Strach z ľudí?

Príspevok v téme: Strach z ľudí?
Anonym553

Dobrý deň prajem :) som študentka prvého ročníka strednej školy a už dlhšie ma prenasleduje jeden problém. Bojím sa ľudí. Nemyslím si, že by sa dalo povedať, že mám sociofóbiu, ale nejaký ten strach a rešpekt tam je. Aby som to opísala, tak mám niekedy problémy byť tam, kde sú veľké masy ľudí atď. Ale čo je horšie, tento strach mi ani nedovoľuje baviť sa voľne s kamarátmi alebo chodiť na školské výlety. Akonáhle mám byť s nejakými ľuďmi (môžem ich aj poznať) počas dlhšej doby, prepadá ma úzkosť a väčšinou ma začne aj bolieť brucho. Nechcela som to sem písať a je tu aj vec, za ktorú sa aj celkom hanbím, no asi to sem predsalen napíšem. Za pár týždňov (aj mesiacov) máme ísť na školský výlet, kde budeme niekoľko dní. A tu je ten problém. V škole sú ľudia, ktorých nepoznám moc dobre a nechcem na nich zapôsobiť zle, a preto sa tam bojím ísť. Bojím sa, že budem nutne potrebovať ísť na veľkú potrebu alebo niečo také. Už sa mi to viackrát stalo a nenormálne sa za ho nabím, aj keď viem, že je to normálna vec. Keby som na ten výlet nešla, hrozí mi taktiež, že budem vyčlenená z kolektívu, čo už byť nechcem, lebo som si kvôli tomu už trochu potrpela na základnej škole. Čo by ste mi radili? Ako sa s takýmto strachom vysporiadať? Nechcem byť takáto stále. Predom ďakujem za rozumné komentáre. :) *nesmejte sa teenagerským problémom, ďakujem :D :)

dobrá rada nad zlato

Zapamätajte si že na každú otázku ktokoľvek položí, je tá istá odpoveď-choď za psychológom.....

ANGEL-DEMON

najlepšie je pohovoriť si o tom s psychologom,.. ak mate na skole napriklad,.. alebo vychovny poradca... vyskúšaj..možno ti poradí...