Abnormálna bolesť hrdla - prosím poraďte

Príspevok v téme: Abnormálna bolesť hrdla - prosím poraďte
karkulka13

Ahojte, prosím o radu, alebo názor, ak ste sa už s niečím podobným stretli. Pred 2 mesiacmi som prechladla, začala som mať bolesti v hrdle, silné asi ako pri angíne, ale trochu nižšie, ako keby ma boleli hlasivky a nižšie + začala som mať problémy s hlasom - zachrípnutie, výpadky hlasu, preskakovanie hlasu, zahlienenie. Bez teploty, bez výrazného kašľa. Nič nepomáhalo - skúšala som tinktúru z echinacei, bežné lieky na cmúľanie pri bolesti hrdla, panthenol, morskú soľ, kalciový sirup, zvýšené dávky vitamínu C, cezeru na alergiu, oddych. Mala som zápal očí, suchosť, ale prešlo to po kvapkách. Výrazné bolesti hrdla pretrvávali, lekár ma poslal na ORL. Tam mi pozreli kamerou do hrdla a na môj obrovský šok nič nenašli - iba abnormáne vysušené hrdlo - z čoho, to mi nikto nepovedal. Na pľúcnom mi spravili výter z hrdla a bol negatívny - vraj je to psychické. Ubehli 2 mesiace, bolesti hrdla (hrtana?) neprestali, rozšírili sa priedušnicu a nadol k prieduškám, mam bolesti pri dýchaní, teploty do 37,5 C. Vzhľadom na prístup lekárov, že ma tam jednoducho nemá čo bolieť, nemám dôveru, ani silu s nimi bojovať. Bolesti mi nedajú spávať. Občas som už k večeru tak ubolená, že ma bolia aj zuby a uši. Mám pocit rozdrásaného vysileného hrdla. Nie som človek, ktorý by v sebe niečo psychicky dusil alebo tutlal. Som občas v strese, v norme, mala som nedávno všetky 3 deti choré naraz na zápal dutín, ale dbám vždy na odpočinok a voľný čas. Čaká ma ešte sono hrdla, ale až o mesiac. Čo dovtedy..? Poraďte, prosím.

mjanik

v takýchto prípadoch ide väčšinou o pľúca(sú prehriaté a toto teplo sa prenáša do hrdla.....)akupunktúra-ľahko liečiteľné

Janulikmi

alte schachtel, dakujem ze ste sa ozvali, ja som od 20 maja vybrala uz dvoje antb....nic neprechadza, cpr je ok, cize ano je to vyrus. Vysledky u krcnej boli tiez v norme...ale ako ze nevedia co mi je??? Ja uz tomu nerozumiem. Ja ani jazykom nemozem pohybovat. Lekarka v susedstve mi poradila panthenol tablety. Prave som kupila. Skusala som uz vsetko,sol, strepfen, dorithricin, propolis.....

alte schachtel

Takato strasne silna bolest kusok pod hrdlom, ako keby cloveka tam nieco palilo, ako keby zaziva mu tam horel nejaky ohen... tak by sa to dalo opisat, bolí a strasne pali malá cast dychacieho ustrojenstva tesne pod hrdlom - ta choroba sa vola larynitida. Male babätka na to niekedy aj zomieraju. Dospelemu clovekovi nesposobi smrt, iba silnu bolest. Bolest sa moze z toho preniest aj do hrdla. Lekar by to pravdaze mal vediet odhalit. Je to väcsinou virusoveho povodu, predo sa antibiotika nepredpisuju. Mne na to predpisali Ibuprofen a Celaskon, odporucili pit salviovy caj.
Dostala som vtedy taku tabulku potravin, ktore otepluju organizmus a tabulku potravin, ktore ochladzuju organizmus. Mala som to volakedy v zime. Z prechladnutie. Mala som jest potraviny, ktore otepluju organizmus a vyhybat sa potravinam, ktore ochladzuju organizmus. Medzi vhodnymi bol salviovy caj, zazvorovy caj, mäsova polievka, zeleninove vyvary... A medzi nevhodnymi bol mätovy caj, studene napoje, mliecne vyrobky. kolace a zakusky...
Bolo tam toho vela, nepamätam sa uz presne, ze co a kde.
Pravdaze pri laryngitide trva aj take tri, styri tyzdne, kym sa z toho clovek dostane. Tak treba trpezlivost.

leenna

alebo si zajdi na pohovost a tam ti urobia prednostne vysetrenia,musis hovorit ze ti je hrozne zle a but malatna rob sa zeti je hrozne mozno ta poslu skorej na to sono.