Spolužiak ma šikanuje

Príspevok v téme: Spolužiak ma šikanuje
Smutnaazufala

Dobrý deň, ako je už z názvu zrejmé, mám spolužiaka, ktorý ma neustále zhadzuje, uráža, zosmiešňuje pred inými, kladie mi prekážky a robí naschvály doslova až preafektovaným spôsobom. Robí mi to už dlhodobo (cca rok). Pri tom na to v podstate nemá dôvod, keďže som mu nič neurobila. Podľa rodičov vraj len 'zveličujem' a s triednou to riešiť nechcem, nakoľko ona by nič nevyriešila, len zhoršila. Pri tom s nikým z triedy problém nemám, jedine s ním, i keď aj to má skôr on problém so mnou. Hoci sa to snažím nedávať najavo, veľmi mi tým ubližuje a ešte viac sa ma dotkla tá reakcia rodičov.

Olinaa

Niekedy je ozaj lepsie si to vybavit sam, rucne, strucne. Stazovania to niekedy zhorsuju. Mobbing sa vyskytuje dokonca v miernej forme uz od I.rocnika ZS. Casto ten kto ho sposobuje potrebuje si mobbingom riesit svoje vlastne zlyhania a komplexy, niekedy prameniace aj s rodinného prostredia.

ANGEL-DEMON

moja vlastna skusenost... mna sikanovali viacerí nie jeden... az sa mi smiala cela skola... lebo debilom nevysvetlis ze ekzem nie je nakazlivy...

az kym som jednemu (vodcovi z nich) nejebla pästou pred celou triedov... odvtedy som mala pokoj a vyse roka som uz vydrzala kym som sla na strednu....

reakcia rodicov... ze to moja chyba..a bla bla... ja som za vsetko mohla..ja som neprisposobiva... amla som sa im prisposobit ze "áno som odpad lebo mam kozne ochorenie a zomriete ked sa ma dotknete.."

ale ked brat na zakladnej aj na strednej skole mal neustale problemy s ucitelmi, s riaditelom sa povadil,... tak ocinko išiel za neho riešiť a synčeka sa zastavať.... a dopadlo to tak ze ho nakoniec vyrazili do skoly lebo tam nechodil o com rodicia nevedeli... polroka bol vyrazeny.... ale on najmilsi ,...

Svitanie

Stredná je bohužiaľ taká musíš sa mu dako postaviť alebo mať niekoho kto sa mu postaví keby si bola z Nitrianskeho kraja veľmi rád mu prídem vysvetliť nech sa uvedomí určite nie je dobrý nápad si nechávať šikanu bude sa to stupňovať lebo i bude viac dovolovať

Najčítanejšie články