Ziadne AD nezabera..

Príspevok v téme: Ziadne AD nezabera..
Lilllliiii

Zdravim,
Mam taky problem ze beriem liek Brintellix a strasny mam spanok. Zive sny normalne su jak pribehy. Nedokazem rano vstat kvoli lieku. Nici mi to zivot.
Do toho emocie mam totalne oplostene...
Lekarka ked mi menila wellbutrin za tento vravela ze mi to vrati emocie aj energiu. Mam pocit ze uz mi nic nepomaha, bola som isty cas bez liekov no bolo to este horsie. Neviem co mam robit.

Navrhovala mi vyskusat liek Valdoxan.Mate s nim skusenosti ???

br

angel a to su potom kecy, ked sa hovori, ze ked si nedaju AD ti, co to potrebuju, tak taki skoncia dlhodobo v nemocnici na psychiatrii?

ANGEL-DEMON

to su iba keci,... doktorka ma z toho profit... tak oni ta budu dopovat AD- funguju tak ze cloveka oblbuju,..takze ziadnu energiu z nich mat nebudes...
najlepsie je robiť so sebou dačo,.. a fungovať bez nich...
životosprava, strava-základ, šport...
alebo ich možeš brať dalej a spravia z teba debila, prespiš väčšinu dna, budes hovoriť z cesty, proste budes mimo.. nezaujem a okolity svet... bude ti jedno všetko... AD nie je liečba! potlačaju "priznaky" a sposobuju horšie...

medikament

Tento liek je potrebne uzivat rano, lebo povzbudzuje cloveka do cinnosti, preto maju pacienti praveze problem so spankom. Neviem, preco ho lekari ordinuju na vecerne uzivanie.
Zvlastne sny su typicke a uvadzaju sa aj v letaku, preto sa obvykle dava na vecer este ine AD, ktore spanok navodzuje.

Pravda je, ze kazdy reaguje na lieky tohto typu individualne a je mozne, ze ucinna zlozka vam jednoducho nesadla. Preto je potrebne liek dostatocne dlho skusat aj ked je to neprijemne, ale ucinok sa moze dostavit aj po 4 tyzdnoch a viac.
Alebo potom zmenit AD na ine - s inym efektom.
Verim, ze sa o par tyzdnov budete znovu usmievat. Zelam vsetko dobre.

medikamentus

ahoj, Lili.
Neviem, akou formou depresie trpis, lebo moze byt endogenna /teda taka akasi vrodena, cize navzdy/, alebo exogenna, teda taka, ktora vznikla po nejakej tazkej ziv. udalosti /smrt blizkeho, rozvod, chore dieta .../.
Ta prva sa musi liecit tabletkami vlastne po cely zivot a pri tej druhej mas sancu, ze ti liek zaberie, v hlavke sa ti budu tvorit tie spravne latky, cize serotonin, dopamin a po case, pribl. pol roka uz budes moct lieky pomaly vysadit, pretoze sa budes opat citit tak, ako pred Tym.

Vsetky antidepresiva maju vedlajsie nedobre ucinky, hlavne na zaciatku liecby, ktore pominu /mali by/.

Neviem, ako si na tom ty, resp. ako si na tom bola pred zacatim uzivania AD. Ak sa ti nechcelo rano ani vstat z postele, pripadne si za zatiahnutymi zavesmi spala alebo plakala, nebola si schopna ist si umyt zuby a tvar, navarit si jedlo, nic ta nebavilo, ani zapnut PC, ak ani telefon si nezvihala a nechcelo sa ti ani s nikym hovorit, nic riesit, vsetko smutne a cierne naokolo, tak..
Brintallix by ti mal pomoct z tej postele vstat, dodat ti energiu na bezne normalne fungovanie, trochu ti zvysit pocit sebadovery, dat ti sancu znova na sebe zacat pracovat, vyriesit pripadne problemy, ktore ta do depresie dostali.
Pravda je, ze tak, ako pises, ta citovo oplostia. Budes po tu dobu uzivania ina. Chapem, ze to nie je ktovieco.
Ale zase .. tie lieky nie su navykove, po case, ked ich vysadis, budes to zase ty.
Neexistuje tabletka, ktoru zhltnes a budes znovu vesela a stastna. Take su len drogy, ktorych ucinok aj tak trva kratko a vedu do pekla.
Ci sa uz budes liecit Alventou, Efectinom alebo inymi, vzdy budu nejake neziaduce ucinky.
Tak sa bud liec tbl. od svojho doktora, doveruj mu a hovor mu vsetko, ak ti lieky zaberu skus popri tom aj nejaku dobru psychoterapiu a zacni riesit problemy a prestavaj svoj zivot s vyhliadkou, ze pride cas a lieky budu minulost a ty budes zase ty.
Alebo chod cestou bez liekov, ak si trufas a z tej postele vylezies sama a hod na seba rano teplaky, zabehni najprv 500 m, vytlac stavu z citrona, ovsene vlocky, studena sprcha.... Zacni si upratovat zivot, vyhod stare svetre a papiere, potom vyhod napr. neverneho muza, alebo daj papa hlupym ludom okolo seba. Povedz NIE, ak sa necitis na navstevu kamaratky alebo ked chce synacik vyprat narychlo nohavice .. Sama sebe dopraj to, co si zasluzis, kvety, masaze, vonavu vanu so svieckami, v teplej deke si citaj, pri svieckach medituj, planuj..
Toto vsetko mozes samozrejme robit aj ked budes uzivat lieky.
Maj sa rada, lebo si skvela zena a zasluzis si vsetko len to najlepsie.