Nepravidelnosť MS

Príspevok v téme: Nepravidelnosť MS
lorrii

Zdravím,

chcem sa spýtať takú otázku ohľadom pravidelnosti MS.
Mám 23 rokov, tak myslím, že za tie roky sa mi to už mohlo unormálniť.
V podstate neviem, či to je problém, MS mám odjakživa každý mesiac, nikdy nevynechá, len sa mi to kolíše od 28 - 38 niekedy aj 40 dní. Čítala som samozrejme mnohé články a píše sa že pokiaľ to je v takomto rozsahu je to v poriadku, ale pre mňa je to trochu nekomfortné, nakoľko nikdy neviem, kedy to príde, niekedy čakám aj 10 dní, pričom ak sex. žijem, tak každý mesiac stresovať, či náhodou nezlyhala ochrana alebo čo. Užívala som kvôli tomu aj HAK takmer rok ale ani tak sa mi to neupravila akurat sa ten interval stiahol od 28 do 30 dní. To bolo fajn, ale nechcem sa od mladosti dopovať HAK, priateľ robí v zahraničí a vieme to poriešiť aj inak...
Gynekológ vraví, že to nie je problém, avšak ked sa spýtam mamy, sestry, kamošiek, všetky vravia, že oni to majú tak okoli 28 dní, že takéto výkyvy nemajú. Nemáte nejaky tip, či by sa to dalo upraviť, alebo či to môže byť nejaký problém? Ď.

Noelinka

Mechaj si vyšetriť štítnu zľazu možno to bude dôvodom a keď ŠZ bude v poriadku tak by som z toho hlavu nerobila každá žena je iná a u každej ženy je MS inak aj ja to tak mám raz na 28 d raz na 31 d raz na 40 a potom zase 28 ono to záleží od mnohých faktorov takže ja by som to vôbec neriešila