Může člověk všechno překonat?

Príspevok v téme: Může člověk všechno překonat?
MobyDick

Asi se shodneme na tom, že jsme každý trochu jiný, někdo více, někdo méně. Máme různé vlastnosti, které nás od sebe navzájem odlišují, a mnohdy je to dobře. I ty mnohdy zlé vlastnosti dávají tomuto světu nějaký hlubší smysl. Ale jinak se na to bude asi dívat člověk věřící, nebo agnostik, a jinak člověk přijímající evoluci (nechci napsat ateista, protože ji uznávají i někteří věřící, byť je to trochu paradox, ale o tom není tento příspěvek).

A není toho málo, co všechno musí člověk překonávat během svého života, někteří z nás jsou přesvědčeni, že jsou lidé, kteří mají život mnohem šťastnější než většina. Obvykle to souvisí s bohatstvím, jak si ale potom vysvětlit, že i nejchudší lidé na této planetě jsou mnohdy šťastnější než lidé západního světa. Nevím, jestli je více spokojen člověk věřící či nevěřící (napíšu v něco), ale mám pocit, že ten, kdo věří v něco hlubšího, lépe překonává překážky života, ale může to být jen mé zdání.

Asi nemá smysl vše jmenovat, ale problémy začínají už v rodině, potom ve škole, v práci, partnerském životě, přicházejí nemoci, finanční problémy a pocity zmaru. To vše na člověka útočí. Jedni vypadají, že to překonávají snadno, jiní mají veliké problémy i s maličkostmi. Lidé, kteří poznali válku, by se asi pousmáli tomu, jaké dnešní „problémy“ řešíme. Jak třeba já osobně vymýšlím, stěžuji si, kritizuji, neumím se rozhodovat, vymlouvám se. A přitom, jsou mnozí na tom mnohem hůře.

Psal jsem tady o sobě mnoho pochybností, mnohé i právem. U mě osobně je to překonání toho udělat první krok, a oddělit podstatné věci od nepodstatných. Například nějaká vysněná kariéra či škola byla možná v mém životě úplně nepodstatná, protože by mě to stejně neudělalo šťastným (možná jen na krátkou dobu).

Na druhé straně si myslím, že existují určité mantinely, a člověk by je měl u sebe poznat. U mě to asi bude to studium, tisíckrát bych mohl říkat, že to půjde, nebo nepůjde, ale jedno vím, bylo by to komplikovanější, kdybych něco studoval, než nestudoval. Cesta do zahraničí není také tak snadná, i když se to dá realizovat poměrně rychle. Má cesta asi půjde tímto směrem. Možná, že když se něčeho vzdám, něco jiného získám.

MobyDick

netreba, obdivuji lidi, kteří to dokážou jako ty protože já jsem to nedokázal. Proto o tom jen zatím píšu, abych si to neustále připomínal, a aby to inspirovalo i jiné.

Janě že se nechci vymlouvat a už se to blíží, já jsem řekl od nového roku, takže je čas se připravit, co bude dále.

Mám už zúžený výběr toho co chci a hlavně co můžu, to nejsou žádné sny, to je reality.

Ideální by to bylo udělat hned, nebo zítra, já přeci jen trochu času ještě potřebuji. Ale fakt to tentokrát udělám.

lLily

No ja akurat v posledne dobe uvazujem o tom, ze ked sa jedny dvere zatvoria, mali by sa otvorit dalsie-ine (vraj).....ale pride mi to tak, ze nie. Akoby bol cely zivot len a len o stratach a je na nas, ci tie straty nahradime cimsi inym alebo budeme nadalej iba stracat. Ibaze koho by bavilo furt sa za niecom hnat, mozno ozaj musime stratit uplne vsetko, aby sme si uvedomili, ze i tak sme nikdy nic nemali alebo naopak - mame toho ovela viac, nez si chceme uvedomovat.

netreba

Od viacerých som počula názor, že človek dostane od Boha len toľko starostí, koľko zvládne, unesie. Podľa tejto zjednodušenej teórie by však žiadne samovraždy neexistovali. Problémy nás majú predovšetkým posilniť, hnať dopredu a máme sa z nich poučiť a niečo si z toho vziať, lebo inak ťa budú sprevádzať, aj keby si sa na opačný koniec sveta presťahoval. A prečo sú ľudia z chudobných zemí obvykle šťastnejší, no lebo nevedia a nezažili, aký je život inde, alebo aký by mohol byť.
Dick, už sem píšeš dosť dlhú dobu a mám pocit, že si sa odvtedy nikam nepohol, stále sú to len výhovorky, prečo to nejde. Prečo a čoho sa tak bojíš? Ja som sa pred rokom a pol rozhodla z jedného dňa na druhý, neprešlo ani 24hodín a už som bola na ceste, no nejednalo sa o zahraničie, ale to je teraz nepodstatné. A poviem ti, bol to najkrajší mesiac v mojom živote. Prečo to stále odkladáš, keď ten prvý krok ťa aj tak neminie? Zbytočne dumáš nad všetkým, nemá to vôbec význam, lebo aj keď si všetko dôkladne naplánuješ, hneď v prvých hodinách sa to môže úplne inak vyvinúť.

Iiiii333444777

Co je šťěstí? Muška jenom zlatá. Ale mať možnosť kombinovať cca. 15000 slov, to už je něco. Nič, majte sa, idem kombinovať a dobre sa zabávať. Ešte sa dnes asi budem musieť porozprávať so svojimi dvomi bratmi, kedy sa už chystajú poženiť. Už mám toho dosť! Nech si nemyslia, že sa budú len tak povaľovať.
www.youtube.com

Najčítanejšie články