Vyvolavacka

neva

hajdavu NIE SI v tom. Po vysadení HAK to niekedy chvílku trvá, kým sa objaví pravidelný menzes, dokonca niekomu sa ani neobjaví a vždy je tomu potrebné pomôcť.

hajdavu

ahojte... ja som brala HAK, ale vysadila som ju, potom mi prisli kramy 6.10. a potom uz nic. Medzitym sme mali s priatelom sex s kondomom a to sa este aj vytiahol, ked sa urobil. Raz sme mali sex bez kondomu, ale to len tak 10 razy hore dole a ani sa nespravil. Robila som si tehotensky test, vysiel negativny. Bola som u gynekologa, povedal, ze na 80percent tehotna nie som, robil aj ultrazvuk, ale ze keby som tehotna bola, uvidi to ay po 17-tich dnoch od oplodnenia. Pichli mi vyvolavacku. V poslednom obdobi som schudla 3 kg. Baby, aky mate nazor, skusenosti. Som v tom????

engel

Pre RNG:
Ahoj! Precitala som tvoju radu ohladom Yam.Prosim ta,ako dlho sa to smie uzivat? Je to nejako casovo obmedzene alebo da sa preventivne dlhodobo? (tiez to potrebujem za ucelom upravy cyklu).Vopred Ti moc dakujem.

reeenka

Presne tak Ludmilka. To, že ti meškáva menzes značí podľa mňa o hormonoch. Hormony vedia narobiť takú pliagu. Ja si myslím, že tvoj dr. ti aj ponúkni na nejakých pár mesiacov užívať HAK. Ja som pri HAK nepribrala.
Andie my sa tu s Ludmilkou nebavíme o antikonc. ako takej proti počatiu ale na úpravu MC. Mám kopu známych, ktoré brali HAK len kvôli úprave cyklu a pomôhlo to. Poznám zasa toľké ženy, ktoré vysadili HAK po 5 rokov a s hormonámy nemali problémy. Ja som zasa príkladom po 10 r. som vysadila HAK a MC som nedostala. Na každého to pôsobí rozdielne. Ludmilka najlepšie ti poradí alebo určí diagnózu dr. Vykašli sa na chudnutie, chudnutím stratíš veľa vecí, ako napr. mať schopnosť deti, ale aj zdravie. Nestojí ti to zato. Radšej sa zdravo stravuj a športuj.

andie

nedavala by som sa na tvojom mieste na HAK. ano upravi ti to sice na chvilu kramy, ale co potom, ked budes chciet mat deti? vysadis HAK a ani nebudes mat kramy..neriskuj hormony..hormonalny disbalanc najprv treba dat dokopy ( odstranit pricinu) a potom radsej hladat inu formu antikoncepcie vhodnu pre teba aj partnera.

reeenka

Ahoj Ludmilka.
Je to normálne, že ti neprišiel menzes po vyvolávačke. Mne osobne neprišiel menzes po 2 vyvolávačka až po 3, aj to iba tak trochu. Mala som hormonálnu poruchu, z dôvodu vysadenia HAK. Na úpravu menzesu je dobre nasadiť HAK, ale o tom rozhodne tvoj obvod.gynekolog. Tiež sa mi stalo, že cyklus mi nabehol , tri cykli nič a potom som zasa nie a nie dostať, tak som bola znova na vyvolávačke. Ale potom prišiel. Ak máš stresy, je možné že je to z toho, ale na to by som sa nespoliehala a dala by som sa vyšetriť endokrinol. a zároveň aj gynekologovi.