Toxicka psychoza -postup liecby?

Príspevok v téme: Toxicka psychoza -postup liecby?
Saska1310

Dobry den, moj priatel trpel nevysvetlitelnymi stavmi. Pocul hlasy mal pocit ze ho neustale niekto sleduje. Pred asi mesiacom som sa dozvedela ze berie drogy (pervitin). Pre drogy odchadzal z prace a ja som.zo zaciatku nechapala preco ho uz asi s 3 zamestnani v priebehu roka vyhodili, vzdy mal na to dobru vyhovorku. Taktiez to ze berie drogy vedel vzdy dobre skrivat. Cez vikend sa to uz uplne vystupnovalo ked odisiel a vsetky peniaze z uctu co sme mali ako rodina na cely mesiac (mame dve deti, 4 rocnu dceru a 7 tyzdnoveho chlapca) proste vybral a za par hodin vsetky minul v kasine...potom prisiel domov a povedal ze mu to vsetko hovoria tie hlasy...uz som to nevydrzala a skontaktovala som sa s jeho bratom a spolocnymi silami sa nam podarilo ho presvedcit ze bude najlepsie ked navstivi psychiatra. V utorok sme boli u psychiatra a hned ho aj hospitalizovali ze zatial neurcia presnu diagnozu ale pravdeodobne ide o toxicku psychozu. Chcela by som sa preto opytat ci viete aky postup bude nasledovat? Vyliecia ho na psychiatrii uplne alebo nas poslu nejakemu specializovanemu lekarovy? Ako prebieha takato liecba? Ake lieky bude brat? Ako dlho trva liecba?...tym ze mam male dieta ma tam nechcu ani pustit tak som s lekarmi neprisla do kontaktu a priatelovy zatial nic nepovedali len mu davaju nejaku tabletku. Nevie ani nazov tej tabletky.

Humorista

V pripade, ze bude brat lieky, bude ospalejsi a pomalsi.
Namiesto liekov moze fajcit aj marihuanu, ked predtym
uzival pervitin. Vrati sa mu to vsak po case, ked pridu
abstinencne priznaky a zasa bude chciet byt rychlejsi,
siahne po pervitine. Ide o nastavenie v hlave. Liecba
je v hladani noveho prostredia, novych priatelov.
Povedat si jednoducho, ze to bolo zle a polepsit sa.
I.

celebrita FB

Pri psychóze sa dávajú lieky na spanie. Bude ich musieť brať zo začiatku vo vyšších dávkach a neskôr sa to bude znižovať. Možno, že zo začiatku bude dostávať aj injekcie. Aj tie majú v sebe tú látku na spanie. Tak asi ti príde domov a bude stále spať.