Najlepšie kúpele

Fredriko

Za mňa sú najlepšie kúpele v hotely Thermia Palace v Prieštanoch. 5* hotel ponúka bruálny luxus, výborné liečebné procedúry a hlavne milý personál. Jednoznačne odporúčam.

Richard 1311

Dobrý deň prajem, moja dcéra má 11 rokov je na vozíčku nemôže chodiť, lebo ma problémy s kosťami,. Je po operácii oboch nôh (spevnenie kostí) chcem sa spýtať kde sú najlepšie liečebné kúpele, kde by ju mohli postaviť na nohy. (diagnóza ktorú má - fibrozna dysplazia). Ak by mi vedel niekto poradiť vopred veľmi pekne ďakujem

Richard 1311

Dobrý deň prajem, moja dcéra má 11 rokov je na vozíčku nemôže chodiť, lebo ma problémy s kosťami,. Je po operácii oboch nôh (spevnenie kostí) chcem sa spýtať kde sú najlepšie liečebné kúpele, kde by ju mohli postaviť na nohy. (diagnóza ktorú má - fibrozna dysplazia). Ak by mi vedel niekto poradiť vopred veľmi pekne ďakujem

Ozón Bardejov

Ja som bola v Bardejove a bola som nadmieru spokojná. Je tam nádherný park, upravený, kolonáda je tiež perfektné miesto na oddych, liečivá voda bola k dispozícii v kolonáde, ale aj voľne v prírode. Procedúry dobre načasované, bolo ich dostatok. Personál bol milí, ochotní, snažil sa vždy vyjsť v ústrety. Strava bola chutná, akurát by som privítala viac šalátov, ale inak v pohode. Akurát čo bol dosť silný pach od dezinfekčných prostriedkov vo Wellnes, ale to len bezprostredne po čistení. Inak perfektné kúpele, kam sa vraciam s rodinou aj na dovolenky.

Ján_002

Ja som bol v kúpeľoch v Bojniciach a vôbec nie som spokojný. Jediné čo bolo pekné to bol park. Stravy bolo málo, jedlo som si dokupoval, kľud žiaden. Od skorého rána tam bol buchot ako nosili potraviny na kuchyňu, v lete bol problém byť pri otvorenom okne. Izby nič moc, už by si kúpele vyžadovali rozsiahlejšiu rekonštrukciu.
V Číži som bol v r. 2014 a to bolo niečo ešte horšie. Personál bol totálne neochotní, miestami až drzí. Jedla bolo málo a aj čo bolo, nebolo chutné. Procedúry sa flákali a veľakrát ak ste chceli kvalitnú procedúru bolo treba sestričkám aj do vrecka. Bankomat bol najbližší v Tornali, alebo v RS. Niekedy tam bolo oveľa lepšie a krajšie.
Tretie kúpele čo som absolvoval boli kúpele v Dudinciach a to je miesto kde by som sa chcel vrátiť opäť. Bol som ubytovaný v LD Rubín a mám odtiaľ tie najkrajšie spomienky. Čistota LD je na úrovni, strava perfektná, procedúry sú veľmi dobré a neodflákajú sa. Personál je milí, ochotní. Dudince môžem iba odporúčať.

Jaja15

Ja som bola s maminou v kúpeloch Piešťany, Bojnice, Brusno, Nimnica, Kováčová, Dudince. V niektorých sme boli ako samoplatcovia a inde cez poisťovňu...čo sa týka stravy, všade sú jedlá vhodné aj pre cukrovkárov, vo väčšine kúpelov dostane výber z cca 3-4 jedál a sama si vyberie...Ako cukrovkárka vie čo je pre ňu vhodné,ale ak si vyberie pri vysokom cukre makové šúlance, prípadne si dá aj zákusok - je to jej voľba... všade sú jedlá vhodné aj pre cukrovkárov.....čo sa týka procedúr veľké rozdiely tam nie sú, záleží aké jej lekár napíše....rozdiel býva v bazéne a v tom že niekde si vieš procedúry aj dokúpiť a niekde nie...Napr. v Diamante v Dudinciach môžeš ísť do bazénu každý deň,kedykoľvek a je to procedúra naviac ...čo sa týka samotných kúpelov v Bojniciach a Dudinciach záleží od kúpelného domu ktorý si vyberie...v Brusne je dobre a pekne, večer tam bývajú príjemné vystúpenia spevákov, ale je to na kopci, ak má problém s chôdzou musela by byť len v okolí hotela(rovnako je to aj v Bojnicich v Baníku)...Kováčová je výborná kvôli rehabilitáciám, ale ak nemá pohybové problémy tak to nie je pre ňu - nudila by sa tam....ja na jej mieste zvažujem Diamant v Dudinciach, Brusno(je to ale na kopci, vhodné len ak nemá výrazné pohybové ťažkosti) - stravu si vyberá zo švéckych stolov, príjemné prostredie, večer v hale príjemné vystúpenia, Piešťany - pekný kúpelný park , ak jej bude dlho vie ísť do mesta....V Nimnici sa mi nepáčilo, , v Bojniciach sme boli len v Hutníku (hotel na dosť strmom kopci - nevhodné ak má ťažkosti s pohybom, musela by byť len v hoteli....

