Má môj život vôbec zmysel?

Príspevok v téme: Má môj život vôbec zmysel?
labotko

Ahojte. Mám 18 rokov . Už dlhší čas mám problém sám so sebou. Nič ma nebaví, nič sa mi nechce, nemám žiadnych kamarátov, ten jeden ktorého som mal sa už na mňa tiež vykašlal a ozve sa len keď niečo treba. Samozrejme ja ako poslušný králik k nemu pricupkám a pomôžem. Vkuse sa hádam s mamou hlavme kvoli známkam. Bežne to začne krikom "Prečo máš zase trojku!!" a končí to hádkou mami, buď s otcom , sestrou alebo ak sú ma blízku obidvaja tak s obomi. Ja už fakt neviem čo mám robiť. Už viac krát som sa zamýšlal aké by to bolo na tej druhej strane ,veď aj tak im budem chýbať (ak vôbec) maximálne dva týždne kým si nezvyknú ,ušetril by som rodinu zbytočných hádok, neničil by som všetkým nervy a určite by na mňa už nemuseli mínať peniaze. Nemám sa s kým ani poriadne porozprávať, neviem komu mám veriť komi nie, všetko dusím v sebe aby nebolo na mne vidno že nie je niečo v poriadku. Bojím sa čo bude ďalej pebo hádky sú čím ďalej tým horšie a ostrejšie. Neviem ako mám žiť bez hlbšie zmyslu života,neviem čo mám robiť, som z tejto situácie zúfalí, prosím, pomôžte mi...

Kycera

Labotko, najdôležitejšie v živote sú VZŤAHY. Usporiadané, fungujúce... A tak sa pripájam k tým, kt. Ti radia dať si vzťah s mamou do poriadku. Mamu máš len jednu, kamarátov môžeš mať kopec...
Takže, objím svoju mamu, povedz jej, že ju máš rád, že Ťa situácia, kt. je medzi vami, mrzí, zdôver sa jej a požiadaj ju, nech Ti pomôže...
A či má Tvoj život vôbec zmysel??? Isteže!!! Život každého má zmysel. No zdá sa, že život niektorých primitívov, nie. Aspoň zatiaľ, kým ich život alebo niekto poriadne neprefacká!!!
Kamaráta ohlas, aspoň zistíš, či je to ozajstný kamarát, ak nie, nestrácaj s ním čas. Aj tu na fóre si môžeš nájsť kamarátov. Tých ozajstných!

Messje

Vyjdi z ulity von.Necakaj kym sa ti kamarat ozve,kym bude noeco potrebovat.Ozvi sa mu ty.A led ma aj inu partiu...chod s nimi.Vypadni von.Si znudeny zo zivota a tak ti kazdy doma vadi.To ze mama sa hneva na znamky ber tak ze ti chce dobre.Nikam nechodis tak sa aspon uc.Ale tomu kamosovi sa ozvi.Len tak...

Drsnak

si v koncoch a mal by si to ukončiť... najlepšie riešenie pre teba aj ľudí okolo teba... podľa toho čo píšeš si sám a budeš sám navždy

Dienda

Tiež si myslím že základ je zamerať sa trošku na seba a vypnúť. Nejaké záľuby a podobne. Pretože každý sa potrebuje aj socializovať a nie len myslieť na problémy a potom sa ti možno aj ľahšie budú znášať starosti s rodinou držím palce

VsetkoJeOk

A este hlavne to nedus v sebe lebo budes mat depky. Zavolaj si k sebe mamu a porozpravaj jej ako sa citis alebo s niekym s rodiny s kym mas dobry vztah :) vsetko sa da ver mi :) zivot je len.jeden nikdy by si ho nevedel vratit spat a ver tomu ze mamu by si zranil najviac.

VsetkoJeOk

Ahoj je to zlozite obdobie tvojho zivota .Mama chce len aby si sa mal v zivote dobre a preto trva na dobrych znamkach . A nad takymi pochmurnymi vecami ani nerozmyslaj. Jedno si pamataj teraz je to tazke ale moze to byt ovela lepsie . A keby si si nedaj Boze vzal zivot nezistis aky mozes byt stastny . Caka ta vela veci v zivote . Este musis skoncit skolu ,prejdes si stresom so skusok ,vela ludi ta zrani ,pojdes na vysku ,potom do prace ,neboj sa vsetko v zivote nieje lahke ale o com by bol nas zivot keby vsetko.bolo ruzove ?mas este len 18rokov adolescenti v tvojom.velu sa chcu zabavat a intriguju ale natrafis na dospelych ludi a uvidis ,ze si.najdes kamaratov ,kolegov ktori budu rozmyslat . Ver mi viem o tom svoje mala som to tazke este viac ako.ty pisem s vlastnej.skusenosti. Vyrastla som a stale pridu tazke chvile ale vzdy sa da vsetko zvladnut a som rada ,ze zijem a plnia sa mi pomaly aj moje sny . Drzim prsteky a jedno si zapamataj vzdy mysli pozityvne :)

Iiiii

Si podľa mňa príliš zameraný na to, čo sa deje okolo teba. Mal by si sa viac zamerať na seba a na svoje vnútro. Tiež by si si mal nájsť nejaký koníček, ktorý ťa dostane viac medzi ľudí, keď to potrebuješ. Už na to musíš prísť sám, že čo a ako.