Štúdium práva - blbosť v dnešnej dobe?

Príspevok v téme: Štúdium práva - blbosť v dnešnej dobe?
NickyTricky

Ahojte,
mám reálny záujem o štúdium práva. Som študentka 4. ročníka a veľmi sa o právo zaujímam, láka ma to. Ibaže ma súčasný stav dosť odrádza - školy chrlia množstvo právnikov, pričom väčšina z nich má len veľmi malú šancu na uplatnenie a preto takmer všetci končia na úrade práce, resp. vykonávajú prácu nesúvisiacu so štúdiom. Čo si o tom myslíte? "Stojí to zato" dnes študovať právo? Púšťať sa vôbec do toho. Som z tohoto dosť zmätená, pretože neviem, ako sa zachovať. Ďakujem za rady a názory

King_000

Ahoj :-)
Moja sesternica vyštudovala právo a hoci veľmi ťažko, ale našla si prácu, ktorá súvisí s právom. Čo viem, tak mnohí jej spolužiaci prácu nemajú, príp. pracujú ako obchodný zástupcovia, alebo kdekade po rôznych odvetviach. Záleží od toho, kde bývaš, teda v ktorej oblasti, lebo sú oblasti, kde právnické profesie vôbec neletia. Čo viem od sesternici, tak niektoré advokátske kancelárie vôbec nechcú koncipientov, alebo ak aj tak poriadne pod cenu. To by Ti vedela ona viac povedať, ak chceš, tak napíš na seba kontakt a môžete sa skontaktovať.