Problem s novym prostredim- neviem ako s tym bojovat

Príspevok v téme: Problem s novym prostredim- neviem ako s tym bojovat
Neista00

Zdravim, chcem sa podelit trocha o moj problem a pripadne zistit, ci ma niekto podobnu skusenost. Prvykrat sa to stalo,
ked som zacala chodit na vysoku skolu a prisla som do cudzieho mesta medzi novych spoluziakov a mala som velmi velky problem si tu zvyknut. Prvy rok som byvala sama na byte. Na jednej strane mi vyhovovalo sukromie, no utapala som sa v depresivnych naladach stale. Nikam sa mi nechcelo ist samej, aj v skole som sa necitila dobre a nejak som nevedela zapadnut. Postupne som si nasla par kamaratok a zacala som byvat s priatelom, cim sa moj problem vlastne vyriesil.
Ale teraz som zacala pracovat a zasa som tam, kde som bola pred 5 rokmi. Strach z noveho prostredia, ako keby som bola vo vyhnanstve. Znie to mozno banalne, ale pocitujem velke uzkosti niekedy, nedokazem pocas dna nic zjest. Ak mal niekto podobny problem, prosim o radu. Viem ze asi mi dlhsie trva kym si na vsetko zvyknem a asi to chce cas... Ale mne je casto smutno za rodinou, o nic nemam zaujem, totalna beznadej. Iba podotknem ze pracujem teraz v tom istom meste, kde som aj studovala a zijeme spolu s priatelom stale.myslela som si, ze si tu uz zvyknem ale asi nie. Asi som divna naozaj ale neviem si pomoct, jednoducho neviem sama ovplyvnit pocity.

Leni923

Ja byt tebou este nejaky cas pockam a venujem sa niecomu, napriklad nejakemu konicku, hocico. A ak to neprejde casom, potom by som zacala uvazovat nad tym, kde chces naozaj zostat a byvat. Ak je priatel normalny, tak ti pomoze :)

tarapaca

drz sa. ja mam v tomto podobnu povahu, viem si predstavit..ale ked byvas s priatelom, tak by to nemuselo byt take zle.