osamostatniť sa? načo je to dobré?

Príspevok v téme: osamostatniť sa? načo je to dobré?
zamestnanecroka

Ahojte, zvažujem či sa osamostatniť z domu. Myslíte že ľudia ktorí sa osamostatnia sú na tom lepšie? Sú zrelší, schopnejší a zodpovednejší? Mám veľa kamošiek ktoré aj po vš bývajú u rodičov, vyzerajú byť v pohode, no počula som že raz by sa mal osamostatniť každý človek aj ked nenájde životného partnera. Čo si o tom myslíte? Ja som si vždy myslela že odídem až ked budem mať partnera, mám to doma hrozne rada..ale budem končiť vš a stojím pred výzvou postaviť sa na vlastné nohy a začať žiť naplno svoj vlastný život aj ked zo začiatku možno sama.
Neviem doma to u nás nebolo dokonalé, ale kde je? Neviem sa rozhodnúť, hoci mi je smutno pri pomyslení odísť, čosi mi vraví že je to tak správne, že jednoducho tento krok musím urobiť ak chcem byť plnohodnotným človekom. Čo myslíte?
Vždy som mala aj problém že som sa trošku viac naviazala na partnerov ktorých som mala a vždy som im závidela že boli takí nezávislí. Chcela by som mať zdravý vzťah v ktorom nechám partnera dýchať a bude to v takej slobode, niečo mi vraví že ak sa naučím žiť svoj život zodpovedne sama budem samostatnejšia aj vo vzťahu čo myslíte?

Viktorija Bananko

DOBRÝ deň pani A PÁNI VAŠU POZORNOSŤ: najväčšia časť tých, ktorí hovoria, veritelia sú všetky podvodníkov hľadám pôžičku je to už 6 mesiacov, dostal som sa netýka iba ľudí. Ale keď som Dostal e-mail od svedectvo o úver medzi obzvlášť vážne po celom svete, som oslovil nádherné Lady, menom Sandra DURAND, francúzskej štátnej príslušnosti, ktorá pomáha ľuďom tým, že ich úvery a ktorá mi dala úver 30000 € som sa musí splatiť v priebehu 2 rokov s veľmi nízky záujem z jeho strany buď 2% na mojom trvania úveru a potom 48 Hodín potom, čo som dostal peniaze, bez protokol o moje kontá v práci .Ak Potrebujete osobné úver, môžete kontaktu s ním a ste utiahnite spokojní. Tu je jeho e-mailovú adresu:
(sandradurandcredit2@gmail.com)
Tu je jeho Adresa

E-mail: sandradurandcredit2@gmail.com

Viktorija Bananko

DOBRÝ deň pani A PÁNI VAŠU POZORNOSŤ: najväčšia časť tých, ktorí hovoria, veritelia sú všetky podvodníkov hľadám pôžičku je to už 6 mesiacov, dostal som sa netýka iba ľudí. Ale keď som Dostal e-mail od svedectvo o úver medzi obzvlášť vážne po celom svete, som oslovil nádherné Lady, menom Sandra DURAND, francúzskej štátnej príslušnosti, ktorá pomáha ľuďom tým, že ich úvery a ktorá mi dala úver 30000 € som sa musí splatiť v priebehu 2 rokov s veľmi nízky záujem z jeho strany buď 2% na mojom trvania úveru a potom 48 Hodín potom, čo som dostal peniaze, bez protokol o moje kontá v práci .Ak Potrebujete osobné úver, môžete kontaktu s ním a ste utiahnite spokojní. Tu je jeho e-mailovú adresu:
(sandradurandcredit2@gmail.com)
Tu je jeho Adresa

E-mail: sandradurandcredit2@gmail.com

norm

Nevidim na tom nic zle, ak niekto byva u rodicov. Bohuzial - zenam je to tolerovane bez problemov, lebo sa od nich v tomto smere az tak vela neocakava - ale u muzov je to ine. Od muza zeny ocakavaju, ze bude samostatny a tak sa na toho, kto byva s rodicmi, pozeraju velmi cez prsty, ze si s nim radsej nezacnu ani vztah.

