko zarobíš peniaze, ale nedaj sa oklamať.
Ja som pre nich robil pred asi 10 rokmi, keď ich "kancelárie" iba prichádzali do módy. Poviem ti, kancelária je predvádzacia miestnosť, kde sa pozývali ľudia za účelom odovzdania darčeka. Mnohí čakali darček, v skutočnosti dostali nejakú handru, alebo škrabátku na zemiaky. Ak nechceli zostať na prezentácii, tak sa na nich nakričalo, že darčeky sa rozdávať nebudú a podmienkou je prezentácia. Ak zostali, tak si si k nim mala prisadnúť a motať im hlavy tak, aby mali pocit, že si musia niečo kúpiť. Boli na to rôzne tlačivá a školili ťa na to. Ja som vtedy potreboval peniaze na podnájom, zarobil som ich s odretými ušami, ale nielen z toho. Vtedy sa ešte platilo v SK, niekedy som mal plat 30 SK, niekedy 1000 Sk, niekedy sa mi podarilo 3500 SK, ale to už bol super mesiac. Nikdy viac by som to už nerobil, počul som, že teraz je to ešte horšie. Oni ti povedia, že sú super kolektív, vedia sa baviť, to áno, kým zarábaš, tak si kamarát, potom na teba budú zazerať, že brzdíš. Kamarát si ale len tak, inak tam panuje faloš.
Dievča, radšej upratovať kancelárie, ako ísť k Zepteru.

Norbert_1

Ja sa čudujem, že v dnešnej dobe sa ešte nájde niekto, kto ešte dá svoje meno. Ľudia, ani neviete načo zneužijú údaje (číslo OP, dátum narodenia, adresu, min.). Čo ak nepoužijú údaje iba nato, načo si vypýtali??? Kto za vás platí odvody??? Dane??? Predsa ak máte príjem, tak z toho sa platia dane??? Daňové úrady pracujú pomaly a daňový nedoplatok vám môže prísť aj o 5 rokov a potom čo??? A čo ak vám o 2 -3 roky zaklope exekútor, lebo vám spravili dlh v sociálnej poisťovni, alebo v zdravotke, príp. na daňovom. Ste si istý, že na vás nevypíšu aj nejakú mega zmluvu a potom to budú od vás vymáhať? Alebo od nejakého zákazníka vezmú pod vaším menom peniaze a tovar nedodajú, alebo náhodou firma poskytuje aj pôžičky a oni ju vyžiadajú vo vašom meno? Tak toto by som neriskoval. Vy dáte údaje dobrovoľne, vaše meno figuruje všade vo firme, možno aj u zákazníka a stačí nejaký dobrodinec, ktorý vás nahlási, že robíte to či ono a má podozrenie, že neodvádzate dane. V dnešnej dobe poskytnúť údaje je naozaj odvaha a druhá vec, je odvaha také niečo aj vysloviť, aby sa robilo na niekoho. Čo je to za firma prosím vás??? Ja mám s firmou dosť úbohé skúsenosti, jeden pán nám zobral 4 hrnce na prečistenie a biolampu na opravu a odvtedy nemáme ani hrnce ani lampu. A keby tam bolo vaše meno a vy o tom neviete? Uvažujte preboha...., ak chce niekto robiť nech robí na svoje meno. Ak je to čistá robota, tak to ide, ak chce obchádzať zákony, tak to nejde.

datum

Ja som pred par tyzdnami citala par clankov, ale nie typu novy cas, sme, pravda... ze zlato posilnilo a ocakava sa ze bude jeho hodnota rast. Mna chceli do zepter finance ale ked ja si ich spajam s hrncami a viem ze ludia nadavali ze je to predrazene alebo aj na ich skvelu lampu som pocula kadeco.... Tak som zvazovala ci radsej neskusit inu firmu zaoberajucou sa investovanim so zlatom nez zepterakov.

Ja_Ja4

Ja tomu neverím. Pred pár rokmi ma chceli na toto nalákať a našťastie som odolal. Jednak je to dlhodobá investícia a keďže pracujem v oblasti rizík, nedovolím si odhadnúť, kde bude táto spoločnosť o trebárs 5 - 15 rokov?!
Taktiež ma zaujíma jedna zásadná otázka a to, čo nato NBS?
Je to investovanie do zlata, zlato nejak na trhu neprekvitá a navyše sú rôzne spoľahlivejšie metódy investície do zlata.
Okrem toho, sú nenormálne otravný, tak pracovníci od f. Zepter ako aj Zepter Finance.

Z_Zepter

Po starom Marshaly = odrb ľudí. Ak si nedáš pozor, tak sa veľmi ľahko dostaneš na listinu ich kontaktov, lebo ak dobre viem, tak kontakty zákazníkov firmy Zepter sú automaticky poskytované Zepter Finance. Ja by som už s zepterákmi nechcel mať nič spoločné, robil som tam a to nie ako obchodný zástupca, ale priamo na firme = des, hrôza, klamstvo.

datum

A co tak praca v Zepter Finance? Tam obchoduju s investicnym zlatom. Mate niekto skusenost? Mna by toto zaujimalo nez hrnce

Non sense

Preboha, to je čo za firma, keď tam každý robí na koho chce? To by už naozaj mohlo začínať zaujímať úrad práce, príp. inšpektorát práce, alebo niektoré inštitúcie. Čierna práca proste prekvitá, nuž naozaj top firma ako si hovoria.

Ko_1

To by zaujímalo aj mňa, ako funguje spolupráca u firmy. Moju mamu niekto nachytal, aby sa dalo naňu robiť a nezdá sa mi, že by to bolo iba tak. Preštudoval som si, že ak sa robí naozaj na mandátnu zmluvu, tak treba živnosť a nechápem, či bude niekto naňu zakladať živnosť bez jej vedomia?! Vraj, je potrebný niekto do kancelárie. A odvody, kto bude platiť, či príde exekútor? Má niekto adresu na centrálu do BA, alebo kontakt? Tie osoby, čo sú zverejnené ako vedúci kancelárií vedia podať info?