chore dietatko

Príspevok v téme: chore dietatko
Erika88251

Dobry deň mamičky potrebovala by som surne poradit prosim Vás ..s malou sme prišli prred 3 tyzdnami do Anglicka na tri mesiace za priatelom uz ako sme isli zo sk mala trosku kaslala ale dali sme sirup a bolo v poriadku tu sa to zhorsilo boli sme uz 2 x na pohotovosti a nic ze ma.ciste dychanie a to.zvracala a strasne sa dusi ma. Suchy drazdivy kasel ze sa nevie par krat nadychnut boli sme aj u 2 doktorov ale vsak marne ..nikde nas neposlali ale ze to bude asi detska astma tak nam predpisali inhalator a antibiotika ..noo nic nepomaha a uz je to tri tyzdne ja som z toho na nervy neviem co robit dnes v noci mala teplotu 38 6 ja neviem ci sa vratit naspat na sk neviem.ako to riesit tito doktori 0 bodov prosim.ak ma niekto hocijake rady skusenosti budem rada sme vo Warringtone dakujem.krasne

OlgaP

Ako to dopadlo? Dúfam že to nakoniec prešlo a nič vážne z toho nebolo. Ja mám dcéru s astmou tak poznám ten strach.

Laurosik

ja by som to asi tiez neriesila tam zdravie je dolezitejsie ako peniaze urcite chod na slovensko aspon na mesiac nech ti ju daju dokopy a potom uidis

Messje

Erika
Rychlo ma Slovensko.
Anglicko ma zdravotnictvo ze tam doktori nemaju paru.Zazila som to.
Letenky nie su take drahe mimo sviatkov . Zober malu a chod s nou prec na vyšetrenie.

Jaja15

A pri astme by nemala takú teplotu....sadaj s ňou na prvý bus a o 10 dní môžete ísť naspäť....alebo jej zaplať vyšetrenie u detskej lekárky v Anglicku, treba urobiť minimálne CRP, vyšetrenie krvi ....a nečuduj sa že jej na pohotovosti nerobili žiadne vyšetrenia (teda okrem popočúvania), aj u nás zväčša len nasadia ATB a ak to neprechádza ideš k pediatričke a robia sa doplnkové vyšetrenia.... a na hospitalizáciu to zrejme nebolo....

Jaja15

Ak jej to neprechádza, nerieš peniaze a poď naspäť na Slovensko....ak je ti ľúto peňazí za letenku, tak kludne busom , ak pôjdete na noc, tak noc ti prespinká...choď aspom na týždeň, pobeháš s ňou po vyšetreniach a trochu sa doma prelieči a môžete ísť naspäť...veľa vecí brať nemusíš, veď určite má veci aj doma....ide len o týždeń -10 dní aby si mala istotu že je v poriadku....kašel trvá dlho ale je rozdiel či ide o prechladnutie alebo astmu......malá môže mať čisté priedušky ale plný noštek alebo dutiny a stekajúci hlien ju môže dráždiť na kašel....ak máš biolampu, tak nahrievaj tváričku, ale ak ide o astmu tak to nepomôže...ak má čisté priedušky,mala ju poslať na krčné...správy z Anglicka zober k pediatričke...Potrebuješ aby malú poriadne vyšetrili a stanovili jednoznačnú diagnózu, podľa toho je liečba....Predpokadám že na pohotovosti jej krv nebrali a nerobili ani RTG dutín....a astma sa tiež nediagnostikuje na pohotovosti.....podľa mňa to bude z tých dutín a nezabrali jej ATB, ale treba min.vyšetrenie krvi....ak to bude zápalové, kúp jej aj Imunoglukan sirup - na posilnenie imunity