Osamostatnenie:

zvazil by som vsetky plusy a minusy. Je oslobodzujuce byt samostatny a vediet sa na seba spolahnut, ze clovek neni na nikom zavisly a vie ci si pomoct sam vo vela situaciach, nemusiac sa spoliehat na pomoc ineho. Dava to pocit slobody a clovek objavuje sameho seba a svoje schopnosti, ktore nemoze poznat, ak je zavisly na niekom inom.

Na druhu stranu, je tu Slovensko, otazka financii a byvania. Su viacere moznosti - bud dobre zarabate a daju vam uver, alebo si zoberiete podnajom, ktory je dlhodobo nevyhodny, ale zas sa hodi na kratku dobu, kde neni clovek viazany nehnutelnostou, alebo lokalitou. Potom existuje moznost byvat u rodicov a sporit si maximum prostriedkov na byvanie a nasporit si na to /tiez musi byt adekvatny plat/. Alebo sa spoliehat, ze bude mat partnera, ktory zmyslal podobne a bude mat trebars nasporene a spolu sa im podari kupit nehnutelnost. Ci pojde clovek na nejaky dobry zarobok do cudziny a start s vlastnou nehnutelnostou bude mat potom lahsi.

Treba si ujasnit priority, moznosti a zdravie rodicov /ci im treba pomahat atd/, spolu so svojimi planmi do buducnosti.

Alebo si to len skusit - napr. ist na 1-2 roky do podnajmu. Vacsinou je aj tak cele osamostatnenie, len otazka penazi.

celebrita FB

...Splň si svoju vlastnú túžbu a urob, ako to ty cítiš a ako to považuješ vo svojom prípade za správne.
...Tu asi nexsituje univerzálny návod, čo ako treba.
...Koho rodičia v detstve napríklad bili a ponižovali, posmešne sa o ňom pred babičkami, sesternicami, bratancami a rodinou vyjadrovali, neverili v jeho schopnosti a podceňovali ho (napr.: "taká krava sprostá ako ty sa na to gymnázium určite nedostane...") ten si to dlho nenechá a prace sa, kade ľahšie :) rovnako ako niekto, koho rodičia priveľmi týrali, uteká od nich... :) No ale kde sú vzťahy medzi rodičmi ideálne a dokonalé, odtiaľ sa ťažko odchádza :)
...Chudoba v rodine: prinúti mladého človeka pobrať sa za prácou do zahraničia:) Zatiaľ, čo syn poslanca, pre ktorého sa už po známosti vybavuje teplé miestečko v parlamente, nemá motiváciu ísť do Rakúska utierať zadky seniorom :)
...Všetko je to o okolnostiach.
Dobrý človek pochopí, zlý odsudzuje.
...Paradox: kto ťa odsúdi za to, že chceš zostať s rodičmi, ten by ťa odsúdil aj za to, keby si sa osamostatila :) Veríš tomu? Zlému človekovi, intritánovi a falošníkovi nevyhovieš. Taký sa neustále bude snažiť zámerne v tebe vyvolať výčitky svedomia. Za nič. Keď takého stretneš, ukáž mu širokánsky úsmev a šťastím rozžiarené očká :) Nič ho viac nevytočí ako vidieť ťa šťastnú :) Nech ho od zlosti roztrhne :)

...

neviem111111

nesuhlasim s predoslym prispevkom, podla mna by si mal kazdy vyskusat zit chvilu sam, aby sa naucil fungovat zodpovedne a samostatne a nie len sa na rodicov spoliehat do 30ky a potom na partnera.

zuzulikov

Len bud pekne doma tam ti je naj
Preco by si mala robit to co cele stado...
Nikdo ti nepovie co je spravne ....
Ved kto urcil ze tak to ma byt a tak je to spravne.