Prerušené štúdium VŠ

Príspevok v téme: Prerušené štúdium VŠ
marek_d.

Zdravím,
2 roky som mal prerušené štúdium na VŠ z dôvodu úrazu, tento semester som znova nastúpil do školy. Problém je v tom, že neverím sám sebe, že tento BC ročník úspešne zvládnem.

Navyše 5 rokov trpím silným depresiami ( dg :atypická depresívna porucha) a úzkosťou, dlhodobo som užíval AD, vyskúšal som ich asi 10 rôznych kombinácií, no žiadna z nich vôbec nefungovala, ich jediný efekt, ktorý sa na mne prejavil, boli ich vedľajšie účinky (spavosť, spomalenosť, otupenosť mysle...), Pred mesiacom som s nimi definitívne sekol a už ich viac nebudem užívať...už bolo toho pokusného testovania až-až... Svoj stav sa snažím dosť maskovať a okrem mojich blízkych nikto nevie o mojich psychických problémoch, za ktoré sa dosť „hanbím“ .Nakoľko ako od chlapa sa od vás očakáva, že budete silný a nebudete moc dávať najavo svoje emócie....

Za toto 2- ročné obdobie „zotavovania sa “som dosť mentálne upadol, okrem pár krátkych brigád som celý ten čas viac- menej strávil len bezcielným zabíjaním času doma a úplne izoloval sa od ľudí.

Mám problém znovu nabehnúť na tento školský režim....režim učenia....mám problém udržať pozornosť, koncentráciu na prednáškach, mám pocit, že sa už nedokážem nič naučiť, zapamätať si, stratil som všetko sebavedomie. Čítam hodinu poznámky a keď si to idem zopakovať proste vôbec nič si nepamätám !! Rozprávam sa s niekým a o pár minút si nedokážem spomenúť o čom sme sa vlastne bavili....Krátkodobá pamäť je úplne v ťahu....
Pred tým než sa všetko toto stalo, nikdy som nemal problém s učením, študoval som s vyznamenaním. Zdá sa, že už proste nedokážem udržiavať štandard, na ktorý som bol predtým zvyknutý a na ktorý bolo odo mňa zvyknuté aj moje okolie.... Každý deň zápasím s nedostatkom motivácie, všetko čo ma kedysi bavilo a napĺňalo ako keby úplne stratilo význam a zmysel, nedokážem v ničom už nachádzať radosť.............

Dokázal by mi prosím niekto poskytnúť nejakú radu ? Ďakujem

marek_d.

kedysi som sa dlho venoval posilňovaniu, no kvôli mojím fyzickým problémom to už nie je možné.

Viera v Boha ? Nemám nič proti náboženstvu no je ich obrovská spústa, a ja neviem ktoré si vybrať a neoblomne tvrdiť, že len to moje je to skutočné, to správne sa mi zdá zvláštne

ANGEL-DEMON

a stravuješ sa ako? športujes? alebo aspon prechádzky do prírody.. chod do fitka, čo čítam tak to mnohym chlapom pomohlo a okrem toho dobra postava ako bonus...

fghjk

Ak uz ma clovek za sebou vsetky techniky zdravej zivotospravy, psychohygieny, psychoterapie, liecby psychiatrickymi liekmi, clovek sa zacne chytat aj slamky.. a kedze zistuje ze "uz nic nema" tak sa mozno nejak dostane aj k tomu ze vyskusa uprimnu vieru v Boha.. a potom zisti v akych zbytocnych klamstvach a strachoch sa tocil jeho dovtedajsi zivot.. a potom si uvedomi ze v skutocnosti zbytocne neboli, pretoze ho priviedli presne tam, kde sa mal dostat.