upchaty nos babatka

0vecka

akoze nasaiel som vysvetlenia ze kvoli jazyku nemozu ale napr aj tuto hovori lekar ze to neni pravda a ze mozu aj od narodenia:

www.rund-ums-baby.de

0vecka

Emily opat no to ci viedia alebo nevedia som na nete nenasiel. nasiel som iba ze je velmi zriedkave/takmer vylucene aby sa dieta zadusilo kvoli zapchatemu nosu...

ale mozno mas pravdu ze nevedia dychat ustami

Emily opat

Ovecka pytaj sa koho chces. Ti to hovorim pre dobro tvojho dietata. Minimalne do troch mesiacov, ale aj do pol roka, babatko nie je schopne dychat ustami. Vsak ked mi neveris, si to vygoogli. Ti to potvrdi kazdy priemerne dobry pediater.

0vecka

Emily opat pytal som sa na to lekarky a ta povedala ze je to ok a ze vraj ked nemoze dychat nosom tak dycha ustami.. ja pouzivam tie umelohmotne ampulky a tie mu tam jednoducho streknem a on to zu vysmrka alebo zje ale kazdopadne s amu vzdy ulavy

Emily opat

Ovecka babatka ustami dychat nevedia! Je absolutne dolezite, aby mali nos priechodny. Ak cistite nos tym fyziologickym roztokom, cistite to strikackou inak to ma maly efekt. Dieta dat nabok a streknut rychlo, na nete su videa ako nato. Nie je to ale velmi priatelska technika, pretoze dieta ma pocit dusenia.
Nasledne by sa sopel mal vysat, ja nemam dobru skusenost s odsavanim pomocou ust, odporucam naozaj ten vysavac.
Ja teraz ked mam uz dieta vacsie (19 mes.) mu oplachnem tvar v umyvadle niekolkokrat teplou vodou, tym sa mu uvolnia sople a nasledne pouzijem odsavanie pomocou vysavaca.

0vecka

ja davam len slany roztok ale je pravda ze to az tak nepomaha.. popripade ked je vidiet koniec sopla tak pinzetu uz som takto vytiahol aj 2cm kusky

inak neviem co by sa stalo kebyze sa tie sople nevytahuju? sak dychat moze aj ustami

Emily opat

Odsavac mas ten pri ktorom sa pouziva vysavac? ak nie, tak vrelo odporucam. Par sekund a vsetok sopel vytiahnuty. My by sme bez toho uz ani nevedeli fungovat.

Melounek

My doma používame baby sprej od physiomer.sk. Obsahuje morskú vodu a je vhodný pre bábätká už od dvoch mesiacov a tak je pre nás bezbolestnou neinvazívnou metódou na uvolnenie dutin a malému sa hneď lepšie dýcha. Je na nezaplatenie