IQ test

Príspevok v téme: IQ test
Tentia

Ahojte, uz si dal niekto urobit skutocny IQ test u psychologa? Ako to prebiehalo? Chcela by som sa dozvediet vysku svojho IQ, no nemam sancu sa teraz dostat ku psychologovi a vsetky tie 30 minutove testy na internete "zadarmo" su k nicomu. Nepozna niekto inu cestu, ako sa dostat ku skuocnemu a profesionalnemu iq testu? Dakujem...

Ipsilon

Ja som sa po hodine testovania svojej psychologičky opýtal: no, kam sme sa už dostali? A ona na to: je to neuveriteľné, ale zatiaľ sme ešte len v mínusových hodnotách. A po tých testoch (65) mi povedala: no a teraz mi porozprávajte niečo o Vašich problémoch! Ja som sa na ňu pozrel a hovorím jej: milá pani psychologička, o svojich problémoch Vám radšej nepoviem nič, ste mladá, zdravá a perspektívna. Máte život pred sebou. Nechcel by som Vám úmyselne poškodiť Vaše duševné zdravie. Až taký bezohľadný nie som, ako si to o mne myslíte.

MobyDick

Žádné testy z internetu ji nepomůžou, ten rozdíl ve výsledcích z jednotlivých testů může být mnoho desítek bodů. Může mít v jednom průměrnou hodnotu, a v jiném vysoce nadprůměrnou hodnotu.

Záleží také na tom, jestli je jeden test určen víc pro měření fluidní inteligence (matrice), nebo spíše té krystalické (matematické řady, písmena, slova).

Testy Menza a psychologické jsou velký rozdíl.

Já osobně dělal jen internetové, mám spoustu odkazů na ně, jsou zadarmo a s okamžitým vyhodnocením. Proč za něco platit?

Testy u psychologa jsou velice drahé, Mensa ne, ale ty u psychologa jsou asi více komplexní.

Ale potom je tu problém, výše IQ nerovná se automaticky úspěch/neúspěch. Mé hodnoty se z jednotlivých internetových testů velice lišili. A psal jsem na toto téma zde dost příspěvků.

Tentia

Mesacny princ,
ten plateny cez net mal taky isty princip ako ten, co si robil u psychologa? Alebo bol kratsi a uplne zjednoduseny?

Mesačný princ

3 u psychológov v rozmedzí asi 7 rokov...
ďalšie cez net platené a ešte jeden som robil taký obyčajný

Vo všetkých mi vyšlo IQ skoro totožné....