Strava a psychika

Príspevok v téme: Strava a psychika
Sexicicamica

Ahojte. Som 100% presvedčená, že psychický stav, nálady, pocity to všetko velmi úzko súvisi so stravou a životným štýlom človeka.
Celých 20 rokov som bola tak povediac negatívne naladená, šialene smutná, depresívna... myslela som si, že je to moja osobnosť a iná nebudem. Bolo ťažke žiť v takej tmavej hmle. Moje stravovanie bolo katastrofalne žiadne rastlinne produkty, len fastfood, polotovary, sladke vody, cigarety, alkohol. Spavala som aj 12 hodín a stale som bola unavená, letargická. Potom sa to zhoršilo ešte viac a začala som mať uzkosti, SF.. Brala som ADs alkoholom, neurolom. Bola som zombík ...24h denne v postely...
Ale chcem sa dostať k tomu velkemu zvratu.. Zmenila som stravu a prestala brať tabletky, alkohol, kofein, cigy... Všetko sa uplne zmenilo... Vyšlo svetlo a ja som začala byť šťastná bez niakeho hlbšieho dovodu, okolnosti neboli idealne ale bola som silná a spomínam na to ako na najlepšie životné obdobie....A to iba vďaka vnútornému rozpoloženiu... A píšem v minulom čase pretože už mi bolo tak dobre, že som sa opat vratila k nezdravemu štýlu.. samé vypražane jedla, čipsy sladkosti, vyžieranie jedla v praci (robím v reštauracii) , pijem, fajčím a zas sú tie pocity s5, také vnútorne zúfalstvo.. neopodstatnena chuť plakať, nič nema zmysel, velky stres, tlak v hlave, depky...
Preto vidím, že to "šťastie" nebola náhoda, ale vplyv stravy... Rozhodla som sa opať vrátiť do dobrých kolají a tie jedy navždy opustiť.. Chcem začať aj cvičiť a celkovo sa zaujimať o zdraviuprospešne veci...
Moja otázka znie, tiež to máte takto aj vy?
Ďalej možeme pridať nejake zdrave recepty alebo potraviny a rady, ktorych sa držite vy, aby Vám bolo fyzicky a teda aj psychicky dobre?
Prípadne nejaké prírodne doplnky atd.
A ešte niečo myslíte, že móžem byť na nejake látky/potraviny alergicka keď sa to u mňa takto dramaticky prejavuje?
Ďakujem za odpovede..

ANGEL-DEMON

no presne ... ja tiez ked som byvala u nasich som pocuvala len negativa, v zivote nic pozitivne... uplne mi stači ist ku nim 1x mesačne...
uplny negativisti... každý ma pozná ako stále usmiatu, dokonca sa ma ludia pýtaju aj v práci kolegovia že akoto že mám stále takú dobrú náladu... ked sa stretnem náhodou s rodičmi že su v meste... idem s nimi napri na aute alebo do obchodu.. a moj otec nerobi nic ine len kazdeho kritizuje, kto je ako oblecený, kto ako vyzerá, ... a ja iba civím ako puk.... a oni aj s mojou matkou nevyzeraju zrovna ako s modneho magazinu :-D takže na ich mieste by som radšej bola ticho....
a najviac sa bavím ked moja 47r. obezna matka s velmi viditelnou nadváhou v legínoch z ktorej jej krásne vidiet celulitídu ako päsť, atd... ked na nejaku zenu povie že je tučná... :-D pozriem na tu ženu, ktora ma sice nejake kilečko na sebe ale vyzerá esteticky, je dobre oblečená, stará sa o seba, do tváre pekná, make-up.... na rozdiel od mojej matky ktorá make-up nepouživa, nestara sa o seba a radšej to nejdem ani dalej rozvádzať...

