Cervene flaky/vyrazky na tele

Príspevok v téme: Cervene flaky/vyrazky na tele
Peter999

Dobry den, s nastupom chladnejsieho obdobia (od zaciatku novembra) sa neviem zbavit cervenych flakov/drobnych vyrazok na tele. Flaky su mierne vypukle a mam ich hlavne na chrbte, dalej aj na prsiach, rukach a stehnach. S uvedenym problemom som bol aj u koznej lekarky, pytala sa ma ci som nemal stres v poslednom obdobi a podobne. Dala mi na to Locoid Lipocrem 0,1% a hnedu masticku vyrobenu v lekarni (predpokladam s obsahom ichtamolu) na noc, problemy vsak nezmyzli. Mam pocit, ze stav sa zlepsuje ked dane miesta par dni nepridu do kontaktu s vodou. Som alergik (pele stromov + macky), avsak kozne problemy som doteaz nemal. Dakujem pekne za akukolvek pomoc/info.

Martin00

Zdravim. Mám vyrážky pod bruchom už asi 2 mesiace a postupne mi pribúdajú. Čo to môže byt? Nesvrbi ma to ani to neboli.
Ďakujem za odpoved.

GOING

Vonkajšia teplota má vplyv aj na metabolizmus organizmu.
Z hľadiska mesačného bioritmu aktivity orgánov je v mesiaci november najviac aktívne hrubé črevo. Hrubé črevo je párový orgán pľúcam, ktorých najväčšia aktivita je v mesiaci október.

Keď že neviem nič o tebe, so skúseností psychosomatické príčiny
alergií a podobných kožných prejavov boli:
prostredie vzťahové - alergie
nespracovanie životných situácií - trávenie/hrubé črevo
niečo vzťahovo dusí - pľúca môžu preto oslabovať hr. črevo

Z numerologického hľadiska príkladne narodená bola:
11.01.1978 = 1+1+1+1+9+7+8 = 28 2+8 =10 bez nuly je 1
1+1+1+1 + 1
z taoistického hľadiska päť jednotiek, silné EGO=NESPOKOJNOSŤ, uvedený zdravotný problém môže spúšťať aj povaha človeka.

znamenie: Kozoroh - introvert
narodená v roku hada: Had - extrovert
( už tu je dobre si všimnúť rozpor )

Rada: podvoliť sa a nechať sa viesť podvedomím/osudom,
zbaviť sa vlastnej dôležitosti. To čo si myslíš, že je pre teba prospešné nie je vždy pre teba v živote osožné z hľadiska
osobného vývoja tvojej budúcnosti.

Nesúlad: telo, duša, myslenie

Všeobecne do veku 25-35 je EGO potrebné motivátorom mladých aby zistili na akú pracu majú v civiliácii potenciál. Preto tieto záležitosti (duchovné príčiny choroby) treba riešiť až v staršom veku.
Ak je dieťa roznaznané EGO brzdiť ak je dieťa skromné treba EGO rozvíjať. Je to individuálne.

jajadhcfjjgvgfcy

Dobrý deň,reagujem na váš príspevok s kožným problémom mám to isté čo vy.Pomohlo vám niečo už na to.Ďakujem.