nové bývanie na intráku a zlozvyk

Príspevok v téme: nové bývanie na intráku a zlozvyk
67berlinale

Ahojte.pred čaosm som sa presťahovala na novú izbu k spolužiačkam..som sa tešila že konečne budem s niekým koho poznám, ale som si neuvedomila pár vecí. Je ťažké pre mňa si tu zvyknúť..lebo nemám veľmi miesto na písanie (stôl je tak čudne zasunutý kvôli balk. dverám a tak proste viac vecí..Som bola pred tým 3 roky na jednej izbe ale proste dievčatá kde som prišla už majú svoj režim a veľa vecí napr. uterák si nemôžem nechať v kúpelni ani tampony ani iné veci nemôžem si vešať toto na radiator a kopa takých drobností..vďaka ktorým sa ale cítim na tej izbe riadne nekomfortne...
ONo sa mi to nikdy nestávalo až v takej miere ale dosť mávam tam depky..oni sú také že ked niečo neurobím tak ako chcú..tak mi to dosť ostro povedia a mňa to zakaždým veľmi zraní..
Viem, že to je moja chyba..ja inak rada aj často upratujem nezniesiem smeti na podlahe a tak ale niekedy sa mi zdá že ked čistím hrnce alebo čo ostane mi zvyšok v umývadle..vôbec to nerobím naschvál a ani predtým sa mi to nejako nestávalo len teraz neviem čím to je ..už mi to viac krát ostro vytkli ale proste sa mi to stále stane asi čím som nervoznejšia tým viac..možno ide o to že doumývam hrnice a kým ho odnesiem a prídem napr. si umyť zuby by som si to všimla.ale oni tam hned idú do kúpelky..a teraz boli na mňa urazené tak že sa so mnou pár dní nebavili resp. tak stroho som sa im ospravedlnila a povedala že si budem dávať na to pozor..ale fakt sa mi to napr. niekedy stane..
A cítim sa tak zle kvôli tomu :/ Aj v takom strese som na tej izbe..nič tam nemám tak ako chcem a nemám tam ani stolík pri posteli a ani vetrať nemôžeme aj ked nemôžem dýchať a a tak..
Neviem ani prečo to tu píšem..len neviem čo mám robiť...myslím že ten zlozvyk robím zo stresu že si zrazu neviem zvyknúť na toľko nových podmienok :(

autorka temy

Ono ja som na vedľajšej izbe od nich s ich kamoškou .teda to je bunka dve izby a spoločná kúpelka a chodbička.tá zatiaľ bola v pohode ale neviem no či sa neskôr aj ona nezmení :( Ked tieto začali byt takéto..
čiže ako keby no že nemusím byť priamo s nimi v izbe..len na tej istej bunke..

Sejla

Ach jaj, nechcela by som byt na tvojom mieste, poznam tu situaciu. Je tazke zit pokope s tolkymi ludmi z ineho prostredia. Vacsina ludi to nedokaze, pretoze nedokazu zit ani same so sebou. Jediny a najlahsi trik, vdaka ktoremu si este nevyskriabali oci navzajom je, ze si vzdy urcia spolocneho nepriatela, ktory ich spaja. Pred tebou to bola zrejme osoba, ktoru si nahradila. Pokial si ako ony, este je mozne zvratit situaciu a urobit obet z niektorej inej z vas, pokial ta takeho zabomysie vojny nebavia, radsej sa co najrychlejsie odstahuj.

Bubliii

Pozri autorka, aj pasívny odpor je odpor, ale k ničomu nevedie. Ak nemáš "gule" na to, otvorene sa s nimi konfrontovať (čo ťa plne chápem, lebo ani ja na to nemám a neraz sa mi stalo to, čo tebe, tiež som bývala na intri), urob to ako písala adria. Cho´d na ubytovacie a požiadaj o inú izbu. Hádam sa nechceš do júna trápiť!

autorka temy

ahojte..no večer som ich počula za dverami ako ma ohovárajú a smejú sa zo mňa ..najhoršie je pre mňa asi to že predtým som ich považovala za kamošky :( A teraz to vnímam ako veľkú zradu...
Ani neviem čo teraz robiť...hanbím sa žiadať novú izbu..som si povedala že na tej izbe nebudem tráviť čas cez deň budem v študovni a po večeroch budem niekam chodiť a tam budem chodiť len prespať..vždy po sebe 10 krát skontrolujem umývadlo aby boli spokojné a ani nemusia vedieť že tam som..ale nebudem sa s nimi baviť..rozmýšľam či im povedať o tom, že som počula ako ma ohovárajú.. :/

a_dr1a

Ak nemas peniaze na vlastny podnajom ci samostatnu izbu v ubytovni na byte ai, tak poziadaj o zmenu izby. Bud sa s niekym dobrovolne po vzajomnej dohode vymen (iny moze byt tiez nespokojny ako aj ty ale to neznanena, ze by si s hentymi tvojimi nesadli a ty zas s jej spolubyvajucimi), alebo podaj vedeniu oficialnu ziadost o preubytovanie na inu izbu a kludne napis, ze je to kvoli zlym vztahom so spolubyvajucimi, ze sa tam citis sikanovana nekomfortne ai
PS. Zmenit sa to nezmeni. Ty si sama a ony su dve ktore spolu drzia tahaju a su za jedno. Ries to, aby sa ti to neodrazilo na zhorsenom prospechu ci zdravi. Necakaj v zlepsenie. To nepride. Bud budes silnejsia (avsak naco?? vynakladat navyse energiu silu nervy ai na to, co sa da aj inak zmenit), proste odid

Najčítanejšie články