zaškolenie

soy

Po prvom dni som mala podpisovať zmluvu no nedošlo k tomu a to som pracovala cca 7 hod bez prestávky takže hladná smädná :-( a další deň deto :-( myslím že to bolo porjadne ponaučenie do života kedže to bolo moje prvé zaškolenie v živote ;-) ďakujem za odpovede

DuroLw

Do budúcnosti, na webovej stránke Národného inšpektorátu práce si môžeš zistiť/skontrolovať, či sa Tvoj budúci potencionálny zamestnávateľ zhodou okolností nenachádza v databáze osôb, ktoré už v minulosti porušili zákaz nelegálneho zamestnávania www.nip.sk

ANGEL-DEMON

tu kde ja momentálne pracujem beru ludí zo zaciatku na dohodu.... a už aj oni su zvyknutí na to že im zdupkaju hned v prvy den alebo po 2-3 dnoch.. :-D nie každemu sa chce totiž pracovať, akože nie je to nejak extremne naročne, ale je dosť na kondičku a silu,... za 3 tyždne mam 3kg dole :-D + 30C pri stroji....aj v noci pri otvorenych oknach...minule sa zaučali 2 ženy jedna pri mne a este ani nic poriadne nerobila, len som jej dala vyskušať tu prácu a už stonala že je unavená, nevládze, že ju nohy bolia....že to je práca pre chlapov.... na druhy den uz neprisli :-D a to som s nou neurobila to, čo urobili so mnou :-D postavili ma k práci... a rob, uč sa za chodu... a kolegu zobral majster preč.. :-D
***
čiže pokial nepodpiše človek dohodu alebo zmluvu nepracuje..

Jaja15

Nabudúce si to pred "zaškolením " premysli, či nejde o obyčajné zneužívanie....Nechcem tomu potencionálnemu zamestnávateľovi krivdiť, ale ak si takto vyskúšal 4-5 potencionálnych zamestnancov, tak dobre ušetril a buď rada, že ťa neprijali,...Jedna vec je chcieť si niekoho vyskúšať, či to bude zvládať, ale to musí vidieť počas 3-4hodín, takže stačilo ak by si ťa zavolal v dobe kedy je viac zákazníkov a musí vidieť či stíhaš.... Nabudúce ak si ťa bude chcieť zamestnávateľ preveriť či to budeš zvládať,tak račej navrhni či môžeš nastúpiť prvý mesiac ako brigádnik - samozrejme za vopred dohodnutých podmienok(aj platových)....

soy

Ďakujem za odpovede pomohli ste mi .... som mlada hlupa a o takych veciach nič neviem :-( nabudúce si dám pozor...bohužiaľ neoboznámili ma s ničím ani na pohovore mi nič nepovedali iba kedy mám prísť na zaškolenie myslela som že ma normálne zamestnajú no po celom dni mi povedali že mám prísť ešte jeden deň a to sme mali riešiť zmluvu po tom dni mi povedali že so všetkých uchádzačov vyberú najlepšieho očom som nevedela a poslali ma domov

Jaja15

Zmluvu si pravdepodobne podpísanú nemala, takže nie sú povinný ti to ani zaplatiť.....záleží ako ste boli dohodnutí, koľko malo zaškolovanie trvať.....ak by si mala zmluvu a zaškolovali by ťa počas skúšobnej doby, tak ti to musia zaplatiť, ale ak nie máš smolu.....ak si to predtým nerobila, tak ti predsa nebudú platiť za niečo čo ťa učili...nabudúce si vopred dohodni všetky podmienky za ktorých nastúpiš...ak ťa chceli len vyskúšať či budeš prácu zvládať, je to na ich dobrej vôli či ti to zaplatia....

ANGEL-DEMON

zaškolenie začína až po podpísaní pracovnej zmluvy... ak si tu zmluvu nemala máš smolu, lebo si robila na čierno a nepomože ti ani sťažovať sa na lampáreň...
Ja ked som nastupovala do práce podpísala som zmluvu, pracovala som, asi po týždni ma poslali na školenie na opačny koniec SVK, dopravu zabezpečili oni, ako som z domu odišla a prišla nazad od 6-20 mala som to zaplatené aj stravne listky aj tam nam stravu, občerstvenie dali zadarmo...

pozri si toto

Sice je to asi pravidlo ktore plati v cechach ale mozno aj na Slovensku, co ti povedat ja neviem. Vygugli si to a zisti ci ti mali zaplatit, pripadne ked najdes nejake tel c. Zavolaj myslim niekoho kto sa v fom odborne vyzna...