Má môj život vôbec zmysel?

Príspevok v téme: Má môj život vôbec zmysel?
labotko

Ahojte. Mám 18 rokov . Už dlhší čas mám problém sám so sebou. Nič ma nebaví, nič sa mi nechce, nemám žiadnych kamarátov, ten jeden ktorého som mal sa už na mňa tiež vykašlal a ozve sa len keď niečo treba. Samozrejme ja ako poslušný králik k nemu pricupkám a pomôžem. Vkuse sa hádam s mamou hlavme kvoli známkam. Bežne to začne krikom "Prečo máš zase trojku!!" a končí to hádkou mami, buď s otcom , sestrou alebo ak sú ma blízku obidvaja tak s obomi. Ja už fakt neviem čo mám robiť. Už viac krát som sa zamýšlal aké by to bolo na tej druhej strane ,veď aj tak im budem chýbať (ak vôbec) maximálne dva týždne kým si nezvyknú ,ušetril by som rodinu zbytočných hádok, neničil by som všetkým nervy a určite by na mňa už nemuseli mínať peniaze. Nemám sa s kým ani poriadne porozprávať, neviem komu mám veriť komi nie, všetko dusím v sebe aby nebolo na mne vidno že nie je niečo v poriadku. Bojím sa čo bude ďalej pebo hádky sú čím ďalej tým horšie a ostrejšie. Neviem ako mám žiť bez hlbšie zmyslu života,neviem čo mám robiť, som z tejto situácie zúfalí, prosím, pomôžte mi...

FORTNAJT

ja na tvojom mieste by som zabil rodičov najpr otca potom mamku a boh ti pomôže v ceste neboj sa toho poznam chalana co zabil babku a dedka lebo rodicov nemal takze si musel vybit hnev na nich a ked to urobiol boh sa mu zjavil v kozi vezenskeho strznika z toho vyplyva ze mas ist do väzenia aby ta tan ofykol stary vlček a ty by si sa stal potom vlčkovou hrackou na teple vecere pri teplom cajicku.

menoo

cawes labotko

veru nemas to v zivote lahke
a podla mna fajn ze si sem napisal
dobra sprava je, ze si na dobrej ceste :)
ono v skutocnosti ze ludia od teba nieco chcu ... je prosto prejav toho ze daco mas :D
a to robi druhych ludi stastnymi :D
chapes, ked mamke pride domov vysmiaty syn s dobrymi znamkami, je hned stastnejsia :D
rovnako ked ta uvidi ze sa vecer ucis, napríklad fakt ze ti to nejde ze sa trapis ... tak je prosto tiez stastna ...

zivot je viac o pristupe, ako o výsledkoch .....
jasne ze vzdy by sme chceli vysledky .. ale hold kazdy mame talent a vlohy na nieco ine ... a ono ludia ked vidia ze nieco robis a nejde ti to .. tak hold ocenia aj tu snahu .. jasne ze nedostanes 1++, ale dostanes nejaku tichu znamku aby aspon doma bolo dobre ^^

nebojuj proti tomu, co ti nejde .. povedz si, teraz 2 hodiny sa budem ucit .....a hotovo .. uvidis ono sa to prejavi, na 1000000000000000%- bud v tom ze sa pohnu lady a zrazu zistis ze dany predmet ti zrazu zacne ist ... alebo ze sa ti zlepsia rodinne vztahy ... alebo hocico ine .. prosto vzdy ked davas, tak sa ti to vracia ..... akurát sa nesmies hnevat - oddychni si. alebo prosto veselo povedz co sa ta hneva a ponukni nahradu ...

mama glupy som neviem sa naucit geografiu, ale pojdem a naucim sa ju ... ved o tom je skola prosto .... ze sa ucime vsetko, vsetkym si musíme prejst .. ale casom sa budeme venovat len tomu co nas bavi ... ale to je vzdy za tym, co sa nam nechce/nebavi :)

najtazsie je vzdy zacat :) raz som pocul zaujimavy nazor: ked sa rano zubudim a nechce sa mi. tak rozoznam ze sa mi nechce a zacnem sa z toho smiat a potom sa mi uz neda spat :D :D (ps. pouzivat s rozumom ^^)

1niky1

ja som zacala robit vo vyrobnom podniku plat som mala ako cerstva absolventka sš uplne bez praxe velmi pekny tak som si hned vzala aj hypo. Mala som tam mnoho vyhod prispevok na cestovne obedy v robote co mi tiez dost pomohlo... proste som velmi spokojna.

