Mam endometriozu?

Príspevok v téme: Mam endometriozu?
l4n3b0y

Mam 18 rokov a uz skoro 2 roky mam problemy pri menzese, mam neznesitelne bolesti, krce, vacsinou aj hnacku, bolest aj v chrbte, mam menzes nepravidelny, niekedy meska aj mesiac a zda sa mi ze casom sa vsetko iba zhorsuje. V Juli som 1 den krvacala, dalsie 2 dni nic, zase 1 krvacanie, nasledne 3 dni hnacky s ukrutnymi bolestami a az potom som to dostala. Bolesti mavam aj mimo menzes, hlavne akoby traviace tazkosti, bolesti pri vylucovani/vyprazdnovani. Mam aj mierne bolesti pri sexe ale to len niekedy. Pred 2 mesiacmi som mala zapal mocaku, neviem ci by to mohlo suvisiet. Predtym ako mi poradite lieky, Algifen, domace a cajiky, teple sprchy - NIC nefunguje. Doslova nic, musim si to jednoducho prve 3 dni menzesu pretrpiet, a casto aj 2-4 dni predtym ako to naozaj dostanem. Pred mesiacom som bola prvy krat u gynekologa, on tvrdi vraj su to hormony a dal mi HAK ktoru som prave zacala brat s mojou terajsou (a neznesitelnou) menstruaciou. Prehanam, alebo naozaj mi hrozi ze mam endometriozu??? Mam si vypytat testy/laparoskopiu? Alebo mam pockat ci bude ucinkovat HAK? Ako dlho by trvalo kym HAK zaberie?

AlisonWolf

HAK doktori predpisujú aj na zmiernenie endometriózy resp aby odstránili cysty, takže sa môže stať, že sa tvoj stav zlepší, HAK by mala poriadne zaberať po 3 mesiacoch. Ale ak máš takéto problémy, určite by som neváhala, ja som tiež niekedy v 18 rokoch išla na vyšetrenie a našli mi najprv jednu cystu na jednom vaječníku a potom aj na druhom. Stále som mala problémy a bolesti pri vylučovaní, bolesť podbruška, menštruácia na odpadnutie, potom problémy aj s trávením, kríže... všetko ma bolelo ale po operácií cyst bolo po probléme. Teraz po dvoch rokoch mám bolesti len v 1.-2. deň menštruácie a mám pokoj :)

AlisonWolf

HAK doktori predpisujú aj na zmiernenie endometriózy resp aby odstránili cysty, takže sa môže stať, že sa tvoj stav zlepší, HAK by mala poriadne zaberať po 3 mesiacoch. Ale ak máš takéto problémy, určite by som neváhala, ja som tiež niekedy v 18 rokoch išla na vyšetrenie a našli mi najprv jednu cystu na jednom vaječníku a potom aj na druhom. Stále som mala problémy a bolesti pri vylučovaní, bolesť podbruška, menštruácia na odpadnutie, potom problémy aj s trávením, kríže... všetko ma bolelo ale po operácií cyst bolo po probléme. Teraz po dvoch rokoch mám bolesti len v 1.-2. deň menštruácie a mám pokoj :)