Moja mama ma obmedzuje

Príspevok v téme: Moja mama ma obmedzuje
mimus123

Ahoj

Mám 20 rokov a moja mama ma veľmi obmedzuje. Máme ísť s priateľom do Severného Írska pracovať. A ona ma vkuse odhovara že sa tam stratiť a pod. Potrebujem od nej podporu a nie odhovaranie. Priateľ je s toho nervózny že keby vedel aká som tak si somnou nezačne som zúfalá aj sa trochu bojim lebo ma mama obmedzuje a je mi jej ľúto lebo pred mesiacom mi zomrel tatko tak ju celkom aj chápem. No na drahej strane je on

qweqweqwe

ty to robis preto, aby si si priatela udrzala. ale toto je iba jedna z veci, v ktorej si mu ustupila. ak to takto budes robit opakovane, raz sa ti to vypomsti a aj tak ho stratis. tiez som mala prvy vztah a nikdy som netuzila postavit velky dom a zit na dedine pri meste, chcela som naopak, ist do sveta, cestovat a ziskat nove skusenosti. ustupila som. ale po case tych ustupkov bolo viac a viac a ja som tiez davala prednost jemu pred vlastnou rodinou. tak, ako to robis ty. ked som to uz nezvladala a zacala som sa z jeho pohladu "burit", bola som zla a neustale mi to opakoval, ako za nic nestojim, nepomaham dostatocne so stavbou, som prilis dlho v praci a nerobim dost. nesplnala som jeho predstavy. to mu dalo z jeho pohladu moralne pravo zacat si s inou a asi rok mi trvalo, nez mi svitlo. preto ti radim, poriadne si zvaz, ci tento chlap stoji za to, aby si obetovala svoje vlastne sny a rodinu. vies, na svete existuju muzi, ktori tuzia presne po tom, po com tuzis ty. mohla by si byt stastnejsia, ako si. ake chapem, ze "strata" sucasneho partnera je nieco, coho sa neskutocne bojis. bola som tam, kde si ty teraz, svojim sposobom. lenze rozhodujes o svojom celom zivote. mozem ti povedat, ze nelutujem ani najmenej, prave naopak, velmi si za to dakujem, co som pre seba urobila.

tarapaca

Mimus, ides tam len na jeden mesiac!! a stresujes ako keby si tam isla na 5 rokov alebo nafurt! Tak sa ukludni a radsej si prever agenturu a pod. A pravdaze chod do sveta, da ti to vela.

mimus123

Asi máš pravdu qweqweqwe, no moc ho milujem on ma 30 rokov a je to môj prvý vzťah, jeho sen bola vždy ísť do Anglicka a pracovať tam aj kvôli tomu vie perfektne po Anglicky, no môj sen nebolo ísť pracovať do zahranicia skôr pracovať tu a bývať spolu, no on chce bývať vo vlastnom, no neviem či tu na SR si zarobiš na niečo vlastné, tak som mu navrhla že po čase ak nám práca na SR vydrží a budeme tam mať perspektívu, môžme si zobrať hypotéku. No on že to to on nechcem, že on si chce zarobiť na svoje vlastné atď... Myslím si že to robím kvôli nemu, lebo ešte pred naším vzťahom ma nikdy nelakalo zahraničie. No bojim sa že o nho pridem že si najide inú, ktorú to bude baviť to čo baví jeho, a ja sa zrútim :( fakt neviem či s nim mám zostať vo vzťahu alebo to vzdať

qweqweqwe

mimochodom, mam silny dojem, ze tu nejde o tvoje rozhodnutie. na jednej strane je tvoja mama, ktora ti dost nestastnym sposobom dava najavo, ze ta potrebuje po tom, co ti zomrel otec. no na druhej strane nie si ty ale plany tvojho priatela, ktory ta ocividne tlaci do odchodu bez ohladu ba tvoju rodinu alebo tvoju situaciu. a ked neskaces tak, ako on si piskne, tak ti splechne do oci to, ze keby vedel, aka si, taksi s tebou nezacne. nebud hlupa, kopni takeho primitiva niekam a o svojej buducnosti zacni rozhodovat sama. mas dojem, ze ta mam prave potrebuje? bingo, ten dojem je spravny! chces ist pracovat do zahranicia naozaj tak moc, ze to neznesie odklad aspon o par mesuacov s ohladom na mamu? a chces ty sama vobec odist? alebo priatel rozhodol o tom, co ty a kedy chces? nedaj so sebou manipulovat. pouzivaj vlastny rozum a rozhoduj sa mudro.

qweqweqwe

ten tvoj priatel ti povedal, ze "keby vedel aká som tak si so mnou nezačne"? to myslis vazne? tak teraz uz vie, aka si, tak moze ist, odkial prisiel, neviem, naco s tebou teda zostava. no neviem, ci by som na takom cloveku stavala svoju buducnost. teda viem, nestavala! a urcite ho nenechaj, aby sa nazorovo staval medzi teba a mamu. alebo ti hovoril, co je spravne. on sa prd rozumie do toho, co sa vo vasej rodine a medzi tebou a mamou prave deje.
na tvoju mamu je to teraz asi moc, myslim, ze by som jej na tvojom mieste povedala, ze odides na 100% a ona to nezmeni, ale mozno by som odchod posunula o par mesiacov, v tychto chvilach ta mozno pri sebe potrebuje, aj ked ti to nepovie, ale to "obmedzovanie" moze byt prave to jej "potrebujem ta teraz".

netreba

Daj tomu trochu čas, je to ešte veľmi čerstvé, keby sa nebolo stalo, čo sa stalo, tak ťa určite podporí a nemala by s tým taký problém.

mimus123

Ja ju chápem ma to ťažké, no ja som z obchodu tatka bola na tom zle chcem sa ísť odreagovať, ísť preč veď tam idem len na mesiac a ona stresuje, priateľovi vkuse vyvoláva že on ma má na starosti atď, on je stoho znechutení. Ale zároveň chcem aby bola rada že idem preč, no ona je smutná a nechce aby som tam išla

mimus123

Ja ju chápem mama to má ťažké ale nemôže ma tu držať a báť sa o mňa, vtedy mi klesa sebavedomie. Potrebujem práve jej podporu, priateľ tam ani nechce už ísť keď vidi reakciu mojej mamy. Som smutna plačem, čo mám robiť? Idem tam prvý krát a aj sa teším

netreba

Tvoja mama ťa neobmedzuje, ona ťa len nechce stratiť a potrebuje tvoju podporu a nie naopak ty tú jej. Stratila svojho manžela a ty svojho otca a tebe najviac vadí, že sa o teba bojí? Troška sa nad touto situáciou a sebou zamysli!

ANGEL-DEMON

máš 20 rokov... tak čo riešiš si nesvojprávna?
proste jej oznám ze odchádzaš, je je to tvoje osobne rozhodnutie, tvoj zivot... a odíd... čo sa tuto zabedniš v SR-diere..? ked máš moznost , odíd... uvidíš svet...