Bielenie u zubarky zabera a kolko?

RNG

Myslim, ze musim daco napisat o zubnych pastach
V prvom rade sa skladaju z anorganickych praskov(uhlicitany,sylvin...)pojidla(glycerin) a primesi(cukry, rastlinne vytazky, floridy ,bieliace agenty)
Uhlicitany su horecnaty(dolomit), vapenatyKrieda alebo vapenec), sodny(soda bikarbona)uhlicitan amonny(kypriaci prasok)atd
Pouzivaju ich pre ich mechanicky cistiaci efekt. Tj bielia zodranim vrstvy zo skloviny.
Su rozne formulacie, cim hrubsie, tym abrazivnejsie(odierajucejsie)
Superjemne mlete davaju slaby cistiaci efekt
Bielenie do hlbky zafarbrnej skloviny sa neda tymito povrchovymi odieraniami vyriesit.
Preto sa pouzivaju prenikajuce bielidla-tj do skloviny prenikajuce.
Cim dlhsie posobia, tym hlbsie preniknu. Cin su koncentrovanejsie, tym maju vacsi ucinok.
Organicke bielidla z rastlin vedia vybielit na stupnici max 1 stupen, co je male zlepsenie voci obycajnym pastam.
Pasty s roznymi peroxidmi(casto to nie je uvedene na pastach, presne zlozenie si drzia vyrobcovia pre seba-nie proti konkurencii, ti si mozu lahko urobit analyzu, ale proti zakaznikom, aby nevedeli co si do ust davaju.
Z nejedovatych zdrojov atomarneho kyslika(bielidlo) je vyber roznych peroxidov, peroxid sodny, draselny atd a nas znamy "hydrogen" tj peroxid vodika(H2O2), najmenej stabilny ale najlacnejsi a dostat ho vsade.
Bezne dochadza v 3% koncentracii, do ustnej dutiny by nemal byt vyse 0.5%(palenie sliznic)ale su ludia, co pouzivaju 3% koncentraciu na zubnu kefku dlhe roky bez nejakych velkych skodlivych nasledkov.Vid napr moj brat.
On to sice pouziva kvoli paradentoze(zabija to streptokoky na krckoch zubov) ale aj zuby ma pomerne belsie po tom.Dokonca aj porcelanove korunky zafarbene od ovocnych stiav(cucoriedkova a z ciernych ribezli).
Sklovina je zlozena hlavne z uhlicitaniv a poskodia ju vsetky kyseliny silnejsie nez kyselina uhlicita. A to je vo vacsine ovocnych stiav(citronova, jablcna, octova, berbericka,...)
A samozrejme silna kyselina fosforecna v roznych drinkoch(kedysi v USA nazyvane Phosphates, ako rozne coly, mountain dew, orange crush...

4you

lavri, haha niektorym ludom uz nepomoze cistit si zuby :D napr. ja s fluorozou nemam inu moznost ako si ich nechat vybielit.

adresita

Mne bielila zubarka zuby ,tiez presne to stalo 2000sk ,nejakou novou metodou .Vydrzalo mi to pol roka,potom som si to dala este raz ,ale zase niecim inym jemnejsim ..co neobsahuje ziadne draselne soli a tiez mi vylepsilo otien asi o dva stupne .Zuby ma neboleli ,hoc som pouzivala pastu sensonide.Tu co reklamuju ,abrazia krcka .Takze ziadne zmeny co sa tyka bolesti alebo nejakeho poskodenia nic .Prve bielenie som mala do zuba ostatne mam povrchove .Zubarka mi povedala,ze ked budem mat opat pocit bielenia ,nech len pridem a ona mi ich uz len precisti ,tymi co oni robia .
Dam si to znova ,nic ma neodradi ,radsej biele zuby a potom ziadne a porcelan .Ako zit so zltymi zubami no Zdravymi . Ja som za krasu . pekny den .
A podotykam take kvalitne bielenie stoji i cca 30 000-40 000 na to este nemam :)

emika1

nuz dufam vydrzia ale mam pocit ze aj porcelan nieje taky aky bol bielucky mierne zasiel alebo ja uz menej vidim zelam dobre zuby