Jaja15

Ja som bola s maminou v kúpeloch Piešťany, Bojnice, Brusno, Nimnica, Kováčová, Dudince. V niektorých sme boli ako samoplatcovia a inde cez poisťovňu...čo sa týka stravy, všade sú jedlá vhodné aj pre cukrovkárov, vo väčšine kúpelov dostane výber z cca 3-4 jedál a sama si vyberie...Ako cukrovkárka vie čo je pre ňu vhodné,ale ak si vyberie pri vysokom cukre makové šúlance, prípadne si dá aj zákusok - je to jej voľba... všade sú jedlá vhodné aj pre cukrovkárov.....čo sa týka procedúr veľké rozdiely tam nie sú, záleží aké jej lekár napíše....rozdiel býva v bazéne a v tom že niekde si vieš procedúry aj dokúpiť a niekde nie...Napr. v Diamante v Dudinciach môžeš ísť do bazénu každý deň,kedykoľvek a je to procedúra naviac ...čo sa týka samotných kúpelov v Bojniciach a Dudinciach záleží od kúpelného domu ktorý si vyberie...v Brusne je dobre a pekne, večer tam bývajú príjemné vystúpenia spevákov, ale je to na kopci, ak má problém s chôdzou musela by byť len v okolí hotela(rovnako je to aj v Bojnicich v Baníku)...Kováčová je výborná kvôli rehabilitáciám, ale ak nemá pohybové problémy tak to nie je pre ňu - nudila by sa tam....ja na jej mieste zvažujem Diamant v Dudinciach, Brusno(je to ale na kopci, vhodné len ak nemá výrazné pohybové ťažkosti) - stravu si vyberá zo švéckych stolov, príjemné prostredie, večer v hale príjemné vystúpenia, Piešťany - pekný kúpelný park , ak jej bude dlho vie ísť do mesta....V Nimnici sa mi nepáčilo, , v Bojniciach sme boli len v Hutníku (hotel na dosť strmom kopci - nevhodné ak má ťažkosti s pohybom, musela by byť len v hoteli....

1Nixs

Slovthermae sú vlastne kúpele Diamant v Dudinciach. Tu má všetky procedúry v jednej budove, za budovou je veľký park kde sa môže prejsť, neďaleko má mesto. Je to zrekonštruovaná budova, každý piatok sa premieta v kine, ktoré je priamo v budove.
Číž, Sklené Teplice podľa mňa nie sú pre ňu vôbec vhodné.
Bardejov je rušnejší, procedúry sú v jednej budove, ale ubytovanie nie je v tej budove ako aj procedúry. Ja by som vyberala medzi Dudincami a Bardejovom, príp. Bojnicami, alebo Trenčianskymi Teplicami, ale tie sú hodne rušné kúpele.
Môžem sa spýtať kde bývate? Určite je fajn vyberať aj podľa dostupnosti od bydliska, alebo či ju má kto odviezť do kúpeľov.
S tou cukrovkou takto .... . Pred nástupom musí absolvovať prehliadku u obvodného lekára + RTG pľúc a oni by jej mali zapísať, že má cukrovku a v akom štádiu. V každých kúpeľoch je aj diéta pre cukrovkárov, ale čo sa týka toho kde jej pomôžu najviac je diskutabilné. Stabilizovať cukor možno, ale vyliečiť už určite nie.

Biankasirova

Dobre, ďakujem všetkým odpovediam.
Čo sa týka tej cukrovky. Kde najviac vyhovejú stravou, pohybom a procedúrami? V každých kúpeľoch je, že vyhovejú stravou aj cukrovkárom?
A čo sa týka ešte procedúr - ktoré kúpele svojimi procedúrami najviac pomohli pri nervových chorobách a chorobách spojených s cukrovkou? (cukrovku nemá v papieroch na podanie do kúpeľov označenú, len tie nervové choroby:/)
Podotýkam ešte, že mama má rada kľudnejšie miesta a najlepšie by bolo všetko v jednej budove.
Ďakujem ešte raz!

Zoznam kúpeľov do ktorých môže ísť:
Bardejov, Bojnice, Brusno, Číž, Dudince, Slovthermae SLK, Kováčová, Lúčky, Nimnica, Piešťany, Rajecké Teplice, Sklené Teplice, Trenčianske Teplice, Turčianske Teplice