predcasne narodene babatka, rady, skusenosti,PODELME SA

Maja_3

V rodine mame predcasne narodene dvojcata-Samuel a Katka.Ked sa narodili, doktori povedali, ze niektore predcasne narod.dedicky maju neskor silnejsiu imunitu, ako tie nacas narodene.v nasom pripade to tak aj bolo, narodili sa drobulinke, 4.11 budu mat 3 mesiace, a fakt vyrastli!Asi jedinym problemom bol šelest ma srdiečku chlapceka a u dievcatka este slaby prud krvy do srdiecka, ale nic take, co by sa nedalo riesit.Teraz je to uy OK.Ale ak mas nejake pochybnosti ohladom zdravia tvojho dietatka, tak si vyziadaj kompletne vysetrenie(hlavne srdce a tiez tu neurologiu).

ja20

ja sama som sa predcasne narodila, namiesto 16. augusta som sa narodila uz 28. maja. mala som 38 cm a 1050 g, dnes mam 20 studujem na VS a chora som vobec nebyvala.

Mika

Nic sa neboj, Markus bude OK.|dufam, a velmi zelam|Moj drobcek Miska sa narodila v 32TT, dnes ma 8 mesiacov, sedi, lozi, ma 1.zub. S vahou trosku zaostavame za vrstovnikmi,momentalne 6800g,pri narodeni len 1710 ale to sa tiez casom dozenie. Inac ako babo bola strasne zla, skoro stale len vrieskala az mi praskali bubienky, aj s papanim bol problem, bola kojena az do minuleho tyzdna.No od pridavania tuhej stravy sa to vyrazne zlepsilo. Miska nemusela cvicit Vojtovku, chvalabohu, ale pravidelne ju masirujem kazdy den pred kupanim, co si myslim, ze hlavne vdaka tomu tak fantasticky napreduje. O predcasniatach sa hovori, ze byvaju hyperaktivne, tak to u mna sedi na 101 percent.Drzim prsty a zelam pevne nervy. Cmuk Markusovi

luca

Niektoré predčasne narodené deti mávajú problém s očkami, ak boli dlho v inkubátore. Chcem ti poradiť, aby si si všímala či nezaostáva v motorike. Ja by som chodila pravidelne na neurologické kontroly, možno rehabilitáciu, ak ti to doporučí neurológ. Tá je veľmi dôležitá. Držím palce.