rodičia máte taketo dieťa? Je stále smutný, samotár a nič ho nebav

Príspevok v téme: rodičia máte taketo dieťa? Je stále smutný, samotár a nič ho nebav
katarak

Ahojte som otcooom 17 ročného syna. Vychovávam ho sám. Lenže moj syn sa mi nepozdáva. Je stále smutný, samotár a nič ho nebaví. Ja chodím do práce musíme zniečoho žiť on do školy. Lenže mimule sme sa bavili že prečo konečne nesiahne po šťastí, po frajerke alebo nejakej práci. Lenže mi povedal že on frajerku mať nebude, a že práca počká. Veľakrát som ho vyhánal von, na disco, ako jeho rovesníci ale nejde. Ja som bol na disco v jeho rokoch rád ale on nie. Zobral som ho aj do posilky, povedal že ho nebaví zdvíhať náradia, je chudý možno by to aj potreboval, aj kolegom som povedal nech ho rozveselia, som trener a poradca. Kolegovia mi na futbale povedali že v živote nevideli takeho 17 ročneho chalana. Len doma a nič. Ja neviem možno mu chýba matka, možno niečo ine ale ja neviem ako sa mám snim rozpravať. zhoršil sa v učení 3,4, občas 5 toto snim ide dole vodou. aj mne je s neho smutno... a chcem mu poradiť ako?

alkohol

kamoska ma tiez 2 ks takychto introvertov. pritom ona je extrovert ako vysity. neviem, ako na nich, to by malo prirodzene vyplynut z dovery a rozhovorov, co najcastejsich o vsetkom moznom.

pomocnica

Vybuduj si k nemu vzťah. Lepší ako teraz. V tomto bude niečo iné. Možno nechce frajerku, lebo má malé sebavedomie alebo už mal a veľmi ho sklamala, podrazila... Nerob s ním veci, ktoré bavili teba, lebo je očividné, že vy dvaja ste z úplne iného cesta. Zaujímajú sa o jeho koníčky, čo by ho bavilo, aj keď by to bola hudba, kreslenie či fyzika aj keď nepredpokladám keďže známky sú také aké sú. A známky..To bude súvisieť s tým problémom na ktorý musíš prist, ale jemne nie, že naňho vybehnes, že čo ti je v poslednom čase sa správaš divne...Povie ti, že nič a debata sa preňho skončila. Jemne naňho chod. Vži sa do jeho sytuacie ak zistíš v čom je pes zakopaný. Možno mu vážne chyba mama, alebo mu proste chyba tvoja pozornosť. Lebo keď mu nejakú pozornosť venuješ tak môže byť, že ho lákas do vecí ktoré teba bavili ale jeho nelákajú. A nehovor mu ani, že 17 roční chalani sa nesprávnu takto, nech sa ide niekde zabaviť, keď jeho to neláka. Vž sa doňho a snaž sa mu pomôcť. Pohovorte si a spoznávajú ho a trváte spolu viac času, ale nenuť ho iba ak bude mať záujem...
Držim prsty.