Nasledky po operacii zlomeniny predlaktia + RTG

Príspevok v téme: Nasledky po operacii zlomeniny predlaktia + RTG
aquin

Ahojte.
Bol by som velmi vdacny keby som sa tu dockal odbornej rady od nejakeho lekara alebo aspon studovanej osoby.

Nechcem tu rozoberat celu situaciu, aj ked ak to niekto bude potrebovat za uzitocne, kludne mozem. Ide o to, ze som si v novembri 2015 zlomil diafyzu ulny a radia s posunom vlavo, ktora bola nasledne operovana a fixovana dvoma Kirschnerovymi drotmi. Po ich predcasnej extrakcii a naslednej rehabilitacii doslo k zborteniu oboch kosti a to si ziadalo reoperaciu, ktoru som podstupil uz na inej klinike. Kosti boli opät zlomene a uchytene do vhodnejsej polohy pomocou dlah a srub.

Ide o to, ze po operacii, ktora dopadla na 75% dobre mam obmedzenie pri supinacii cca 30° a pri pronacii cca 70°. Bolo teda nutne rehabilitovat, ale to neprinieslo pozadovane zlepsenie. Druhy turnus rehabilitacie som teda uz neabsolvoval a povedal som si, ze budem rehabilitovat doma. Tu vsak nastal kamen urazu, kedze som zbytocne skoro pretazil ruku a o den na to citil bolest, ktorej polohu neviem presne identifikovat (nieco medzi bicepsom / predlaktim). Bolo mi zjavne, ze je to svalova bolest. Nazdaval som sa teda, ze sa jedna o natiahnuty sval, tak som sa snazil nechavat ruku co najviac v pokoji. Avsak, presli uz vyse 4 mesiace a bolest ani prinajmensom neustupuje, skor naopak. Na natrhnuty sval to tiez nevyzera, pretoze v takom pripade by aspon podla internetovych clankov boli viditelne modriny a pri privodeni zranenia by som to urcite pocitil, avsak u mna bolest nastala az na druhy den po zatazi.

Moja otazka na vas teda je, ze co moze byt zdrojom tejto svalovej bolesti? jedna sa o bolest hlavne pri snahe o otoceni predlaktia do pronacie , resp. pri dlhom drzani ruky vo vystretej / stiahnutej polohe, alebo pri zdvihani veci za pouzitia bicepsu. Je mozne, ze je to fakt, ze sa svalove vlakna "trú" o zelezny material, ktory mam v predlakti od danej operacie (ktora bola v marci) ? Rada ist za doktorom mi nepomoze, pretoze moje skusenosti s nimi su take, ze mi max predpisu nejaku mast alebo poslu na rtg a ten co sa svalov tyka nepreukaze nic. Potreboval by som absolvovat MRI vysetrenie ale na to sa caka mraky a hlavne ako zacinajuci student mediciny mam minimum volneho casu. Co moze byt pricina a aky postup by ste mi odporucili?

Prikladam aj fotky z jedneho z RTG po poslednej operacii.

SpoonyMermaid

Ahoj, mam rovnaku zlomeninu, myslim ze rovnaky problem.. s tym ze som 9 mesiacov po operacii a pred par tyzdnami som zacala cvicit vo fitku a predvcerom mi predlaktie v mieste zlomeniny opuchlo a dost boli, hlavne pri rotacii.. Tak sa chcem opytat, zistil si kde bol problem v tvojom pripade? Dik

Joleen

Tak si najdi čas a vybav si mrt alebo ct aby si vedel čo máš môže ist aj o nerv ale moze ist aj o svaly mi ti tu asi ťažko pomôžeme