Za dobrotu na zobrotu. Preco?

Príspevok v téme: Za dobrotu na zobrotu. Preco?
melinda_mell

ahojte,neviem, ci mi nejako budete vediet pomoct ani ci sa to v tejto situacii vobec da... skor sa len chcem vyrozpravat lebo som sa dost sklamala v kamaratke aj kamaratovi...

v prvom rocniku na strednej som sa zoznamila s babou, s ktorou som si hnad sadla a velmi sme si rozumeli, vsetko sme si hovorili, spolu sme prezivali nase prve lasky atd.. krasne casy, mame vela spolocnych zazitkov... mam (alebo skor mala) som aj velmi dobreho kamarata, ktory mi velmi vela krat pomohol vela veci sme si hovorili (nie, nebol do mna zalubeny, mal babu velmi dlhy cas)... vsak tito dvaja o sebe vedeli len z mojho rozpravania a nestretli sa az do minuleho roku...

minuly rok boli obaja nezadani a mne napadlo, ze by si mohli velmi dobre rozumiet a na zaklade ich vlastnosti/zalub/atd, ze by sa k sebe mohli velmi hodit, tak som si povedala, ze ich zoznamim... pred stretnutim som este prizvukovala kamaratke, aky je tento moj kamarat super a ze si isto budu rozumiet, to iste som aj jemu povedala, tak aby to kamoska nevedela... ano vsetko malo happy end, naozaj si sadli, zalubili sa... krajsie by to ani steelova nenapisala.. velmi som sa tesila, ze su spolu stastni, ze si rozumeju.. len ako cas plynul, uplne ma vyradili, zabudli na mna.. aj ked som sa s nimi vybrala dakam, stale to bolo o tom, ze som tam bola ako 5te koleso na voze, proste videli len jeden druheho a venovali sa len sebe.. aj ked som sa s nimi stretla jednotlivo tak stale len on o nej a ked som sa stretla s nou tak ona o nom... vkuse dokola.. mala kopu inych vztahov, inych chlapov, ale vzdy to bola moja kamaratka zaujimala sa o mna a tak... ale teraz len stale o nom dokola dokola dokola, vobec ju nezaujimam ja ako kamaratka... a co ma najviac zranilo.. skusila som sa im neozvat vobec uz su to 3 tyzdne a ani jeden sa mi neozval a to som mala vcera narodeniny a nic.. strasne mi je to luto, ze som takto prisla o kamaratku aj o kamarata.. ze uz si vobec nespomenu,, a ze ani RAZ mi ani jeden z nich nepodakoval, ze som ich zoznamila, ze nebyt mna mozno by sa nikdy nezoznamili.. nechcem im to kazit.. nech su stastni.. len mi je smutno za nimi, ale im je to ocividne passe..
dakujem za precitanie az sem...

syndrom

melinda, tak potom to boli nejake povrchne kamaratstva, zaujimave, ze obidvaja su taki, akoby ti uz nechceli alebo sa bali nieco povedat, ze by ako keby ohovarali toho svojho partnera, tak radsej nepovedia nic

melinda_mell

dakujem vam vsetkym velmi pekne za reakcie a nazory...
vsimla som si, ze viaceri ste sa chytili zrovna tej casti, kde som pisala, ze mi ani raz za to nepodakovala - mozno to nejako hlupo vyznelo, no nemyslela som to tak, ze sa teraz hnevam, lebo mi nebozkava ruky zato, jasne, ze to nie, nedava som ich dokopy ucelovo, ani som od nich zato nic necakala... ale zroven som ani necakal, ze to, ze ich dam dokopy sposobi, ze na mna uplne zabudnu...
prajem, im to aj som sa tesila s nimi, len som sklamana, ze si na mna uz ani nespomenu, a to boli fakt dvaja moji najblizsi ludia, boli to podobne ako rozchod...
ved aj ona aj on mali vztahy aj pred tym, ano tiez som sa s nim aj s nou rozpravala o ich minulych vztahoch, ale vzdy sme boli kamosi a vsetko sme si vraveli a tiez aj ja som sa im zdoverovala s mojimi vecami, tiez som mala aj predtym vztahy aj teraz mam vztah, tiez chcem travit nejaky cas aj s priatelom, ale vzdy som cas venovala aj im...
ale tak co uz, zivot ide dalej...
pekny den vam vsetkym!

thinkaboutthings

Radsej od nikoho nic neocakavaj. Ked chces robit dobry skutok,nepozeraj na to,ci ti niekto bude vdacny.ale to tu uz padlo. Najdolezitejsie je nepripustit si niekoho prilis blizko k telu,tym nevravim,ze mat blizke vztahy je vzdy nanic,ale potrebujes mat trochu odstupu,vlastneho priestoru a potom sa ta veci tak velmi nebudu dotykat.

osol

paaaniiii, ty kde chodis po tolku empatiu. tak kamarati sa k nej zachovaju tak, ze sa na nu vykaslu a ona ma byt ten blbecek, co to bude prijimat s usmevom na tvari, sice citi nieco ine, ale nasadi si masku a zacne sa usmievat.

Paaaniiii

To je teda niečo! Ale nemyslím to, čo sa ti stalo, ale tie odpovede na tvoj úvodný príspevok. Len si všimni, ako rozdielne ľudia zareagovali: každý podľa svojho nastavenia a pohľadu na svet. Jeden ťa straší, že ešte aj pod vlak budeš chcieť skočiť, ďalší ti napíše, že ľudia sú svine, iný zase, že treba odplácať každému rovnako - oko za oko... Ale našťastie ti tu napísali aj milí ľudia, ktorí nie sú plní zloby a nenávisti. To sú tie príspevky, ktoré by si mala vnímať. Držím ti palce, všetko v živote je skúsenosť a dôležité je, že si pre dvoch ľudí niečo urobila. Nemaj teraz pocit, že si to nezaslúžili, predsa žiadny dobrý skutok by sme nemali robiť kvôli tomu, aby nám bol niekto vďačný. To už by potom bola vypočítavosť. Ale ty taká určite nie si a iste si nájdeš nových priateľov. A predpokladám, že aj títo dvaja si ťa opäť nájdu, keď prejde tá prvá zaľúbenosť. A ešte ti želám k narodeninám veľa radosti a životného šťastia.

Najčítanejšie články