V škole aj von ma šikanujú

Príspevok v téme: V škole aj von ma šikanujú
krimau004

Ahojte. Potrebujem poradiť. Od kedy chodím do ZUŠ, a to sú už pomaly 4 roky, stále si zo mňa uťahujú. Za tie 4 roky ma neprijali do kolektívu. Robia si zo mňa srandu, a keď to poviem učiteľke, všetci naraz vykríknu NEVYMÝŠĽAJ SI!!! Čo s tým? Učiteľka verí im nie mne. Minulý rok som mala kamarátku, a keď som chýbala, vravela to, čo hovorili oni o mne

mascha

chcelo by to rozbor,ale som presvedčená, že aj v duchu povedané Ježišove slová: Otče odpusť im, lebo nevedia čo robia, ti pomôžu touto životnou skúškou prejsť víťazne, navyše spoznáš Boha skrz Ducha svätého

CF

Pokiaľ to vašim finančná situácia dovolí, skús si dohodnúť s učiteľkou súkromné hodiny. Radšej takým spôsobom získať diplom (papier? vysvedčenie?...či ako sa to u vás volá, sorry za chybu :))
Veľakrát sa chovali nedobre aj ku mne napríklad v škôlke, v škole, na pracovisku. Ja som im to už odpustila, ale radšej sa im vyhnem, ak sa dá. Ponižovanie a zosmiešňovanie šikovnejšieho človeka bez dôvodu je menšie zlo, než fyzická bolesť. Mňa keby raz naschvál potkol nechtiac nejaký Cigán na ulici a so zlomenou rukou a nohou by som skončila v nemocnici, ani by som ho neprezradila, lebo by som si pomyslela, že má dosť ťažký život, chcel s nulou okradnúť zadĺženého a povedala by som, že som spadla niekde. Ale ponižovanie a zosmiešňovanie človeka opakovane a bez dôvodu len tak zo závisti a z roztopaše, to je veľmi zle. Nemysli na nich, vyhoď si ich z hlavy, skús im odpustiť, čo ti spôsobili, ale radšej sa im vyhni. Keď medzi nimi nie si vítaná, nemusíš tam chodiť. Oni ťa tam nechcú. Keď odídeš, nájdu si inú obeť. Zabudnú na teba rýchlo a viac si nespomenú, ver tomu.

Taro

Kašli na nich keď zistia že ti je to jedno tak prestanú lebo ich to nebude baviť, bud introvert rob si svoje :)