Prosím poraďte mi

Príspevok v téme: Prosím poraďte mi
haha59

dobrý deň,
neviem ako mám začať a som veľmi nervozna veľa krát som to už vymazala a zas celé odznova napísala ale keby to nenpíšem aspoň sme tak asi zošaliem. posledné mesiace od kedy mi v jeden týždeň zomreli obaja dedkovia som sa s ich smrťou vyrovnavala asi tak že som začala fajčiť ale stále som mala pocit ako keby zomrel aj kus zo mňa. znie to trochu čudne ale ale aj to je dôležité. zo začiatku sa mi začali snívať divné sny a snívali sa mi každú noc a zintenzivňovali sa veľmi som sa ich bála po nociach som kričala na rodičov s plačom lebo som sa bála ale začalo mi z toho ako keby preskakovať a začala som tie ¨postavy¨ vidieť aj normalne cez deň. stale sa to stupňovalo a aj sa stupňuje. začala som byť veľmi zlá na svoju stéstru aj rodičov a zo všetkého som si začala robiť srandu a bezdôvodne sa smiať. stále sa to stupňuje a niekedy sa necítim ani ako keby som to bola ja. keď mi niečo vadí ale ma niečo nahnevá nie som smutná ,už to nedokážem , ale nahnevaná a v tej chvíli som musela ísť niečo rozbiť na to aby som mala znovu dobrú náladu. a hneď ked niečo robijem mi skočí nálada som veľmi šťastná. ale už mi rodičia zakázali rozbíjať veci tak ničím seba aj keď nechcem. mám modriny a hryzance sama od seba. no napriek tomu som sa neuzavrela do seba práve naopak, rada na seba upútavam pozornosť. povedala som mamine že by som chcel ísť skúsiť nejaké sedenie s psychologom keďže ma tá práca už od mala zaujímala. lenže moja mamina si myslí že to chcem iba skúsiť a že to nie je pre mňa teraz moc dôležité. začala som počúvať aj uplne odlišnú hudbu ako pred tým ale táto čo počúvam teraz sa mi páči oveľa viac ako tá pred tým ale to sa mi teraz môže aj zdať. neznášam keď moja sestra bije nášho psíka alebo keď n neho kričia v tedy si ho vezmem hore do izby a sme tam hore spolu dlho zavretý. lebo ho chápem (aj keď je to pes) stále si myslím že on má ludské pocity (ale ja si myslím takto vela vecí aj keď viem že to nie je pravda) kedysi aj mňa sestra bila aj ruku mi zlomila a rodičia potom na mňa ešte nakričali keď som jej to vrátila ale oveľa slabšie. doteraz ju majú radšej ako mňa a dosť si ju rozmaznali. no pred nimi sa hrá na chudiatko a mne tu robí zle. to je tak mimo a to sem moc nepatrí ale aj to k tomu dosť prispieva. stále sa to stupňuje a ja sa bojím čo bude ďalej ako to bude pokračovať. chcela by som vás poprosiť o nejake užitočne rady.

zita 05

Rady z predchádzajúcich príspevkov sú určite užitočné. Pokús sa nájsť si nejakú chvíľu, keď bude mať mamina dobrú náladu a porozprávaj sa s ňou. Myslím, že sa bude snažiť ťa pochopiť. Určite je jej tiež ťažko, veď to bol jej ocko. Možno vás to aj zblíži a budete si rozumieť lepšie ako kedykoľvek predtým. Ak máš bližšie k ockovi, skús sa porozprávať s ním. Aj on predsa stratil rodiča. Spolu určite nájdete riešenie. Ak si veriaca, pomodli sa, ak nie, určite si nájdeš vlastný spôsob ako dedkom poďakovať za všetko, čo Ti dali a popriať im všetko dobré. Psychológa určite vyskúšajte, nič tým nepokazíte. Prajem Ti veľa šťastia a budem rada, ak dáš vedieť, ako sa máš.

duchacek

Dievca ,
sadni si vecer a v klude sama sa porozpravaj so zosnulymi dedkoma ako keby boli pri tebe povedz im motno co si ich chcela a nestihla povedat .....
Tiez im povedz , ze si zmierena s ich smrtou a ze ich puststas , ze uz mozu ist , ze uz v tomto svete spravili vsetko pre svoju rodinu a je cas odist ....pusti ich , aby ta uz tie situacie v noci nestavali

ono niekedy sa stane , ze aj po zomreti este dusa si vyberie nasenzitivnejsiu dusu s rodiny a na nu sa napoji \tvoj pripad\
lebo sa jej zda , ze na tejto zemi ju este nieco drzi , nieco ostalo nevypovedane, nedokoncene , ....treba im povedat , ze mozu ist...
ja som toto zazila uz ako dospwla , vydata zena , ked nam zomrel otec a musela som sa radit s odbornikmi na danu problematiku , tie noci boli tiez hrozne ale po odobreni opustit duse otca tento svet to hned preslo....

jozefina 87

fuha ,dievca ,kolko mas rokov ? no vyzera to ze by si mala navstivit psychologa minimalne .a fajcis cigarety ci travu ? po trave sa deju taketo veci .... ale tu ti poradim jedine psychologa . vidim ,ze mas asi aj dost nechapavych rodicov , no ak si este mladistva . neviem bez sprievodu rodica sa k psych nedostanes , a asi nemas nikoho starsieho komu doverujes ,ucitelka ,alebo niekto dospely ku komu lipnes ,? kto by sa stebou o tom porozpraval ? to velmi pomoze .