Potrebujem radu, som uz zdrava, ale ...

Príspevok v téme: Potrebujem radu, som uz zdrava, ale ...
konecnezdrava

Ahojte, potrebovala by som radu, ako zastavit prejedanie?
PPP som mala 10 rokov, co je naozaj vela a z toho som bola 2x na lieceni. Momentalne som asi jeden rok v poriadku. Je to moj prvy rok, kedy sa citim byt zdrava a zijem plnohodnotny zivot a tesim sa z toho. Dlhodobo som vsak vo faze, kedy jem vela. Napriek tomu sa psychicky citim zdravo, lebo uz sa neprejedam do prasknutia zaludka a ani nemam potrebu to vyzvracat. Ale viem, ze to nie je spravne jest tak vela naraz. Velmi vela a dlho pracujem a cez den nestiham jest. Cize cez den jem skor menej, alebo normalne. Problem nastava vecer, kedy zjem vela. Napr. veceru, niekedy naraz dve porcie plus sladkosti. Citim sa potom zle fyzicky, je mi tazko, viem ze to nie je dobre. Ako si s tym poradit? Neviem sa vecer zastavit. Je to silnejsie ako ja :( Budem vdacna za kazdu radu.

kaktuska31

Ahoj, tesi ma ze si na spravnej ceste. Ja som trpela bulimiou 12rokov ale podarilo sa mi svoj zivot zmenit a uz 3 roky sa citim ako uplne normalny clovek :-) Znie to prehnane ale kto zazil pochopi. Co sa tyka vecere nuka sa mi otazka akym stylom vecerias? Je to doma pri telke? Pripadne nasleduje maskrtenie na gauci? V tomto je to naozaj zakerne a ani sa nenazdas a jes bez toho aby si si stihla uvedomit ze si zjedla viac nez je treba. Pocit sytosti sa este len vyvija. Ja uz citim kedy som syta ale dlho tomu tak nebolo takze si to treba ustrazit. Co mne pomaha je ze veceriam v spolocnosti. Bud s priatelom doma alebo v restauracii kde zjem porciu ktoru mi donesu a vybavene. Nedavam si dezerty ani ine sladkosti lebo by mi bolo tazko. Ak mam este na nieco chut 'dotlacim' sa ovocim alebo zeleninou (redvicky/cherry paradajky). A dam si nejaky dobry napoj na znak toho ze som ukoncila veceru. Snaz sa stihat cez den teply obed aby neprichadzal vlci hlad.