co snou?zblaznila sa.

Príspevok v téme: co snou?zblaznila sa.
kacula

dobry den.prosim vas o pomoc.priatel ma problem zo svojou mamou.uz je to dlhe roky ale snazili sa spolu s jeho bratom doteraz neako mamu podporovat a udrziavat ju v normale.pred 3 mesiacmi prisla o pracu v rakusku ale zavinila si to sama kedze mala sama depresie uzivala neake psychiatricke lieky a nato aj pila.ked sa vratila sa uplne polozila.nechali si ju na psychiatry 2 tyzdne.doktory hovoria ze potrebuje dlhodobe liecenie.lenze priatel zistil ze si neaku dobu neplatila zdravotne poistenie v rakusku a zato ju nechcu nikde prijat na liecbu.uplne sa zblaznila neda sa jej dohovorit dostava ako keby abstaky krici chce sa zabit,nechce jest pit,nechce sa umyvat nechce ist nieco vyriesit na urad,von proste nikam.dnes dokonca urobila potrebu v posteli a vobec ju to netrapilo nechcela sa postavit ist umyt nic.uplne sa opusta.priatel chodi do prace dava nanu pozor mladsi 19 rocny syn.lenze sa to neda uz uniest.kedze si neplati zdravotne poitenie boja sa zavolat aj zachranku zevraj ju nechcu osetrit.co ma robit aby sa dostala na liecenie aby dostala neaku podporu kam volat.vobec netusi co robit.kedze priatel sa stara o domacnost ucty vsetko nema bohuzial peniaze na doplatenie ani na liecenie.co robit v takejto situaci?dakujem pekne za radu.

br

Ak si zavolate zachranku, zoberu ju do nemocnice, to ide zo socialneho poistenia, ktore sa sklada z nemocenskeho poistenia a dochodkoveho zabezpecenia. To nejde zo zdravotneho poistenia, ked ju hospitalizuju. Drzim palce. Nedajte sa odbit.

medikament

Podla mna je v stave, ked ohrozuje svoj zivot a mozno sa da povedat, ze aj zivoty inych /napr. pusti si plyn a pod./. Lekari maju povinnost pomoct v takejto situacii. Ved aj bezdomovca, ktory si neplati ziadne odvody lekari neodmietnu. Spatnemu plateniu zdravotneho poistenia sa ale nevyhnete.
Ja by som zavolal zachranku. Drzim palce.

Jaja15

Ešte sa dá objednať nejakému psychiatrovi, najlepšie súkromnému a zaplatiť za vyšetrenie ako samoplatca - to by bolo najrýchlejšie riešenie. Dopredu si obvolajte nejakých psychiatrov treba si zistiť ktorý vyšetrí pacienta - samoplatcu a porovnajte si ceny...Tak aspom budete vedieť diagnózu a čo s tým....Ale z dlhodobého hľadiska treba riešiť aj ten nedoplatok v zdrav.poisťovni - ak tam dohodnete ten splátkový kalendár - musí ho podpísať matka - alebo zástupca v prípade zbavenia svojprávnosti(uvidíte čo povie psychiater ako dlhodobá liečba bude)....Ak by ju museli hospitalizovať, tiež sa dá uhradiť pobyt ako samoplatca...Mame treba čo najskôr stanoviť diagnózu a s tým vám poradí jedine psychiater......

Messje

Bez poistky mamu nikto nevysetri.
Vysetri ale vsetko na platbu.Takze...je mi to luto ale len rychlo zohnat peniaze a zaplatit nedoplatok.
Popripade tam ísť a poziadat o splatkovy kalendar a zacat platit.
Inak sa nepohnete.Mame by som zobrala vsetky peniaze nech nemá na alkohol...smutne povedat ale inak to nejde.
V pripade ze nemate odkial a budete to musiet zaplatit...bud pozicka alebo nieco predat co je mamine.
Ste mladi...idete to robit pre nu tak vam nic ine nezostava.