Absencia menštruácie/pojašené hormóny/psychika v

Príspevok v téme: Absencia menštruácie/pojašené hormóny/psychika v
Kickula2826

Ahojte žienky...
Som celkom zúfalá, preto píšem tu, lebo chcem zistiť, či sa niektorá z vás stretla s podobnými problémami a či to je normálne, lebo niekedy už sama neviem, čo si mám o sebe myslieť...
Už vyše roka nemám menzes, stalo sa to potom ako som vysadila antiku, ktorú som brala cca 3 roky ale vysadila som ju na základe toho, že cyklus bol nepravidelný už počas nej...potom prišli stresy - štátnice, stroskotanie vzťahu - tak som sa ešte viac ponorila do práce, prestala jesť sacharidy a schudla 6 kíl behom pol roka, pričom meriam 172 a vážila som 54kg...to bola jeseň, zima. Neskutočné stavy úzkosti, depresie, nemohla som vstať z postele, keď som kráčala po ulici "všetci sa na mňa pozerali", bolo mi jedno ako vyzerám, vyhýbala som sa davu...
Po novom roku sa to nejako zlomilo, začala som normálne jesť, resp. prejedať sa...všetko čo som si odopierala som dobiehala v neuveriteľných dávkach..čiže behom ďalšieho pol roka som pribrala späť 8 kíl, takže oveľa viac ako bolo nutné ale neviem si pomôcť. Stále nemám menštruáciu, lekári nevedia čo sa deje...dostala som aj injekcie - agolotin a nič...teraz som užívala noretisteron, 10 dní, cítim sa ako slon ani vonku nechem chodiť,nevládzem sa hýbať i keď tak milujem šport (beh, jogu...)...a znova prišli depresie..je to začarovaný kruh...
Chcela som len vedieť, či ste sa niektorá s niečím podobným nestretli a ako s tým bojujete? Ja sa za to všetko tak neznášam..jeden deň mi je super a na druhý deň to nie som ja, nevládzem, som protivná...už to trvá dlho a brzdí ma to...budem vďačná za akúkoľvek spätnú väzbu, lebo nikto v okolí to nechápe...

exwhyz

Asi si si narušila metabolizmus. Nič iné ti neostáva len čakať na to, kedy sa to dá do poriadku bez toho, aby si sa ešte navyše kvôli tomu stresovala. Však neumieraš.