Časté močenie a cukrovka

Príspevok v téme: Časté močenie a cukrovka
trip

Posledny zhruba rok mam problemy s mocenim. Zacalo sa to pred par rokmi opakovanymi zapalmi mechura. Teraz som na tom tak, ze po moceni vzdy citim akusi miernu bolest ci tlak, akoby som este stale potrebovala mocit no casto nevyjde nic iba par kvapiek. Nepijem kvoli tomu vela vody pretoze by som na wc musela chodit kazdu polhodinu a to sa jednoducho neda. Najhorsie je to v noci, vtedy je ten tlak vacsi, hlavne ked uprosted noci musim ist na wc. Zaujimalo by ma, ci to nemoze mat suvis s cukrovkou, pretoze vsetky ostatne priznaky sedia az na vyrazny ubytok vahy. Som zufala pretoze neviem co mi je a vsetci ma maju za hypochondra.

Jaja15

Treba k lekárovi.....obvodný lekár vyšetrí krv, moč a podľa výsledkov pošle na ďaľšie vyšetrenie urologovi alebo nefrológovi....Pokiaľ sú v krvi zvýšené obličkové parametre - kreatinín a močovina - pošle vás nefrológovi, ak bude krv v poriadku tak zrejme vás pošle urológovi - treba sono....bolesť po vymočení a ani tlak v podbrušku nie je v poriadku a to ani u diabetika....