Úzkosť, tráviace problémy a zvýšená teplota

Príspevok v téme: Úzkosť, tráviace problémy a zvýšená teplota
Julaw

Mám 26 rokov. Od 7 rokov som hrával basketbal. Posledné 2 roky kvôli dokončeniu štúdia(informatika) som basketbal vynechal. Sedával som dlho za PC, asi 3 až 4 krát do týždňa som chodieval spávať až neskoro nad ránom a moje stravovanie tiež nebolo ideálne. Od polovice októbra 2016 sa budím s tým, že mám hlieny v priedušnici alebo prieduškách a musím ich každé ráno vykašľať. Problémy s dýchaním ani s hlienmi počas dňa nemám. Na začiatku novembra 2016 som s tým bol za obvodnou a dala mi ATB na preliečenie. 3 dni potom som dostal asi panicky záchvat. V doobedňajších hodinách mi prišlo náhle nevoľno, pár sekúnd potom sa mi rozbúchalo srdce ako divé asi na 3 minúty a až do večera sa môj žalúdok úplne zbláznil(vydával zvuky každú chvíľu). Hneď po záchvate som volal svojej obvodnej a povedala mi, že mám ATB vysadiť. Bolo mi OK a po 3 dňoch sa tento záchvat zopakoval, síce v menšej intenzite ale žalúdok sa mi zbláznil opäť a odvtedy sa už nenapravil. Tento záchvat sa mi zopakoval ešte 2x a stále v slabšom. No od druhého v poradí grgám, takmer po každom jedle mám pocit plného žalúdku, občas ma preženie, stolicu mám redšiu a svetlejšiu. Žalúdok ma síce nebolí ale celý čas mám na bruchu pocit diskomfortu a neviem sa popri tom na nič poriadne sústrediť. Skúšal som rôzne diety ale nemali na trávenie vplyv. Začal som chodiť ku obvodnej častejšie, preventívne mi dala helicid ale počas toho ako som ho bral nenastala žiadna väčšia zmena. Insternista mi predpísal neurol, ktorý ma na chvíľu oblbne ale problémy nevyrieši. Sono brucha OK, krvné testy OK, testy na infekčnom OK. Známa psychiatrička mi povedala, že to môže byť panická porucha v začiatočnom štádiu a doporučila mi sedenia u psychológa. Objednaný som až na január. Začiatkom decembra som skúsil aj cvičiť ale po týždni sa môj problém zmenil. Začal som mať studené dlane a chodidlá a pocit teploty. Odmeral som si a po vačšinu dňa mám zvýšenú teplotu(možno to tak bolo už aj skôr). Ráno nemám a od obeda až do večera mi stúpa až do 37,3. Popri tej teplote sa cítim slabo a unavene. Cca od 20 decembra ma ale začali trápiť žalúdočné problémy vo väčšom rozsahu. Asi 5 dní som bol na diete, nafukovalo ma neskutočne a nevedel som celé dni nič robiť. Žalúdok sa ako tak ukľudnil ale posledný cca týždeň mám pocity zmätenosti, ako keby som mal niečo vypité(pri otáčaní hlavou niekedy obraz príde trochu neskôr) a neviem ani spať, budím sa každé 2 hodiny a neviem poriadne ani zaspať. Naspím max 4 hodiny za noc. Momentálne som na tom tak, že od začiatku novembra som schudol z 94 na 86 t.j. 8Kg, mam 187cm. Neviem čo mi je, čo mám robiť. Na gastro som objednaný 3. januára. Ak niekto zažil niečo podobné prosím o radu. Vživote som podobné stavy nemal. Ďakujem za pomoc

1michal1

Pozdravujem Vás, chcel by som sa spýtať ako to s Vami dopadlo, pretože mám tiež veľmi podobné problémy, bolo to nakoniec z tej psychiky? prípadne čo Vám pomohlo? ďakujem za odpoveď