Moja dcera mi hovori ze ma nenavidi

Príspevok v téme: Moja dcera mi hovori ze ma nenavidi
Kristina1818

Mam problem so 16 rocnou dcerou. Vzdy som sa snazila aby sme boli ako kamaratky . O vsetkom sa rozpravat a doverovat jedna druhej. Moj manzel vravi ze som urobila vo vychove velku chybu. Snazila som sa ju pustit na party, s kamaratmi, ci nieco chcela vsetko sme jej dali vela sa rozpravali,ale nasla si zle kamaratky,zacala fajcit,chodit poza skolu, prepadat. Ja neviem co robim zle ci je to ozaj tym , ze ju vsade pustim kde chce , ma vsetko co chce . Ale cele dni bud travi na mobile a jej fb s pisanim si s kamaratmi,alebo vonku. Ale teraz som jej povedala ak si neopravi znamky a za tie pozaskoly ma zakaz diskotek mi zacala skaredo rozpravat. Ako ma nenavidi ze som najhorsia matka na svete ze nenavidi celu rodinu a rozne ine skarede slova ma dost zabolelo. Naozaj by som jej dala aj modre z neba lubim ju stale sa s nou rozpravam ale ona ma nenavidi ze jej nicim zivot. Strasne ma to zranuje. Mam este dalsie dve deti ale s nimi taketo problemy zatial nemam.

dobibina

treba sa k nej chovat tak, ako ona k vam...mozno je chybou, ze sa jej snazite dat vsetko...dobre beriem to, ze je momentalne v puberte ale to neospravedlnuje jej chovanie...pokial nema na to dovody, tak nema sa preco takto chovat..nikdy v zivote by som nedokazala svojej mame povedat, co len zle slovo

kiddo

Kristina, ked som mala 16 rokov ja, vsetko mi doma liezlo na nervy a vadilo. S mamou som sa casto rozpravala zle. Ona mala nejake vlastne osobne problemy, ktore si filtrovala na svojej rodine, co prispievalo k zlej situacii doma, ale aj tak som sa spravala ako pubertacka a videla som iba seba, iba to, co ja chcem. Tak, ako tvoja dcera. Moja mama necakane zomrela v tom obdobi, bola zdrava a zo dna na den tu zrazu nebola. A ja som bola velmi smutna z toho, ze som nedostala sancu byt dospela dcera a spravat sa k nej lepsie. V tom obdobi som to nedokazala. Ale vsetko som si uvedomovala, napriek tomu, ze moje spravanie hovorilo o inom. Je preto mozne, ze aj tvoja dcera v hlbke duse vie, ze to, co hovori, je iba jej vlastny vnutorny boj, ale nie nenavist voci tebe. Ak by bola donutena priznat si pravdu, ako som bola donutena ja, tak by mozno povedala presne to, co ty - ze to robis preto, lebo si dobra mama.

Prezyvka055

No ono je dost tazke brat respektive zakazovat nieco co uz raz mala povelene. Vseobecne, je dost smutne ked dievca nezvlada taku jednoduchu vec ako stredna skola, kde priemerne inteligentny clovek aj ked sa nic neuci tak nieco na tu 3jku da. Ja by som si po hlave skakat nenechal ale je to na vas ked ste to uz nechali takto zajst.

0vecka

zakazovanie drog k nicomu nevedie... ja mam skor teoriu ze clovek moze robit co chce moze fetovat atd ale musi mat urcite povinnosti ktorej musi spravit aj ked sí den predtym da pernik a ma nechutne dojazdy...

akoze toto je imho pripad ked decko neni pod kontrolou a to sa teraz v puberte uz velmi tazko naprava

Biela Kobra

Dobrý deň, Kristína. Už tu bolo neraz povedané: Ak svoje dieťa nemáte radi, dajte mu všetko, čo chce.
To, čo teraz prežívaš, je matky detí v jej veku typické. Rebelantstvo, snaha zapadnúť do skupiny, nenávisť voči rodičom, ktorí "sa starajú". Ale vzhľadom na to, že tvoja dcéra prekročila hranice bežného rebelantstva a bežnej snahy zapadnúť (prepadá, chodí poza školu) a hrozí jej existenciálny problém, ako hovorí Wolf podo mnou, treba pritvrdiť. Bude to ťažké pre ňu aj pre teba, ale ešte máte nádej z problému sa vysekať bez toho, aby dcéra naozaj skončila zle. Musíš určiť pravidlá, čo si dcéra smie a nesmie dovoliť, prideliť jej domáce povinnosti, a ak si ich splní, niečo jej za to na oplátku dať. Ak si ich nesplní, nič nedostane. Treba však dcére vysvetliť, že to nerobíš preto, že dcéra nemá ešte 18 a musí ťa poslúchať, ale preto, že ju máš rada a bojíš sa o ňu. Ak dcéra začne argumentovať, že tá či oná jej kamarátka toto smie, a jej to zakazuješ, povedz jej, že rodičom tej kamarátky na svojom dieťati nezáleží, ale tebe áno. Musíš byť v prvom rade silná ty. Neustupuj. Kontroluj, drž na uzde, prideľuj, uč. Nie je to tvoje právo, ale povinnosť, povinnosť rodiča a dospelej osoby voči tomu dieťaťu, ktoré ešte o živote nevie nič, a môže si škaredo ublížiť. Držím ti palce.

Anonym_90055

Vašej dcére by sa zišlo naozaj dohovoriť , sám mam 16 takže zároveň chápem prečo sa tak správala je to normálne s jej psychikou , moc si zvykla byť stále s kamarátkami a diskotéky ale vašu dcéru čaká za pár rokov reálny život takže by sa zišlo jej ukázať realitu a to zákazmi a pravidlami inak sa to nedá. Tato doba je pre deti hnusná kazí ich čiže to nie je vaša chyba , vy by ste mali len pritvrdiť. Ideálne by bolo keby mala nejaké povinnosti ( chvíľku vás za to bude nemať rada ale to prejde , deti sú príliš náladove na tieto veci ) , doma napr. vysávať a pracovať. Tak isto sa s ňou začať baviť viac o reálnom živote , tým myslím hodnoty a či ma nejaké a podporovať ju v cieľoch no nedovoliť jej všetko a hlavne jej zakazovať cigarety a alkohol. Toť môj názor.

Ipsilon

Musíte jej Vy vedieť stanoviť mantinely, odkiaľ pokiaľ. Ešte nemá 18 rokov, tak musí počúvať Vás, či sa jej to páči alebo nie. Treba sa trochu prekonať, čo sa týka tej bezhraničnej lásky voči nej a pritvrdiť. Ak to nedokážete, tak to s ňou nemusí dopadnúť dobre. Tie jej nadávky môžu byť nepríjemné, ale aj Vy jej to môžete vytmaviť a máte na to právo.