Vie sa ešte niekto tešiť z Vianoc?

Príspevok v téme: Vie sa ešte niekto tešiť z Vianoc?
prodoy

Mám 20 a vôbec to nedokážem. Najmä tento rok, lebo musím do 1. januára prečítať ešte veľa kníh. Cez noc nespím, lebo stresujem, či to dám. Veľmi sa bojím skúšok. Vždy sa podceňujem, aj ked mávam väčšinou dobré výsledky, vždy si pripadám aj tak nejakým spôsobom menejcenná a neschopná ničoho, všetci mi prídu šikovnejší. Už dlho mám chuť zabaliť svoj život a už by som to dávno spravila, kebyže nie som veriaca, ale nejak tým nežijem. Priznávam, že okrem toho som úplne citovo vyprahnutá, mám pocit, že som prišla o všetkých kamarátov, áno, vyhýbam sa im, lebo žijú v úplne inom vesmíre. Je len mimoriadne málo krátkych okamihov, na kt. sa v živote teším. Iné väčšinou vykonávam bez emócií, a to učenie s odporom. Nemôžem to ani ukončiť, lebo neviem kde a akú prácu by som si našla. Skutočne mám pocit, že nikto ma kvôli mojej povahe nemá rád. Všetky tie negatívne myšlienky zvyknú na mňa doliehať naraz a je mi ľúto, že na Vianoce depkujem. Ale je to tak, nedokážem sa tešiť zo života. A samozrejme, že ani z Vianoc, ked s bratom sa roky nerozprávam a s otcom nemám kontakt skoro žiadny. A s ostatnými mám veľmi povrchné vzťahy. Veľakrát som sa už vystavila nebezpečnej situácii možno aj dúfajúc, že sa mi niečo stane, ale nič, vždy som narazila na ľud, kt. boli slušní a neublížili mi. A pritom som normálna, štíhla, dobre vyzerajúca baba, i ked, samozrejme, mám svoje chyby, ako každý. Najväčšou chybou je to, že som introvert, aj ked vonku hrajem extroverta. Ale existuje skupina ľudí, s kt. sa stretávam rada, no nemám veľa možností a príležitostí stretnúť sa s nimi - deje sa to len raz za čas, no tam sa dokážem cítiť ako medzi svojimi. Nebojte, nie je to žiadna sekta. Ale vravím, že tých momentov je len pár za rok, čiže kvôli tomu sa príliš žiť neoplatí. Neviem ani, čo sa vás spýtať, lebo mne sa pomôcť zrejme nedá.

sklamanazena

celebritka napriek vsetkemu co si zazivas v zivote ti prajem krasne vianoce a nech sa ti splni ten tvoj sen stabilna a dlhodoba robota v Rakusku v hoteli aby si si dala zivot doporiadku...Mna caka tiez perny buduci rok co sa tyka prace vdaka rozvodu s muzom co by ma obral aj o posledne ... Dufam ze sa ti naozaj splni po com tuzis viem co prezivas!!!

vikky

Ja sa tiez tesim na Vianoce a hlavne z toho ze sme vsetci spolu a velmi sa modlim aby to tak aj zostalo .Chcela by som vsetkym popriat krasne Vianoce vela
Pokoja radosti stravene v rodinnom kruhu a hlavne to zdravicko.

Fantasyi

Samozrejme, ze sa tesiiiiiim :) ako male dieta kazdy rok uz 40 krat :)
Najviac sa tesim, ze sa mi podarilo dostat domov na Vianoce a cesta bola velmi tazka, adrenalinova a strastiplna.

Oplati sa zit aj kvoli jednemu krasnemu momentu. Niekto si mysli, ze ak tie krasne momenty nezaziva stale, tak sa zit neoplati, ale tak to nie je. Krasa zivota spociva v tom, ze vidis, vnimas a radujes sa z malickosti. Malickosti vytvaraju tu velku mozaiku stastia.

vvv1

Ľudia nech vám je na Vianoce akokoľvek zle, nech vám rodičia, súrodenci alebo vy sami ste si poubližovali svojimi myšlienkamy. Pekne vás prosímsnažte sa sebe a iným neubližovať negatívnymi postojmi, slovami, krivdami. Všetko to zlé si navzájom robíme sami. Čo záleží na tom či na vianoce bude kapor, alebo nie či to alebo to. Ak vám niekto ubližoval celý rok alebo aj celý život, skúste mu to v duchu odpustiť, lebo konal lebo nevie inak konať. Ak neodpustíte a ezmierite sa vo svojom vnútri s tým čo vás kvári pokoj nebudete mať. Stojí vám to za to? Veď čo je dôležitejšie ako pokoj v duši? Nič ani zdravie ani bohatstvo ani úspech. Skúste to prosím aspon pre tento den . Ale z úprimného srdca. Strašne ma bolí keď tu čítam tie nešťastné príspevky. Prosím skúste to kvôli sebe stratiť nemáte čo. Som takmer slepý, píšem sem vdaka hlas odčítaciemu software. Bolo mi v živote fajn aj zle, boli časy ked som si chcel vziať život, teraz na mna dopadla depresia ako hrom, kiež by som nikdy nebol zavítal na toto forum. Koľko bolesti, úzkosti a nešťastia je tu. Strašne ma to bolí ked čítam ako sa ľudia trápia ako si ubližujú, banujem že som na toto forum natrafil. Svet je taký ako ho cítime a vnímame. Ak cez bolesť tak je bolestný. Ak cez súcit tak lepší. Skúste prosím vás aj pri týcvh tisícoch nedostatkov a zlých vlastností nájsť v sebe pokoru a odpustiť sebe aj tým čo vám ubližujú. Aspoň jeden z vás nech sa o to pokusí prosím.

celebrita FB

"hysterický" viem, že sa to tak píše, len som bola včera unavená a totálne na nervy z našich, keď som to čítala, tak som robila aj sprosté chyby :)

celebrita FB

Moje najkrajšie Vianoce boli, keď som raz opatrovala jednu babku a rodina naložila mňa a babku do auta a odvziezli nás k sebe domov. Jedli sme párky s horčicou, nechľastali sme a nikto nebol opilý, spievali sme koledy, babičkina dcéra hrala na gitare, potom sme si dali darčeky, rozprávali sme sa v tichosti a v kruhu rodiny, podotýkam POKOJNE a nakoniec sme sa odobrali na polnočnú a nakoniec nás zaviezli domov :) Vtedy som videla - Áno, takto majú vyzerať Vianoce. A nie jak u nás.