Sexicicamica

sisilicav Ahoj :) nepíšeš síce v príspevku vek tak nemám predstavu kolko máš rokov, ale to aj tak nehrá žiadnu rolu. Chceš byť šťastná a tešiť sa zo života, ale máš pocit, že niečo ti to nedovolí. Skús popremýšlať načo sa viažu tie negatívne pocity, frustrácia? Nikdy to nevznikne len tak.. Mňa odmala učili negativite a žila som v hroznom prostredí.. Odišla som a to bolo mojím vykupením, nové mesto, nový ludia... Trebars maš aj ty už vnutorny odpor k všetkemu vo svojom živote a potrebuješ zmenu. Je niečo čo chceš dokázať? Daj si ciele, motivaciu, rob veci inak. Skusila by som byť tebou aspoň jedno terapeuticke sedenie, pomože ti to urovnať v hlavke to čo sa vlastne odohrava... Možno zistíš, že ťa, brzdi niaka bolesť z minulosti, sklamanie a zablokovalo ťa to, že už proste nemožeš myslieť pozitívne. V strave asi až taky problem nebude. Ak chceš možeme pokecať aj inde.

sisilicav

AHOJ . tak ja som nikdy nepila , nefajcila .nebrala AD som slusne vychovana ... myslim ze jem normnalne .. vyprazane nejem .. pecivo som vyradila ., mam rada sladkosti ,ale v malej miere ,, ved sladkost zdvihne naladu cloveku .. mam 48 kg a 162 cm .. som kočka ktora sa o seba stara .. ale aj tak sa citim ako vyprahnuty zombik ,.ktoreho nic netesi .. stale som smutna ,depresivna .. zacala som pit .a to neznasam alk . zatial pijem vinko a pivko .. to mi ulavi od napatia .. lieky zatial len volnopredajne na psych. uvolnenie ,,. ale aj tak sa citim mizerne .. nemyslim tym ,ze mam nejake trapne pubertalne depky ,ako to vedia povedat skolaci (ze mam depku ) tomu sa ja vysmejem ..... ale vnutorne negativne ,hnusne ,frustrujuce pocity , vtierave strasne myslienky ktore ma ubijaju ,nervozita ,nechce sa mi s nikym bavit , ludia ma otravuju , nechce sa mi dvihat telefony a komunikovat s ludmi .. ........ ale ja chcem byt stastna a spokojna ,,, a nieco ma taha ku dnu a ja neviem co mam stym robit !!

Sexicicamica

ANGEL-DEMON ...súhlasím lieky sú zlá volba nech sa jedna o hocičo... ničí to orgány aj zuby, všetko... Keby ludia zmenili stravu a začali sa venovať športu množstvo ťažkosti by ustupilo.. ako napr. tebe alergie.. mne uplne prestali menštruačne bolesti ..a to som ich mala extremne...Prestali mi padať vlasy, zlepšila sa pleť, energia, nalada, žiadne uzkostne stavy... Treba hladať povod v strave a pohybe... to je základ... Keď bude mať kvalitné človek toto, tak ho budu obchadzať choroby aj depky :))

ANGEL-DEMON

čiže ja s tým súhlasím a potvrdzuju to aj odborníci, ved...
"v zdravom tele zdravý duch" a ludia co maju "depresie" by sa v prvom rade mali zamysliet nad svojim životným štýlom, stravou, či maju aj nejaký pohyb, aspon pravidelne prechádzky... alebo len pohyb ked idu z chladnicky do postele.. a naopak..
mne sa aj alergie zmiernili, nemam alergicke prejavy... nieky na alergiu neberiem uz roky, znicili mi zuby... a moj otec dostal astmu v 50tke a asi do 2 rokov mu vytrhali vsetky zuby, sa mu pokazili... náhoda to nie je... vdaka antihistaminikám... lebo je "zázrak" ze odkedy ich neberiem sa mi nekazia zuby, k zubarke som chodila 4x o roka, stale mi nasla nejaky kaz... dnes? 1x do roka len na preventivku.. kaz som nemala minimálne 5 rokov

ANGEL-DEMON

ja ako zijem sama tak jem zdravo,... rodicia robili same nezdrave, tazke jedlá,.. robim si prevazne vegetariansku stravu, denne mám zeleninu na ranajky, na obed a cítim sa super... a ked občas idem k rodicom a samozrejme dám si niečo u nich aj maju navarene niečo čo som mala rada kedysi, ale iba čo mi je z toho jedla potom "ťažko na žaludok"