Morča alebo zajac?

rencika

co to tu radis za sprostosti, rozhodne nekupat morca ani kralika, aj ty by si smrdel, keby si spal v klietke plnej mocu a bobkov...Podstatne je menit podstielku a nenechavat omocenu s bobkami a zvieratko sa umyva samo a prevonia sa cerstvymi pilinami. Kazdopadne dobre zvazit chov, mala som dvoch kralikov trpaslicych samice a teraz dve morcata samice, klietka minimalne meter dlha, mensia je utrpenie pre kralika aj morca, pustavam ich pobehat ale treba davat pozor, radi vselico okusuju a stale bobkuju a cikaju. Mam teraz morcata, tie sa odporucaju kupit dve, dve samice, alebo dvaja samci, lebo par by mal mlade aj 5 x rocne. Morcata su velmi spolocenske, preto aj vo svajciarsku je zakon, ze sa maju chovat v paroch, lebo sa dokazu samotou utrapit k smrti. Kralik je teritorialny, ten az tak velmi spolocensky nie je a spolu sa casto biju, ked pridu do puberty. Inak ak by som nechovala nic, kupila by som si dve samicky osmaka, je to mensie, nespini to tak a su zabavne, chodim na ne pozerat v chovprodukte, ak su minilalne dve , vedia sa neuveritelne zabavat, v kolotoci behat spolu, tulit sa, same to zvieratko je posmutnele a moc aktivitu nevyvija, nikomu nie je dobre osamote, ani tym zvieratkam.

Zajacmorca

Podľa mňa obidve strašne smrdí takže ani jedno Ti neodporúčam. Alebo musíš to zviera poriadne umývať a namydliť a potom je jedno či morča alebo zajaca. Inak myslím si že zajac je krajší, jednoznačne. Alebo daj si skrížiť zajaca s morčaťom v labáku a budeš mať obidve...

Najčítanejšie články