Kupa psaúfenky

Príspevok v téme: Kupa psaúfenky
neviem ake meno

Ahojte, chcela by som si kupit nemeckeho ovčiaka ale mam menši problem,a to ten že neviem či psa alebo fenku. Chcela by som s nim chodit na cvičak a trenovat zakladnu poslušnost(a možno aj agility) a trenovat ho na bikejoring. So psami nemam velke skusenosti.Doteraz sme mali len križencov ktorych sme mali "len tak"(bola som mala a chcela som psika a tak sme si zobrali šteniatko z utulku ktore vedelo len sadni,lahni a ako tak chodit na voditku)rozmyšlala som že by sme si kupili fenku(pretože som počula že sa lahšie cvičia) a dali ju vykastrovat len neviem ako by to potom bolo so športom či by sa jej nejakoo nemohla zmenit povaha.Vykastrovat by sme ju dat museli pretože ako som hovorila mame ešte jedneho psa s ktorym by bola vo vybehu a nechceme aby sa nam narodili šteniatka.

WHlSPER

a psa ste prečo nedali vykastrovať? nie je besny,? nepretahuje rohožky, papuče...? moj westík je vykastrovany a je kludný, ...

teraz mam 5mesačnu maltezačku a idem ju dať sterilizovať, ono sa to nedáva len z dovodu aby neboli šteniatka, ale aj preto aby sa nehárala, nemala falošne gravidity, kedy jej narastie brucho, cecky,..
čo je život ohrozujuce lebo hrozi rakovina maternice, mliečnych zliaz..
ked si niekto zabezpečí psa ako spoločníka a nedá kastrovať/sterilizovať je to podla mna vrchol nezodpovednosti!
včera som pri venčení sa rozprávala s jednou pani staršou a akurát dnes jej mali operovať sučku lebo na prsnej žlaze sa jej urobil nádor... a prečo? lebo ju nedala sterilizovať...

na tejto stranke to maš super napisane..
www.veterinarna-ambulancia.eu

a psík má 9 rokov a nemá žiadne problemy, na prechádzkach ho suky nezaujimaju okoloiduce,..

ja zatial nevidím rozdiel medzi psikom a fenkou v správaní.. ale ju mám krátko...

záleží všetko od toho ako si psa/fenku vycvičíš...
ked budeš c nimi chodiť na vycvik nemal by byť problem...