Trpím celé detsvo až doteraz

Príspevok v téme: Trpím celé detsvo až doteraz
Wolves

Matka ma psychicky tyra uz od mala. Pametam si ako po mne kricala ked som bola len male nevinne dieta. Tato ma vzdy potom bravaval von aby som sa z toho rychlejsie dostala.
Teraz mam 17 a vo feb4uari 18. Poriadne mi dnes vynadala do psychopatov a do sprostych deciek ze nemam vychovu pretoze tusi ze niesom veriaca. A ja nieeom lebo som sa tak rozhodla a citim sa ovela lepsie. Cela sa trasiem nemam ziadne sebavedomie. Je to ako rozdvojena osobnost. Stavim sa ze zajtra rano bude mila a zas mi zacne nadavat preco s nou viacej nekomunikujem lenze ja sa s nou nedokazem rozpravat. Ved je jasne ze rodicia musia byt aj prisnejsi na svoje deti ale nehovorit im taketo slova ze ma vyzenie z domu aj s mojim tatkom. Nemam sebaveromie nikdy som si netrufla ist na brigadu lebo si neverim ze by som to zvladla. Nenavidim Vianoce ked musim s nou sediet za spolocnym stolom. Ker musim predstierat ze som stastna ked si rozbalujem darceky. Pritom darcek ktory chcem uz 17 rokov som nikdy nedostala a to je POKOJ v tejto rodine. Uz som velka na to aby som plakala ale ja nemozem prestat. Je zle ak ju uz nemam rada? A to raz za uhorsky rok sa s.nou da tak dobre porozpravat ale ked si sponeniem na vsetky slova co mi hovori .. :/
Som druhacka na gympli. Potrebujem rady po maturite kam ist do prace, kam ist byvat. Prosim uz to nevydrzim. Jediny pokrok ktory som za tie roky spravila bol ze som prestala mysliet na samovrazdu.

ANGEL-DEMON

no moja... ja som sa zamestnala v 19 hned po skole v odbore ktory som vystudovala, nasetrila peniaze a v 22 som si zobrala hypoteku , kupila byt a mam sväty pokoj !!!

čím skor odtial odíd.. a to že nemáte na škole nemčinu neznamená že sa ju nemozes učiť... ale je mi divne vy nemate na vyber predmety???
ja som mala spoluziacku na zakladnej sa ucila nemcinu a na strednej prestupila na anglictinu...
ty to mozes urobit naopak... ak sa da a mate nemčinu,..

..alebo si kup nemecky slovnik, frazovy slovnik a uč sa sama doma...
kolké staršie zeny čo sli opatrovat do rakuska sa same učili....
kym skonciš skolu mozes uz aj nemcinu vediet dovtedy....

otazne je prečo si si taku blbu školu vybrala... z ktorej vyjde človek a je nič.... aky maš odbor? žiadny...

mne mater vybrala skolu ale aspon mam odbor a maturitu... rychlo som sa zamestnala.. nie ako moji rovesnici z obchodnej, gymnazia... ze boli na urade polroka... a nevedeli kam..čo dalej...

..už 2 roky robím niečo uplne ine ako som vyštudovala..

******************
hlavne si urči priority,... zistuj si informácie,... a pevne sa rozhodni ze co chces robit,... aby si vypadla hned po skole... aj do toho švajčiarska... tam velmi dobre zarabaju,. takže je to dobrá volba
ale hlavne pre to niečo rob... prekážka je ten jazyk... tak sa ho uč!

Buki

Ale zasa si pozistuj presne informacie. Napr s fypotekou by som to tak cierne nevdel. Osobne som ju nebral ani neviem presne info ale ked si raz kupis dom je tvoj a mozes ho predat keby nieco a hypoteku splatit. Tiez musis ratat s inflaciou. Ked je priemerna inflacia 4% tak to mas za 20 rokov 80%. Takze aj ked kupis dom alebo byt tak o 20 rokov bude mat hodnotu veciu aspon o tu inflaciu ak nie viac. Ak nebude vojna abo daco. Lepsie ako platit najom. Ale tase ked nevies kde budes byvat a pracovat o 5 rokov..... Ono slovensko je v strasne v riti. Sa drzi nad vodou len preto ze vecina slovakou je pracovitych a cestnych a su dost blby na to aby robili za takych podmienok. Vecsina europy by davno skrachovala keby mali take podiemnky.

Buki

Zasa by som celebritu FB az tak nepocuval. Kazdy je iny a ma ine priority. Ja by som rakusanom zatky nevytieral aj leby som zarobil viac ako teraz ale mam viac menej pohodovu pracu. Kazdy je iny a ma ine priority, takze tazko radit v tomto. Ale ked ta rodiacia uz od malicka dojebu a az v dospelosti zistis ze chyba je vnch a nie v tebe, tak je uz priliz neskoro. Taky je zivot a musis pracovat s tym co mas.

