Čo vám hrozí, ak používate nosové kvapky a spreje na nádchu dlhšie ako 7 dní?

Táto diskusia patrí k článku: Čo vám hrozí, ak používate nosové kvapky a spreje na nádchu dlhšie ako 7 dní?
Čo vám hrozí, ak používate nosové kvapky a spreje na nádchu dlhšie ako 7 dní?

Nádcha patrí medzi časté respiračné ochorenia horných dýchacích ciest. No je iba príznakom, nie je chorobou a existujú viaceré typy, v závislosti od toho, čo je jej spúšťačom. Aké sú jej odporúčané možnosti liečby a na čo si dať pozor?

Janulik123

Dopĺňajte vitamíny, športujte, pohybujte sa veľa na čerstvom vzduchu, otužujte sa a žiadne kvapky nebudete potrebovať

Katka37

Tiež som za morskú vodu, tou nič neskazíte. Ja používam Physiomer. Je aj pre deti a na hygienu nosa je úplne perfektná - www.physiomer.sk

Lary

Mám s tým skúsenosti .poznám ludí čo to používajú roky vkuse!!!!!!!!!Nepreháňam mesačne dvoje až štvore kvapky.Znie to neuveritelne ale je to tak.

Salonka

Ja kvapky do nosa nepoužívam vobec, vždy som mala pocit, že sa mi to zhoršilo. Mne pomáha inhalácia morskej vody, prípadne eukalyptu a niekoľkokrát denne si striekam do nosa morskú vodu. Tá je výborná aj na kloktanie, keď vás začne bolieť hrdlo. Výhodou je, že morskú vodu možete používať dlhodobo bez vytvorenia závislosti