1niky1

ahoj ja som mala doma to iste matka si domna rypla kedy mohla a totalne mi dodrbala sebavedomie aj ked vedela ze som citliva ze to vo mne dlho ostava tie jej posmechy jedine co mi pomohlo bolo ze som sa odstahovala! tiez hned po strednej na vs som sa vykaslala nedokazala by som si totiz predstavit ze budem pod jej strechou bez prijmu este nejake dalsie roky .A nic lepsie som fakt nemohla urobit. Na ludi sa vykasli bez ich povrchne jedine tak sa dnes nesklames na slovensku je to bohuzial tak priatelstva a vztahy su cista vypocitavost ludia sa bavia len s tym s koho nieco maju a preto su normalny ludia odstrceny ...ja sa sustredim len nato aby som stale dobre zarabala a vyplatila si byt...to iste by si mal spravit ty

Gabika007

Toto je zložitá téma ale utiecť od všetkého nie je riešenie, aj keď viem, že je to pre teba ťažké. Ja osobne si myslím, že človek, keď to má sám v sebe dobre usporiadané tak zvládne všetko naokolo, aj keď to nemusí byť ľahké. Dôležité je prijať život taký aký je. Viem, že ťa tieto moje slová asi príliš nepovzbudili ale vieš čo? Myslím na teba A skús sa pozrieť na stránku bezhranicna.sk , teda bezhraničná láska a môžeš im aj skúsiť napísať. ;)

Moireal

Ja som mala extremneho kamarata ako opisuje Michael. Ten este aj vo chvili, ked som fakt bola na tom zle a potrebovala pomoc a povzbudenie, trepal len o sebe a svojich "problemoch".
Uz nepatri k mojim kamosom.
Zial, ludia dokazu plnit len jednu funkciu v "priatelstve". Bud su len na zabavu, alebo pomoc. A zial, vacsina je len na to prve. Ked je clovek v pohode, kazdy sa mu pcha do zadku, ked je na tom velmi zle, kazdy ho opusti.
Ale nastastie su aj ine veci na svete, pre ktore sa este oplati zit.

michael067

No a že ja tu píšem príspevky v ktorých ľuďom pomáham so samovraždou.
K zakladateľovi témy.
Ano mama ti chce dobre, preto chce aby si mal lepšie známky, ale to nezáleží od známok to záleží od tvojej povahy/charakteru, alebo inteligencie.
Môžeš mať aj 4 a len tak tak prejsť, ale ak budeš v niečom dobrý tak si ťa ľudia všimnú, alebo sa im ty nejak zviditeľní v tej určitej oblasti v čom vynikáš.
Ak nevynikáš v ničom nevadí, tu potom bude zohrávať úlohu tvoj charakter/osobnosť obecne platí že toto je doba vlkov, teda využívaj druhých vo svoj prospech bez ohľadu na druhých atď však to poznáš, základom je nemať z toho žiadne výčitky, dnes sa taký ľudia väčšinou berú a považujú za úspešných a priebojných hlavne keď sa navonok prejavujú ako zosobnený najsvätejší charakter, na to ale musíš byť fakt povaha.
K tomuto ti osobne odporúčam pozrieť zopár prednášok od neuropatologa Františka Koukolíka nech si v obraze.

"Nemám sa s kým ani poriadne porozprávať, neviem komu mám veriť komi nie, všetko dusím v sebe aby nebolo na mne vidno že nie je niečo v poriadku"
Tuto zase platí to čo som písal vyššie, ak chceš byť občanom tohto sveta a mať sa dobre mysli len na seba to znamená že sa druhým ľuďom vyrozprávaj a hovor im o svojich ťažkostiach, keď budu chcieť oni hovoriť vždy zmeň tému spať na seba a o tvojich starostiach (áno ja som sa stretol len s takými ľuďmi, hoci osobne si myslím že človek tu je preto aby vypočul druhého, ale žiaľ sú tu ľudia ktorý to nedokážu) a nikomu nedôveruj.
Ak sa nikomu nezdôveríš/nevyrozprávaš !prídeš o nervy" a budeš mať takú depku ako blázon. Navyše bude to mať za dôsledok že nebudeš dôverovať ľuďom, nebudeš chcieť byť s nimi v kontakte atď.
Žiaľ nájde sa taký človek ktorý by ťa vypočul bez toho aby behom 15 sekúnd neskĺzla debata z jeho strany o jeho problémoch? Ja som takých ľudí ešte nenašiel. Preto mysli len na seba a svoje potreby.