Wolves

Dakujem vam za odpovede. Ja by som skore isla opatrovat starych ludi do Holandska alebo Svajciarska len nemcinu sa neucime. Pri opatrovani dietata by som tusim vela nezarobila. Bala by som sa brat si hypoteku to by som dlho splacala a nikdy neviem co sa moze stat. Mama hovorila ze jeden z nas troch surodencov tu musi ostat urcite zit. Sestra to nebude lebo ta chce rodinu o chvilu vystuduje zubarinu a bude dost zarabat rychlo si nieco najde. Brat ma 25 ten by tu mozno ostal ale nevie. A ja urcite nie. Aj ked by mi hrozne bolo luto odist od nasho psika :/

celebrita FB

Rodičia si ťa nevážia a neprechovávajú k tebe úctu. Nikdy ťa za nič nepochvália, len za všetko hrešia a kritizujú, často aj neoprávnene. Tiež mám takých rodičov. A samotný fakt, že si si vybrala gymnázium, tvoje sebavedomie rozhodne nezvýši, iba ak zníži, pokiaľ máte taký systém skúšania, že celý polrok nikto od žiakov nič nevyžaduje a potom zrazu týždeň pred polročnou konferenciou od slova doslova celú knihu aby ste vedeli naspamäť, učiť sa obrázky z fyziky kresliť naspamäť a podobné kraviny, v praktickom živote absolútne nepoužiteľné. Nenaučíš sa-dostaneš stvorku na vysvedčení. A zlá známka napriek tvojmu talentu na učenie sebevedomie len zníži ešte viac, rovnako ako dobrá bez šance ísť na vysokú školu. Ako keby som čítala o seba, keď si to tam tak pekne napísala. Jediná chyba, ktorú som v tvojom veku urobila, bola, že som si vybrala gympel a nie učňovku kuchár-čašník a potom šup do Rakúska. Mohla som si už od 17tich zarábať na seba v Rakúsku, plus ubytko mať: vláčiť sa po hoteloch. Ale čo sa dá robiť? Nechoď na vysokú, lebo to bude ešte horšie. CHoď radšej do zahraničia po gympli opatrovať decko, naučiť sa jazyk a potom sa vláč po hoteloch, alebo skús podnájom s viacerými Slovákmi niede vo Viedni, tam je šanca nájsť prácu ako predavačka na plný úväzok. Prípadne sa zamestnaj niekde vo fabrike a bez hypotéku, kúp garsónku a budeš mať pokoj. Aj tak sa dá. Radšej obetuj vzdelanie, no nezostávaj s nimi. Kto si ťa neváži, ten si ťa nezaslúži. A keď si nájdeš frajera, tak tvoji rodičia ešte aj jeho nahuckajú proti tebe. Budú ťa pred ním ponižovať, zosmiešňovať a neoprávnene kritizovať a pred inými ľuďmi zhadzovať a on potom odpozoruje ich správanie a bude ti robiť to isté. čiže budú mať aj naňho zlý vplyv.
Poznám kopu rodín, čo postavili viacgeneračné velikánske domy, alebo kúpili veľké byty, lebo dúfali, že decká budú chcieť po sobáši bývať s nimi aj s vnúčatami. Lenže sa nevedeli k deťom svojim úctivo chovať, len im znižovali sebavedomie na bod mrazu. A deti len čo si našli partnerov, nabrali hypotéky a odpratali sa. Prečo asi? Každý chce zažiť ten pocit, čo je to byť si pánom vo svojom vlastnom dome/byte a nie od detstva až po dôchodok počúvať: "dokiaľ bývaš pod mojou strechou, budeš skákať ako ja pískam, držať hubu a krok!" Ja to napríklad počúvať nechcem ani od rodičov a ani od životného partnera, pokiaľ by som nejakého mala.

Buki

No ci ti poviem, som na tom podobne. Odstahoval som sa no v phici som stale. Aj ked ich idem raz zacas cez vikend pozriet tak mam dost tych hlasok na cely mesiac. A uplne nejvic je ako sa s nimi nechcem rozpravat XD Hlavna vec ze sme sa ani nikdy v zivote norozpravali. Vzdy to bol vysluch a utocenie a ja som sa branil. To nieje rozhovor. V tvojom veku som mal silu a volu s tym nieco urobit, normalne sa s nimi bavit a spravat sa k nim a ignorovat ich negativitu. Myslel som ze to casom prejde a nejako sa to spravi ale nakoniec kazda jedna veta co som povedal sa obratila casom proti mne. A ked raz mama vypotila, ked sme tak isli autom, ze mali byt namna prisnejsi tak to ma vazne dostalo. XD

Najčítanejšie články