Nezapadám do kolektívu

Príspevok v téme: Nezapadám do kolektívu
Sob

Ahojte ! tak ako by som začala . No , nemám žiadne kamarátky. V škole sú všetci po skupinkách a ja nie som v žiadnej z nej. V škole si ma všímajú len učiteľky . Ked skončí škola , mám krúžky a v nich sú všetci ticho alebo sú zase v skupinkách alebo hrám na nástroj. A ked sa náhodou najde nejaký volný čas tak von proste nechodím lebo mám často problémy s nohami . Som už zúfala lebo sa nikto nechce som nou baviť .

Sob

ahoj Carrie môžme ale daj mi naskôr mail dobre? a dufam že máš okolo 12-13 rokov max 14 ale aj tak by to bolo fajn a píšem teraz lebo som chorá už druhý týžden

_Carrie_

Ahoj úplne s tebou súcitim ! Presne toto zaživam aj ja nemám kamarátov a neviem zapadnúť. V triede ma ignorujú maju svoje skupinky. Ak by si chcela môžme si popísať ^-^

pišta00

Presne tak, buď hlavne sama sebou. Ja som to mal podobné na výške. Cvičím, držím si celý rok stravu, neponocujem, tým pádom som medzi 99,9% spolužiakov, ktorí boli buď na drogách alebo chlaste vôbec nezapadal, nezaujímali ma a ja som sa kvôli nim nehodlal meniť ani sa tváriť že ma zaujímajú, nemal som ich rád a boli mi všetci do jedného ukradnutí, mysleli si, že som nejaký idiot len preto, že som sa s nimi nechodil ožierať no a nikoho z nich som ku šťastiu nikdy nepotreboval. A to nemám pocit, že by som mal problém nadväzovať v spoločnosti kontakty alebo že nejaká sociálna fóbia či úzkosť, len nevidím dôvod sa baviť nasilu s niekym s kým si nerozumiem a pretvarovať sa, že ma taký človek zaujíma aj keď je to spolužiak. Easy as fck.. Nájdi si nejakú aktivitu pri ktorej si kamarátov s rovnakou záľubou určite nájdeš.

Anonym132

Máš šťastie že si narazila na tak milú osobu ako som ja ,lebo druhá by ti napísala aby si si to skúsila vygoogliť. Ale počkať to zomňa robil tú druhú osobu ...
Okej aby som zas nebol za kreténa.
Úzkosť predpokladám ,že vieš čo je ak nie skus googliť a socialna znamená spoločenská ,čiže úzkosti pri spoločenskej interakcii

Anonym132

Tak si nájdi niekoho z inej triedy lebo aj nemusí byť zo školy. Viem ,že je to ťažké ,pretože trpým socialnymi uzkosťami. Hlavne pamätaj ,že buď sama sebou a nebuď niekym iným len aby si mala kamarátku

Anonym132

Prečo tak nutne potrebuješ zapadnúť do kolektívu? Nechci silou mocou byť v skupine na úkor toho že sa budeš pretvarovať aby si zapadla. Nájdi jednotlivca s ktorým si budeš rozumieť